REKLAMA

REKLAMA

EDUKIDO - zajęcia z klockami

EDUKIDO - zajęcia z klockami

, 07-200 Wyszków 510-141-861 wyszkow@edukido.com.pl http://edukido.com.pl/miasta/wyszkow-powiat/
Udostępnij:  

EDUKIDO TO ZAJĘCIA POZALEKCYJNE Z KLOCKAMI LEGO®

Autorski program zajęć pomagający dzieciom poznawać świat poprzez klocki LEGO® - teraz także na terenie powiatu wyszkowskiego!

Edukido to:

Naszym celem jest kształtowanie ciekawości świata i badawczej postawy wobec niego.

  • Chcemy znieść sztuczną barierę między naukami humanistycznymi i technicznymi, zastępując ją myśleniem i dociekliwością.
  • Chcemy, aby dzieci ćwiczyły swoją wyobraźnię przestrzenną i rozwiązywanie problemów w programie, który nie narzuca szablonów.
  • Chcemy kształtować ciekawość świata i umiejętność abstrakcyjnego myślenia zawsze osadzonego w praktyce.
  • Chcemy wykorzystać synergię kreatywności i logiki w twórczej zabawie.

Jak wyglądają zajęcia regularne?

Zajęcia Edukido odbywają się na terenie placówek oświatowych (szkoły, przedszkola).

Zajęcia zaczynają się od bodźca, który nakieruje uwagę dzieci na dane zagadnienie (życie niedźwiedzi polarnych, co to jest grawitacja, zasada działania koparki…). Może to być np. krótki film. Wokół danego zagadnienia instruktor snuje opowieść. Następnie pojawiają się pytania. Dzieci szukają odpowiedzi na drodze rozważań i eksperymentów. Co szczególnie ważne: nie ma jednej drogi dojścia do wniosków! W ten sposób uczymy podopiecznych rozwiązywania złożonych problemów i szerzej – życia w złożonym świecie. Podczas zajęć to dzieci tworzą światy. Mają przed sobą temat, problem i klocki Lego®. Nie dostają instrukcji, a osoba instruktora ogranicza ingerowanie w pracę dzieci do niezbędnego minimum. Stawiamy bowiem na samodzielność. Nie wyręczamy dzieci, lecz stwarzamy im idealne warunki do kreatywnego i logicznego myślenia oraz działania.

Po etapie konstrukcji i zdobywania wiedzy przychodzi czas na wspólne spostrzeżenia i refleksje dotyczące odbytych zajęć. Stawianie pytań uczy umiejętności wyciągania wniosków i analitycznego myślenia, co przekształci się w umiejętność podejmowania trafnych decyzji. Po zajęciach podopieczni prezentują rodzicom efekty swojej pracy. Jest to element szczególnie ważny dla podnoszenia motywacji najmłodszych i budowania głębokiej relacji rodzinnej.

 

 

 

Czy wiesz, że 6 klocków LEGO® 2x4 można połączyć ze sobą na ponad 915 milionów sposobów? A może z 6 firmowych klocków umiesz zbudować co najmniej 27 różnych kaczek?

Zapraszamy na zajęcia regularne!

Aktualne terminy zawsze na http://edukido.com.pl/miasta/wyszkow-powiat/ 

Zapraszamy też na naszego FB

 

Zapisy pod numerem tel. 510-141-861. Pierwsze zajęcia dla nowo dołączających dzieci zawsze są bezpłatne! Zajęcia trwają godzinę zegarową, na 15 min. przed końcem zajęć do sali zapraszamy rodziców. 

Zajęcia regularne:

Grupa 4-5 lat

- wtorek godz. 17.40

- czwartek godz. 16.30

Grupa 6-7 lat

- środa godz. 16.30

- czwartek godz. 17.40

- piątek godz. 16.30

Grupa 8+

- wtorek godz. 16.30

- środa godz. 17.40

- piątek godz. 17.40

Zapraszamy wszystkich do Szkoły Podstawowej nr 4 na ul.Sowińskiego 55, do sali nr 2 (na parterze przy sekretariacie). Wkrótce do lokalizacji dojdzie "Polonez".

Liczba miejsc ograniczona!!! Konieczne zapisy tel. 510-141-861

Godziny otwarcia

Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
Niedziela
REKLAMA


KATEGORIE


GAZETKI

REKLAMA

OKAZJE

Pracuj.pl pl.jooble.org