REKLAMA

Teraz mierzy w Senat

Wybory

W marcu oficjalnie przedstawiony jako kandydat na posła, a jeszcze zanim ogłoszono termin wyborów parlamentarnych, już stał się kandydatem na senatora. Grzegorz Nowosielski, jako reprezentant opozycji, w ramach Paktu Senackiego powalczy o mandat w wyższej izbie polskiego parlamentu w okręgu nr 46.

REKLAMA

Znamy już termin wyborów parlamentarnych. 15 października Polacy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów. Coraz więcej wiemy też o kandydatach do Sejmu i Senatu. 17 sierpnia opozycja ogłosiła zawarcie tzw.  Paktu Senackiego oraz nazwiska kandydatów.

W ramach Paktu (sojusz wyborczy Koalicji Obywatelskiej, Nowej Lewicy, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski 2050 na wybory do Senatu RP w 2023 roku) w okręgu nr 46 to "Trzecia Droga", czyli koalicja PSL i Polski 2050, otrzymała szansę na wyznaczenie swojego kandydata. Partie zdecydowały, że będzie nim burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski.

- Całą swoją wiedzę, doświadczenie, umiejętności, jakie zdobyłem przez ponad dwadzieścia lat sprawowania funkcji burmistrza Wyszkowa będę chciał wykorzystać w pracy parlamentarnej. Sprawy, którymi w szczególności chciałbym się zająć, to wsparcie samorządności i Polski lokalnej, polityka klimatyczna i ekologiczna, wsparcie przedsiębiorczości oraz rozwój społeczeństwa obywatelskiego - komentuje Grzegorz Nowosielski.

"Trzecia Droga" otrzymała w ramach Paktu do obsadzenia osiem okręgów wyborczych do senatu. Najwięcej kandydatów (47) wystawia Koalicja Obywatelska, 20 PSL, 15 Nowa Lewica i 10 kandydatów niezależnych.  

Okręg wyborczy nr 46, z którego kandyduje Nowosielski, obejmuje Ostrołękę i powiaty ostrołęcki, ostrowski, makowski, pułtuski i wyszkowski. W ramach wyborów jednomandatowych w każdym okręgu wybierany jest jeden senator. Obecnie w okręgu 46 jest nim Robert Mamątow z Prawa i Sprawiedliwości. W ostatnich wyborach zdobył on ponad 104 tysiące głosów (drugi Tadeusz Nalewajk z PSL uzyskał 65 tysięcy głosów). Tym razem będziemy mieli do czynienia z pojedynkiem "Trzeciej Drogi" z PiS.  

- Startuję z niełatwego dla opozycji okręgu nr 46. Dołożę starań i będę ciężko pracować w kampanii, by przekonać mieszkańców naszego okręgu, że potrzebny jest nam aktywny senator, który będzie rzecznikiem naszych spraw, będzie blisko ludzi, będzie miał odwagę wyrażania własnego zdania, siłę i energię do pracy także w trudnych tematach - przyznaje Nowosielski i dodaje: - W samorządzie nauczyłem się pokory, odwagi podejmowania trudnych decyzji, umiejętności kompromisu i dążenia do zgody i po prostu - ciężkiej pracy. Moja kadencja na stanowisku burmistrza Wyszkowa dobiega końca i nie zamierzam, bez względu na wynik wyborów parlamentarnych, ubiegać się o reelekcję. Przyszedł czas na zmiany, zmianę dla mnie, dla Wyszkowa - ale także, zmianę dla Polski. Jestem dumny z tego, jak wspólnie udało się nam zmienić na lepsze Wyszków. Wierzę, że z Państwa pomocą, możemy zmienić też Polskę. Ta, którą Państwu proponuję, jest samorządna, zielona, przedsiębiorcza i obywatelska

Czytaj także: Grzegorz Nowosielski będzie kandydował na posła

Fot. FB Grzegorz Nowosielski - burmistrz Wyszkowa

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


pakt senackiGrzegorz Nowosielskiwyborysenatkandydatparlamentwybory parlamentarneTrzecia Droga

Komentarze

Szymonek z TVN
W naszym okręgu Ostrołęka masz z góry przegrane! Maksymalny pułap to 35 - 40 % głosów. Postawiłeś na złego konia 20,50 Ale zabezpieczyłeś się na wypadek przegranej. Na wiosnę 2024 roku na pewno będziesz startował na burmistrza
mieszkanka
jaka polityka klimatyczna i ekologiczna, chyba pan nie słyszy tego co mówi . Dał pan się poznać jako główny drwal starodrzewu w Wyszkowie. Ile chorujących kasztanów w parku polecił pan zabezpieczyć żeby przetrwały jak najdłużej, polecam spacer po parku z naczelnikiem Wysockim. Drzewa chorują pod waszym nosem. Chwali pan parki kieszonkowe, co pan myśli , że ludzie rozumu nie mają. kieszonkowa to chusteczka. Dba pan o bardzo wąskie grono mieszkańców/ deweloperów itp. Dał się pan poznać przez 20 lat panowania w Wyszkowie, nie wiem kto mądry i obserwujący, się nabierze na pańskie obietnice .
polityk
niestety musi być bezczelny. Honor, pracowitość, przyzwoitość to cechy, które są negatywne w polityce, niezależnie od opcji.
mieszkaniec
Panie Burmistrzu - proszę już dziś pojechać do senatora Mamątowa do Ostrołęki i pogratulować mu wyboru na nastepną kadencję .Mimo że Mamątow dla mieszkanców Wyszkowa nie zrobił nic - to Pana Kandydatura jako reprezentant opozycji razem z Agrounią Kołodziejczaka nie będzie miał Pan mojego głosu.
wyborca
Lepszego prezentu PiS nie mógł dostać od opozycji. Wstyd. Pozbawiliście przyzwoitych ludzi możliwości oddania głosu w wyborach do senatu.
bye, bye
Od 2002 roku zawsze na Pana głosowaliśmy jako kandydata wyszkowskiej centroprawicy. Obecnie skręcił Pan mocno w lewo w 3 drogę. Głosów od nas już Pan nie dostanie ( 4 osoby ). Oddamy głos na Pana konkurenta.
Jasnowidz
Opis pana Grzegorza przygotowała pani zastępca burmistrza, widać to po sformułowaniu zdań. Piękna, mądry, pracowity, serdeczny, dobry, kocha przyrodę i ludzi, wszystkim potrzebującym pomaga z głębi serca. Czy to jest prawdziwa charakterystyka kandydata niech każdy odpowie sobie sam. Panie burmistrzu o już przestarzałe chwyty reklamowe. Chce pan mieć dobry wynik niech pan podziękuje tym miernotom wokół siebie.
fan
To, że w Wyszkowie postkomuna to tłuste koty i nie chce im się pracować, tylko czekają na następne konfitury to nie zaskoczenie. Z plotek wynika, że kandydatem PiS ma być Żukowski to już nie błąd ale skandal. Już w tamtej kampanii niewiele robił i przegrał z kandydatem z małego okręgu węgrowskiego, ale teraz mamy do czynienia z wielką kompromitacją jak był starostą. Razem z Marszałem byli najgorszą parą starostów, do tego nie dotrwał do końca kadencji a to już trzeba mieć talent. Czajkowska to widziała i nic z tym nie robi a nawet brnie jeszcze głębiej. Oczywiście jeśli to jest prawdą ale jeśli się to potwierdzi to powinni zlikwidować tą wyszkowską organizację. Tyle lat katastrofy i zamiast usunąć tych starych cwaniaków i cwaniare to nadal nie stawiacie na nowe osoby i energię.
Iwona
Z plotek wynika, że drugim kandydatem do sejmu ma być Rębała kandydując na Wójta zdobyła całe 300 głosów! To jest dopiero kompromitacja PiSu
Joanna
Kandydatka Rębała od początku 2016 roku okupuje stołek w ARiMR, w zamian palcem nie kiwnęła, żeby np. w Rząśniku zrobić samodzielne struktury gminne. Za co to wyróżnienie, za nic nie robienie?
Ewa
Od lat wierchuszka PiS to ma Wyszków głęboko w poszanowaniu.
Oki
Do mieszkanka, mieszkaniec: słuchajcie. Jeśli nie wiecie co to jest Pakt Senacki to wam powiem ,że jeśli nie zagłosujemy na niego to wygra u nas ktoś z PiS lub Konfederacj. W tej sytuacji lepszy będzie chyba p. Nowosielski, przynajmniej jakiś tam opozycjonista. Pozdrawiam
do oki
Nic z tego . Nowosielski miał już swoje długie 5 minut w Wyszkowie.I nic pożytecznego nie zrobił dla mieszkańców.To nie jest argument-głosujmy na Nowosielskiego bo przyjdzie ktoś z innej partii.
wyborca
Nowosielski to żaden opozycjonista to szef postkomuny w Wyszkowie, Mamątow z PiS to żaden kandydat ale ma już wygraną w kieszeni. Zagłosuję na Mamątowa bo to co wyrabia Nowos w Wyszkowie to woła o pomstę do nieba. Jeszcze brakuje Kalinowskiego, żeby się włączył do wyborów. Zagłosuję na kandydata PiS do Sejmu z innego powiatu, gdzie się lepiej dzieje, bo Żukowski i Rębała to katastrofa, Czajkowska powinna zrezygnować z pełnomocnictwa na Wyszków bo zachowuje się jak jej poprzednicy, Sobczak, Zaremba czy Sobieski, czyli toleruje prostactwo i nieudolność.
Skrobanków
Wittich to bardzo lubi lewackiego piorunka, symbol "strajku kobiet", bardzo zaangażowana w kandydata Nowosielskiego. Nastepna to...
Kupa ...
Nie chcemy takich polityków. Spojrzeć na Wyszków i kadry zarządzające burmistrza. Sklepowa na stołku prezes (TBS dalej nie oddany), Siekierski, Mroczek, Kowalski, Wysocki, Garbarczyk, Daniel. Chcielibyście takiej marnej jakości w skali ogólnopolskiej? Ten kandydat z daleka śmierdzi bylejakością w każdej dziedzinie. Zapraszam do dyskusji.
ola
A ona ma dzieci? W lata się karierowiczka wpędzi!
tt
tak tak glosujta na stary beton pis po psl konfe a za kilka lat znowu lament przeciez oni wszyscy zabetonowali stolki od 30 lat POWIEM TYLKO TYLE NA NOWYCH GLOSOWAC NA NOWYCH !!!! POZDRAWIAM
Młody
Jestem za świeżą krwią, młodością i zmianami. Pogonić tych wszystkich. Stawiać na młodych, wykształconych, pomysłowych, znających języki obce. Są tacy?
oj
A co te stawianie na młodość ma poprawić? Wystarczy przyjrzeć się miernotom pokroju Biernacki, Śniadała, Turek, Wykowski. To są bezwolne pionki burmistrza, statyści. Ktoś ma inne zdanie?
plsp
Młody 2023-08-18 15:13:47 Jestem za świeżą krwią, młodością i zmianami. Pogonić tych wszystkich. Stawiać na młodych, wykształconych, pomysłowych, znających języki obce. Są tacy? mlody maja byc POLSKA LIBERALNA STRAJK PRZEDSIEBIORCOW POLECAM !!!
JK
Moim, i nie tylko moim, zdaniem Wyszków bardzo zmienił się na korzyść podczas rządów burmistrza Nowosielskiego. Jego doświadczenie zawodowe z pewnością przydałoby się w senacie. Dziwię się tym, którzy wolą Mamątowa zamiast Nowosielskiego. Chyba nienawiść ich zaślepia. Co do Biernackiego, Turka czy Wykowskiego - przecież zostali wybrani przez wyszkowian, nie byli jedynymi osobami na karcie do głosowania. OJ - kandyduj do samorządu, możesz zostaniesz wybrany i zobaczymy (jeśli się ujawnisz), jak się sprawdzisz.
Wojtek
Nowosielski nie ma najmniejszych szans.
Józef
Wojtek, myślę że się mylisz, on w Wyszkowie może dostać niewiele głosów, bo tego pana znamy ale w innych miastach Mazowsza zdobędzie dużo i ma sporą szansę...Będzie prawdopodobnie jedynym kandydatem nie Pisowskim na tej liście.
Kamiieni kupa
Wykowski nie dostał się samodzielnie, więc po co ta manipulacja. Budujesz kampanię na kłamstewkach? Teraz również nie dostanie się bez ingerencji, niczym się nie wykazał. Absolutnie.
senat
jest bez znaczenia, co udowodnił PiS. Liczy się tylko większość w sejmie. Dlatego przy głosowaniu każdy może ze spokojnym sumieniem oddać głos za albo przeciw osobie. Pan N. nie jest ani pierwszym ani ostatnim, który przyzwyczaił się do wygodnego życia na garnuszku ludzi pracujących. Po obu stronach barykady można też znaleźć coraz więcej dynastii… takie państwo sobie zbudowaliśmy.
John
Kombinator planów zagospodarowania przestrzennego od wielu lat w Wyszkowie.Pisanie pod swoich.W życiu Nowosielski nie dostanie mojego głosu.
pytania
Zakładając, że dostanie się do senatu. Kto będzie pełnił obowiązki burmistrza przez ostatnie miesiące do niedalekich wyborów samorządowych? Można być jednocześnie senatorem i burmistrzem? i wywiązywać się należycie ze wszystkich obowiązków? Będziemy mieć wybory uzupełniające na te kilka miesięcy czy też kogoś z łapanki za sutą pensję i dodatkową odprawę? Wyglada na to, że pan Nowosielski się na nas wypiął i ma w nosie zamieszanie w mieście i koszty jakie może spowodować jego ew. wygrana. Można powiedzieć, że, dla osiągnięcia własnych korzyści, chce zerwać „kontrakt” jaki zawarł z nami kandydując na burmistrza. Gdyby mu zależało na dobrze wspólnym, to by do końca wysiedział na stanowisku burmistrza a do senatu/parlamentu kandydował przy kolejnych wyborach.
olać
Ani teraz, ani w przyszłości Nowosielski nie dostanie się do parlamentu. Bicie piany nic tu nie pomoże. Kropka.
Koryto+
Kukiz powiedział - "nie masz człowieku większego, społecznego poparcia. bez którego jesteś nikim". Zaplecze kandydata to kilkunastu zaangażowanych w roznoszenie ulotek samorządowych korytowców.
wyszkowiak
Od wielu lat dziwię się, że tylu ludzi głosuje na Platformę Obywatelską i czuje się z tym dobrze. Słuchałem wczoraj wystąpienia Trzaskowskiego w Skawinie i zdziwienie jest coraz większe. To co tacy jak Nowos, Mróz, Siekierski czy inni z tej formacji myślą o mieszkańcach to gadali sobie w zaciszu pokojów czy gabinetów, jak blokowali z innych formacji czy załatwiali interesy dla swoich. Teraz ten cały ściek i te bluzgi w stosunku do innych wyborców wygłaszają publicznie, Tusk, Trzaskowski, Nitras, Lubnauer, Myszka Agresorka, Arłukowicz czy inni ,na spotkaniach otwartych transmitowanych przez TVN a nieraz przez POLSAT, a ludzie jeszcze im klaszczą. Głosowanie na KO czy na trzecią drogę to jest dalsze zdegradowanie prowincji i strzał w stopę. PiS się częściowo zdegenerowało jak to ma miejsce m.in w Wyszkowie, ale jednego z 24 da się wybrać na liście PiS do Sejmu i tego Mamątowa do Senatu. Po raz kolejny trzeba będzie głosować na mniejsze zło.
Kobiety z klasą 1.
Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy wyrok skazujący byłą wyszkowską radną Lucynę S. na 1,5 roku pozbawienia wolności i obowiązek zapłaty (solidarnie z dwoma innymi oskarżonymi) prawie 1 mln zł na rzecz pokrzywdzonych przez nich przedsiębiorców. Wyrok jest prawomocny i oznacza dla skazanej bezwzględne więzienie. Lucyna S. (76 l.) była radną Rady Miejskiej w Wyszkowie z ramienia Komitetu Wyborczego "Razem dla Ziemi Wyszkowskiej" w latach 2010-2014 oraz 2014-2018. Od 2019 roku do marca 2021 roku zarządzeniem burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego zasiadała w składzie Rady Seniorów Gminy Wyszków. Przez lata zatrudniona była w miejskiej spółce PWiK.
Okoj
Ex radna Sosnowska to twarz kampani Nowosielskiego na senatora. Jego dziecko.
Mentorka wyszkowskiej elity
Ofiara "układu"? Poproszona o komentarz Lucyna S. (Platforma Obywatelska,Razem dla Ziemi Wyszkowskiej), powiedziała nam tylko: - To autentyczny układ między moim przeciwnikiem a resortem sprawiedliwości. Michał Kaczor, syn pokrzywdzonych w sprawie, komentuje z kolei: - To bezwzględni ludzie. Do samego końca trwali w kłamstwie i zaprzeczali faktom. Na szczęście sprawiedliwości stało się zadość.
Czym się kierował?
Nowosielski powołał Sosnowską do Rady Seniorów kiedy ta miała już postawione zarzuty prokuratrorskie: https://www.youtube.com/watch?v=gOehHqol5SQ
mieszkaniec Matejki
Program wyborczy burmistrza na lata 2018 - 2023 - budowa Wosir i odkryte baseny - budowa nowego mostu na rzece Bug - modernizacja dworca i terenu przy PKP - modernizacja stadionu - nowe ścieżki rowerowe - bezpłatna komunikacja miejska - nowe miejsca parkingowe przy cmentarzu parafialnym - budowa stacji ładowania samochodów elektrycznych https://nowywyszkowiak.pl/wydarzenia/ja-glosuje-na-grzeska-foto.html A co nam obieca kandydat na senatora ?
ola
Kukiz powiedział, że nie dla psa kiełbasa.
Lucia
Grzegorz Nowosielski jest wspólnym kandydatem opozycji do senatu. Jeśli nie chcesz PiSowiego dziadersa głosuj na Nowosielskiego. Jako burmistrz nie był idealny, ale mocno Wyszków zmienil. Obiecał basenu odkryte i.most, ale była pandemia, następnie kryzys związany z wojna na Ukrainie. Ja głosie na Nowosielskiego. Dobry kandydat, wykształcony, doświadczony ale jeszcze młody. Nie dziaders pisowski ani konfederackie dziwadło.
Nie dla psa kiełbasa Lucia
Lucia, posłuchaj Kukiza. Patrz wyżej.
Lucia 2023-09-16 21:34:08
To TW Michał rozgrzeszony przez PSL?

Zostaw komentarz


REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

FB FANPAGE

REKLAMA

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Wrzesień 2023
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA