AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Jarmark Bożonarodzeniowy w nowej hali targowej w Somiance (video)

Powiat

W nowo wybudowanej hali targowej w Somiance 7 grudnia odbył się pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy. Wydarzeniu towarzyszył kiermasz charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie 13-letniej Madzi Garbarczyk z Olszanki chorującej na ostrą białaczkę limfoblastyczną oraz nauczycielki SP w Olszance Agnieszki Zawadzkiej walczącej z nowotworem jelita grubego z przerzutami do wątroby i płuc. 

Galeria zdjęć


REKLAMA

Uroczystego otwarcia hali targowej dokonał wójt gminy Somianka Andrzej Żołyński.

- Mam nadzieję, że to targowisko będzie służyło naszej społeczności i nie tylko, a także naszym gościom, którzy tu przyjadą i będzie to miejsce spotkania tych dwóch grup - czyli sprzedających i kupujących. Mam nadzieję, że transakcje, które będą tu zachodziły, będą wszystkich satysfakcjonowały.

Budowa hali trwała około sześciu miesięcy, a z przygotowaniem terenu pod budowę - osiem.

-  W zasadzie nie myśleliśmy o tym, żeby robić tu targowisko, natomiast tak naprawdę skłoniły nas do tego środki unijne - powiedział wójt. - Ten plac był bardzo nieuporządkowany, znajduje się w pobliżu Urzędu Gminy i chcieliśmy ten teren doprowadzić do porządku. Środki unijne były tylko i wyłącznie na targowisko i to otworzyło taką nadzieję, że może tu u nas, w Somiance, przyjmie się takie targowisko. I podjęliśmy to wyzwanie. Troszkę się bałem, że nie będzie zainteresowania, ale ten dzień dzisiejszy jest napawający optymizmem, że coś tu się będzie jednak działo jeśli chodzi o handel - mówił wójt.

Na targowisku znajduje się 46 miejsc handlowych, w tym 30 stanowisk około trzymetrowych  w hali targowej i 16 pod wiatą. Całkowita powierzchnia handlowa to 424,20 m kw. (hala - 280,2 m kw., wiata 144 m kw.) Plac targowy jest oświetlony, utwardzony, przyłączony do sieci kanalizacyjnej, wodociągowej oraz elektroenergetycznej, wyposażony w odpływ wody deszczowej. Są również miejsca parkingowe i urządzenia sanitarno - higieniczne. Hala targowa i wiata targowa powstały w ramach projektu „Mój Rynek”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Łączny koszt inwestycji wyniósł około 1 mln 600 tys. zł, z czego 50 proc. to dofinansowanie unijne.

Poświęcenia nowej hali targowej dokonał proboszcz parafii św. Stanisława w Somiance ks. kan. Wojciech Zyśk.

Na stoiskach jarmarkowych można było zakupić m.in. stroiki świąteczne, ozdoby choinkowe, bombki, świeczki, aniołki, choinki z szyszek, ciasta, wędliny, sery, warzywa oraz obrazy. Najmłodsi mieli możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia ze Świętym Mikołajem. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko charytatywne z loterią fantową. Zainteresowani mieli możliwość zarejestrować się przy stoisku DKMS jako potencjalny dawca szpiku kostnego.

 

Monika Grzelecka

Udostępnij:


SomiankaJarmark Bożonarodzeniowyhala targowaotwarcie targowiskakiermasz charytatywny

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Wycisnąć" jak najwięcej. Pierwszy w Wyszkowie wniosek o bloki w ramach "lex deweloper"
Pokłosie żałosnych przewozów Kolei Mazowieckich jednak cały czas daje się we znaki.
SG
"Wycisnąć" jak najwięcej. Pierwszy w Wyszkowie wniosek o bloki w ramach "lex deweloper"
Chyba z 450 to prędzej. Skoro ma być 270 mieszkań, a w każdym gospodarstwie dwa auta...
Ckaj
"Wycisnąć" jak najwięcej. Pierwszy w Wyszkowie wniosek o bloki w ramach "lex deweloper"
Wyobraźmy sobie dodatkowe 150 samochodów wyjeżdżających jednocześnie rano do pracy, którzy chcą wyjechać przy przejeździe na pułtuskiej... Od strony ronda na kosciuszki też się korkuje.
Jakc
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Niedziela
Luty 2020
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Damiana, Romana, Romany

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org