REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Jarmark Bożonarodzeniowy w nowej hali targowej w Somiance (video)

Powiat

W nowo wybudowanej hali targowej w Somiance 7 grudnia odbył się pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy. Wydarzeniu towarzyszył kiermasz charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie 13-letniej Madzi Garbarczyk z Olszanki chorującej na ostrą białaczkę limfoblastyczną oraz nauczycielki SP w Olszance Agnieszki Zawadzkiej walczącej z nowotworem jelita grubego z przerzutami do wątroby i płuc. 

Galeria zdjęć


REKLAMA

Uroczystego otwarcia hali targowej dokonał wójt gminy Somianka Andrzej Żołyński.

- Mam nadzieję, że to targowisko będzie służyło naszej społeczności i nie tylko, a także naszym gościom, którzy tu przyjadą i będzie to miejsce spotkania tych dwóch grup - czyli sprzedających i kupujących. Mam nadzieję, że transakcje, które będą tu zachodziły, będą wszystkich satysfakcjonowały.

Budowa hali trwała około sześciu miesięcy, a z przygotowaniem terenu pod budowę - osiem.

-  W zasadzie nie myśleliśmy o tym, żeby robić tu targowisko, natomiast tak naprawdę skłoniły nas do tego środki unijne - powiedział wójt. - Ten plac był bardzo nieuporządkowany, znajduje się w pobliżu Urzędu Gminy i chcieliśmy ten teren doprowadzić do porządku. Środki unijne były tylko i wyłącznie na targowisko i to otworzyło taką nadzieję, że może tu u nas, w Somiance, przyjmie się takie targowisko. I podjęliśmy to wyzwanie. Troszkę się bałem, że nie będzie zainteresowania, ale ten dzień dzisiejszy jest napawający optymizmem, że coś tu się będzie jednak działo jeśli chodzi o handel - mówił wójt.

Na targowisku znajduje się 46 miejsc handlowych, w tym 30 stanowisk około trzymetrowych  w hali targowej i 16 pod wiatą. Całkowita powierzchnia handlowa to 424,20 m kw. (hala - 280,2 m kw., wiata 144 m kw.) Plac targowy jest oświetlony, utwardzony, przyłączony do sieci kanalizacyjnej, wodociągowej oraz elektroenergetycznej, wyposażony w odpływ wody deszczowej. Są również miejsca parkingowe i urządzenia sanitarno - higieniczne. Hala targowa i wiata targowa powstały w ramach projektu „Mój Rynek”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Łączny koszt inwestycji wyniósł około 1 mln 600 tys. zł, z czego 50 proc. to dofinansowanie unijne.

Poświęcenia nowej hali targowej dokonał proboszcz parafii św. Stanisława w Somiance ks. kan. Wojciech Zyśk.

Na stoiskach jarmarkowych można było zakupić m.in. stroiki świąteczne, ozdoby choinkowe, bombki, świeczki, aniołki, choinki z szyszek, ciasta, wędliny, sery, warzywa oraz obrazy. Najmłodsi mieli możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia ze Świętym Mikołajem. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko charytatywne z loterią fantową. Zainteresowani mieli możliwość zarejestrować się przy stoisku DKMS jako potencjalny dawca szpiku kostnego.

 

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


SomiankaJarmark Bożonarodzeniowyhala targowaotwarcie targowiskakiermasz charytatywny

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Duża awaria wodociągu
Witam, W związku z Pani komentarzem proszę powiedzieć na jakiej podstawie twierdzi Pani, że pracownicy inwestora pracują bez planów? Czy Pani osobiście doły kopie na tej budowie? Pozdrawiam, Tomasz
Tomasz
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
jak sprawdza się czy ktoś jest zarażony tym konkretnie koronawirusem skoro nie ma środka do sprawdzania tego? Bo tzw "testów" nie można brać na poważnie skoro one ani nie są do tego przeznaczone, sporo jest wadliwych, a jak już wykryją coś - to wykrywają różne koronawirusy i wirusy - więc nie wwiadomo czy akurat wykryły tego którego akurat w organiźmie szukamy?
ola
Darmowa kolej w Dzień bez Samochodu
Chętnie skorzystał bym z jazdą koleją do pracy, lecz nawet darmowy przejazd nie jest na tyle atrakcyjny by z niego skorzystać. Zbyt długa podróż i przesiadki.
Pasażer
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Niedziela
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA