REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Weekend cudów dla Madzi i pani Agnieszki

Powiat

Tak o minionych dwóch dniach mówią wolontariusze, którzy zorganizowali dwa kiermasze, aby wspomóc chore na nowotwory Madzię Garbarczyk i Agnieszkę Zawadzką. Zainteresowanie i odzew mieszkańców powiatu wyszkowskiego przerosły ich oczekiwania. Organizatorzy zapewniają, że to nie koniec i możemy spodziewać się kolejnych akcji na rzecz uczennicy oraz byłej nauczycielki Szkoły Podstawowej w Olszance.

Galeria zdjęć


REKLAMA

53-letnia Agnieszka Zawadzka, nauczycielka z Wyszkowa (przez 20 lat uczyła języka polskiego w SP w Olszance), od 4 lat choruje na nowotwór jelita grubego z przerzutami do wątroby i płuc. Zbiera pieniądze na immunoterapię w Niemczech i roczny zapas leku, który ma powstrzymać chorobę. Miesięczny koszt tego leku to prawie 17 tys. zł. 

Madzia Garbarczyk ma 13 lat. Jest mieszkanką Olszanki i uczennicą p. Agnieszki Zawadzkiej. W 2018 roku Madzia zachorowała na białaczkę limfatyczną, walczyła i pod koniec wakacji udało jej się wrócić do domu. Niestety nie nacieszyła się tym długo. Na początku października wróciła do szpitala z bólem kolana i okazało się, że jest nawrót choroby. Madzia obecnie przebywa w szpitalu. 

Obydwie bohaterki są podpiecznymi fundacji, która prowadzi zbiórkę pieniędzy na ich rzecz. Jednak znajomi i bliscy chorych nie chcą czekać z założonymi rękami, czy uda się zebrać pieniądze na dalsze leczenie. W ostatnich dniach zorganizowali dwa kiermasze charytatywne - 7 grudnia w Somiance przy okazji otwarcia nowej hali targowej oraz 8 grudnia w SP w Olszance. W Somiance udało się zebrać 4 tys. 500 zł, w Olszance - 12 tys. 740 zł. Podczas kiermaszu w szkole w Olszance odbyła się loteria fantowa oraz licytacja przedmiotów przekazanych przez prywatnych darczyńców. Dużym zainteresowaniem cieszyła się kawiarenka, w której można było kupić przekazane przez ofiarodawców wypieki. Kolejka ustawiała się po gorące gofry. Dzieci zabawiała firma Edukido - zajęcia z klockami Lego. Podczas obydwu kiermaszy działało stoisko DKMS, w którym chętni mogli zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku. W Somiance do bazy dopisało się 15 osób, zaś w Olszance aż 62 osoby. 

- Jesteśmy po dwóch wspaniałych kiermaszach. Wspaniałych, bo to, co wydarzyło się w Somiance i w Olszance, świadczy o Waszych olbrzymich, otwartych na drugiego człowieka sercach. Doznaliśmy wszyscy szoku, widząc zapełniony po brzegi szkolny korytarz. Kochani to był "weekend cudów", w każdym calu - mówią inicjatorki.

Na pomysł zorganizowania kiermaszy wpadła dawna uczennica pani Agnieszki, Magdalena Piątek. Do pomocy bardzo zaangażowały się m.in. Dorota Bryk, Joanna Staniszewska, Anna Bryl.

- Mam cały czas dreszcze - mówiła w Olszance p. Agnieszka Zawadzka. - NIe spodziewałam się, że aż tyle osób zareaguje z tak różnych okolic. Dużo jest też moich uczniów, wychowanków - to jest cudowne, bo utwierdza człowieka w przekonaniu, że to, co człowiek robił, nie poszło w próżnię.

Dla pani Agnieszki wsparcie materialne jest ogromne ważne, ale nie mniej potrzebne jest wsparcie psychiczne. 

- Żyję piąty rok z tą chorobą, gdzie w podobnych przypadkach piątego roku dożywa 20 proc. pacjentów. Ja mam cały czas przerzuty, ale według naszej medycyny ja nie powinnam już żyć. Jestem po jednej kuracji immunologicznej w Niemczech, przygotowuję się do drugiej. Chemioterapia w Polsce zniszczyła mi całkowicie układ immunologiczny, powoli to się odbudowuje - mówi pani Agnieszka. 

Kuracja kosztuje 65 tysięcy euro... Pani Agnieszka nie poddaje się jednak.

- Jestem tak zdesperowana i nastawiona na leczenie, że muszę. Ja wszystko zrobię, co będzie możliwe i na co mi opatrzność boska pozwoli. W tej chwili nie jestem w stanie sama funkcjonować, a mam dziecko, które muszę wychować - mówi.

Wpłat na leczenie pani Agnieszki można dokonywać za pośrednictwem Fundacji siepomaga.pl - link TUTAJ  

♥️♥️♥️♥️

W grudniu odbędą się jeszcze dwie zbiórki krwi w Wyszkowie i okolicach. Oddając krew, możemy wskazać jej przeznaczenie:

"Krew dla Magdaleny Garbarczyk. Samodzielny Publiczny Dziecięcy Szpital Kliniczny w Warszawie,  ul. Żwirki i Wigury 63A, 02-091 Warszawa"

Grupa krwi nie ma znaczenia. 

Najbliższe zbiórki krwi odbędą się w Wyszkowie i Olszance w następujących terminach:

- 16 grudnia w godz. 9.00-13.00 w ambulansie w Olszance - parking przed szkołą podstawową

- 19 grudnia w godz. 9.00-13.00 w ambulansie ul Geodetów 45 - parking przed halą WOSiR.

♥️♥️♥️♥️

W terminie 14-15 grudnia ciocia Madzi organizuje Dni Dawcy Szpiku. Rejestracji będzie można dokonać:

14 i 15 grudnia

- CH "Galeo" Wyszków w godz. od 10.00 do 18.00

- Galeria Wyszków w godz. od 10.00 do 18.00

15 grudnia:

- Kaplica przy Sanktuarium św. Rodziny w Wyszkowie

- przy parafii św. Wojciecha 

- Szkola Podstawowa w Zabrodziu.

***

Inicjatorki dotychczasowych akcji pragną podziękować wszystkim za okazaną pomoc przy realizacji kiermaszu w Somiance. A byli to:

- Pani Wójt i Pan Wójt Gminy Somianka

- Szkoła Podstawowa w Somiance

- Szkoła Podstawowa w Ulasku

- Szkoła Podstawowa w Woli Mystkowskiej

- Przedszkole w Somiance i Wypychach S.

- Gminny Ośrodek Kultury w Somiance

- Pracownicy Ośrodka Doradztwa Rolniczego

- Agnieszka i Damian Zawadzcy

- Zakłady Mięsne Andrzej Ruciński

- Godan Strefa Uśmiechu Wyszków

- Justyna Jenoch Studio Urody "Dżasta"

- Kinga Prus - zabiegi kosmetyczne

- Kasia Stankiewicz - zabiegi na dłonie

- Mieszkańcy gminy, którzy licznie przynieśli ciasta, stroiki i aktywnie uczestniczyli w kiermaszu.

 

Za pomoc przy kiermaszu w Olszance organizatorki dziękują:

- Szkole Podstawowej w Olszance, dzieciakom, nauczycielom i rodzicom

- Wszystkim mieszkańcom Olszanki, ale także sąsiadujących miejscowości, za słodkości, za stroiki, za każdą zostawiona na kiermaszu złotówkę

- Pracowni Edukido, która zabawiala dzieciaki

- Wspaniałym dzieciakom, które przygotowywały pyszne gofry

- Kołu Gospodyń Wiejskich z Leszczydolu Starego

- Wszystkim, którzy przynosili wspaniałe słodkości i piękne STROIKI, którzy kupowali i licytowali, którzy służyli pomocą

- Pracownikom Quad Winkowski, za mnóstwo fantów na loterię

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


OlszankaAgnieszka ZawadzkaMagdalena Garbarczykkiermaszpomocakcja charytatywna

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Duża awaria wodociągu
Witam, W związku z Pani komentarzem proszę powiedzieć na jakiej podstawie twierdzi Pani, że pracownicy inwestora pracują bez planów? Czy Pani osobiście doły kopie na tej budowie? Pozdrawiam, Tomasz
Tomasz
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
jak sprawdza się czy ktoś jest zarażony tym konkretnie koronawirusem skoro nie ma środka do sprawdzania tego? Bo tzw "testów" nie można brać na poważnie skoro one ani nie są do tego przeznaczone, sporo jest wadliwych, a jak już wykryją coś - to wykrywają różne koronawirusy i wirusy - więc nie wwiadomo czy akurat wykryły tego którego akurat w organiźmie szukamy?
ola
Darmowa kolej w Dzień bez Samochodu
Chętnie skorzystał bym z jazdą koleją do pracy, lecz nawet darmowy przejazd nie jest na tyle atrakcyjny by z niego skorzystać. Zbyt długa podróż i przesiadki.
Pasażer
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Niedziela
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA