REKLAMA

Grzegorz Nowosielski będzie kandydował na posła

Wybory

Grzegorz Nowosielski został oficjalnie przedstawiony jako kandydat na posła w nadchodzących wyborach parlamentarnych z list "Polska 2050" Szymona Hołowni. Tym samym potwierdziły się nieoficjalne informacje, że burmistrz Wyszkowa ma większe ambicje polityczne niż tylko praca w samorządzie. Nadal jednak zostawia sobie bufor bezpieczeństwa i - jak mówią jego współpracownicy - w razie przegranej w wyścigu o mandat poselski, ma zamiar zabiegać o funkcję starosty powiatu wyszkowskiego.

REKLAMA

W piątek, 17 marca, Szymon Hołownia odbył spotkanie z mieszkańcami Siedlec w ramach przedwyborczego objazdu po okręgu siedlecko-ostrołęckim. W spotkaniu wraz z nim udział wzięli - jak o nich mówił lider Polska 2050 - "kandydaci na kandydatów" do parlamentu w jesiennych wyborach. Wśród nich był burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski, który ma ubiegać się o mandat posła. Gośćmi spotkania byli także: były wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski i Żaneta Cwalina-Śliwowska z Ostrołęki.

Nowosielski wstąpił do partii Hołowni w kwietniu 2021 roku. Od dawna mówiło się o jego ambicjach związanych ze startem w wyborach parlamentarnych. 

Czytaj także: Burmistrz dołączył do Szymona Hołowni (video) 

Czytaj także: "Nowa aktywność publiczna". Burmistrz o wstąpieniu do partii Szymona Hołowni

- W drużynie Szymona Hołowni chcę wspierać polski samorząd, chcę budować jego markę, działać na rzecz tego, żeby jego rola rosła. Do tej pory moją partią była samorządność. Chodnik, ścieżka rowerowa, park nie mają barw politycznych. Teraz postanowiłem zmienić swoje działania właśnie na polityczne, aby zacząć działać z innego poziomu. Przyjechałem, żeby pokazać samorządowy entuzjazm, który można przekłuć na entuzjazm w parlamencie - ogłosił oficjalnie 17 marca Grzegorz Nowosielski. 

Jak mówił, jest entuzjastą wspinaczki górskiej i wie, że nie ma gór nie do zdobycia.

- Potrzeba dobrej kondycji, dobrego przygotowania i determinacji. Tej determinacji nie zabraknie mi, jak 20 lat temu nie zabrakło mi jej w Wyszkowie. Wierzę, że drużyna Szymona Hołowni wejdzie na szczyt, chociaż to będzie trudne wejście, ale widok ze szczytu jest wielką satysfakcją - mówił na spotkaniu z wyborcami.

Grzegorz Nowosielski jest burmistrzem Wyszkowa od 2002 roku. W tym roku skończy 50 lat. Przez blisko połowę swojego życia związany był zatem z samorządem lokalnym. Czy decyzja o starcie w wyborach parlamentarnych oznacza koniec przygody z samorządem? Z naszych informacji wynika, że nie. Jeśli wybory do sejmu zakończą się dla niego niepowodzeniem, w wyborach samorządowych, które odbędą się wczesną wiosną 2024 roku, Nowosielski ma ponoć zamiar ubiegać się o mandat radnego powiatowego, a następnie o funkcję starosty, który jest wybierany z grona radnych. Kto zatem miałby zastąpić go w roli kandydata na burmistrza gminy Wyszków? Nieoficjalnie wskazywany jest Leszek Marszał, obecny wicestarosta, wcześniej pracownik Urzędu Miejskiego.

- W chwili obecnej pracuję w Starostwie Powiatowym i na tej pracy się skupiam - komentuje pytanie o swoje kandydowanie w wyborach Leszek Marszał. 

Wybory parlamentarne mają się odbyć między 15 października a 5 listopada tego roku, zaś wybory samorządowe, w wyniku decyzji Zjednoczonej Prawicy o przedłużeniu kadencji, w kwietniu 2024 roku. 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Grzegorz Nowosielskiwybory parlamentarneSzymon HołowniaPolska 2050kandydat

Komentarze

Rzeźnia Wyszków
Rzeźnik Galareta
123
I tak oto funkcje zostały rozdane. Jaka tu rola wyborcy ? Grzegorz zaplanował swoją karierę, a my mamy tylko to przyklepać. Gratuluję skromności. I tak on posłem nie zostanie. Ma za zadanie zebrać głosy na listę i tyle. Polska2,50 to szalupa ratunkowa PO.
F
Twórca sklepowej na stanowisku prezesa do sejmu. Dobrze ta partia dobiera reprezentantów. Co z naszą Polską w takim razie?
Adam
A czym zasłużył się dla Wyszkowa, że chce uzdrawiać Polskę.
Wqy
I co?Myśli ten jegomość ,że znajdzie frajerów co zagłosują na niego?Na Wiejską się szykuje?W pasiaki i na Ciupagi 1 też Warszawa.
Mieszkaniec
Wybitnie zasłużył się i ma wielkie dokonania dla Wyszkowa tak więc teraz może kandydować dalej.
Pracownik
Patrząc na politykę zatrudniania swoich bez kompetencji na stanowiska np sklepowa, ta polityka przebija PIS. Wyborcy Pisu śmiało mogą głosować, bo tu nic się nie zmieni a nawet pogłębi. No i ludzie będą nadal upokarzani szefami z nadania jak dotychczas.
wyszkowiak
Jeżeli jego działalność w sejmie będzie wyglądać tak, jak wygląda jego nadzór nad planowaniem przestrzennym w Wyszkowie, gdzie postępuje b r u t a l i z a c j a i c h a o s architektoniczny i urbanistyczny, tj.m.in. "bezładna zabudowa przy ul. Sowińskiego /naprzeciwko galerii handlowej/, zabudowa blokami terenu nad Bugiem przy szpitalu,który powinien być terenem ogólnodostępnym dla mieszkańców" - myślę, że potencjalni wyborcy wezmą to pod uwagę przy urnach wyborczych. Z resztą, jak ktoś wspomniał wcześniej, Hołownia 2050, to jest szalupa ratunkowa PO, taki twór medialny m.in.TVN-u..
WWY
Ludzi, żyjecie w jakiejś równoległej rzeczywistości. To wszystko, o czym piszecie, dzieje się w Wyszkowie od wielu lat i jakoś GN wygrywa wybory w pierwszej turze, jego ludzie bez problemu dostają się do rady Miasta i Rady Powiatu, gdzie tworzą rządzące koalicje a Wy cały czas coś bredzicie o tym, że wyborcy wezmą coś pod uwagę przy urnach wyborczych i nie będą głosować na tę ekipę.
PZPR
Będzie kandydatem na posła do czasu, gdy pojawią się agenci CBA i zgarną gościa za ustawiony, korupcyjny przetarg na odbiór śmieci .
wyszkowiaczek
WWY bez propagandy. Wielu cwaniaków z dużych miast w ostatnich wyborach miało zdobyć parlament i tylko podkulili ogonki. Z silną ekipą PiS to taki Nowos ma niewielkie szanse, a w wspólnej koalicji z PSL to Sawicki zostanie posłem. Głosujesz na Nowosa a dostajesz gościa z PSL. Co do tych dominatorów samorządowych to Struzik w wyborach do Sejmiku Mazowieckiego dostaje kilkadziesiąt tysięcy głosów a do Sejmu kilka tysięcy. Ile dostała Domżałowa do Sejmiku a ile do Sejmu. Nowosa to jeszcze nie rozliczono z tego co wyprawia w Wyszkowie.
wyborca
Wiele lat ciężko pracował dla Wyszkowa, który pod jego panowaniem wspaniale się rozwiną i wypiękniał. Pozostawi jeszcze wisienkę na torcie w postaci ostatecznego magnesu turystycznego czyli wspaniałego napisu i będzie gotowy do dalszej ciężkiej pracy dla rozkwitu i wspaniałości całej Polski. Doświadczenie zawodowe żadne ale ambicje ogromne.
Iza
Rozpłakałam się jak Chołownia. Jemu to chyba bliżej do Palikota.
Jan
Matko Boża, wstydu nie ma.
Danka Golonka
Nawet zagłosuję, byleby zniknął z Wyszkowa, najlepiej razem z całą tą swoją obślizgłą kliką i napisem na placu, im szybciej tym lepiej
CBA
Immunitetu szuka?
Sprawdzam
Co ze śledztwem Masz Wybór? Są jakieś efekty, czy to tylko robienie szumu dla szumu, czyli "gonienie króliczka" ?
Boże Broń
Boże Broń przed świrem Marszałem
do Mieszkańca
Co wybitnego zrobił Pan Nowosielski słucham chętnie sie dowiem
Magda
Te wybitne załugi to pewnie płac miejski za 12 milionów i dziurawe ulice
Wyborca
Nowosielski ma szanse, może mu się udać.
Posel
Na kandydata na posła będą głosować wyborcy z całego okręgu, Wyszków jest tu tylko cząstka. Ma szansę, a Wyszków dostanie wspaniałego burmistrza z Tłuszcza, pana Leszka Marszala. I macie go wybrać bo będzie najlepszym z kandydatów.
Mieszkaniec Wyszkowa
Marszał będzie tak wspaniałym burmistrzem jak jego tatuś jest wspaniałym prezesem SM Przyszłość- ostatniego bastionu komunizmu. Obaj powinni rządzić ale w Tłuszczu nie u nas.
magda m.
Trole z urzędu osiągają szczyty - macie na niego głosować. Na niego nikt nigdy nie zagłosował pragnę przypomnieć, nie ma żadnego społecznego mandatu na stanowisko, które piastuje i właśnie to trzeba ludziom przypominać. Wlazł do urzędu plecami, a nie osiągnięciami.
Wyborca
Zatrudnianie swoich bez doświadczenia, bez konkursu i bez kompetencji na stanowiskach to domena PIS u. Chyba najwyższy czas zmienić partię. Niech sklepowa będzie symbolem tego kandydowania i zwiastunem, co nas czeka dzięki takim kandydatom i takim partiom.
Ścierwo Wyszków
Pana czyny drwią z pana słów. Żyrantkami haniebnych czynów są Kozak, Kowalewska, Kukwa i Gołębiewska.
wyszkowiak
Wystarczy, że PiS wystawi Justynę Garbarczyk i po Nowosielu "wyszkowskim dziecku demokracji". To prostak, który trochę wystaje poza swoimi jełopami. Patodeweloperka dodała mu trochę animuszu, że może być wielki. Jak słucham tej totalnej opozycji to nie wiadomo czy Tusk weźmie ich za twarz i wystąpią na jednej liście, dwóch a może trzech. Będą rozbierać pomniki JPII, sądzić JPII za pedofilię, likwidować jego ulice i agitować za aborcją, jakby w Polsce rodziło się wiele dzieci.Do tego jak słucham co chcą zrobić z budownictwem to pomysły są rozbieżne, że patodeweloperka się jeszcze rozwinie. To totalna destrukcja w okresie wojny.
wyborca
Ostatni pojawił się sondaż obywatelski, w "wybiórczej", że wystarczy jedna lista i totalna opozycja wygrywa wybory. 50,9 % poparcia i 245 posłów. Tusk wychodzi z siebie, żeby spacyfikować pozostałe partyjki. Nowosiel z Senyszyn, Szojring, Śmiszkiem i Biedroniem będą atakować naszego papieża, świętego JPII a Sobczaka i Zarembę będzie wrzucał do więzienia. Zawsze coś się znajdzie. Dzisiaj słuchałem wywiadu z Belką w TVN 24, pytanie dlaczego jak jest katastrofa gospodarcza w Polsce, a PiSowi nie spada a nawet rośnie. A Belka na to, że rośnie przez nierzetelny felieton w TVN o św. Karolu Wojtyle, którego oskarżono o tuszowanie pedofilii. Jak w Tubie można przeczytać pedofile także świeccy.
Amen
Pani Garbarczyk więcej byłaby warta dla nas jako burmistrz. Gdyby tylko zechciała to na pewno uzyska szerokie społeczne poparcie.
Pola
I to nawet bez Masz Wybór, co to lubują się w egzotycznych kandydatach nie wiadomo w czyim interesie.
VICTORIA G.
Kandydat będzie jeden. MW odpuści sobie burmistrza, wszyscy poprą Garbarczykową.
Idę prosto
Porządny wyszkowiak to na rekolekcje wielkopostne, 2 kwietnia wyjazd w obronie św. Jana Pawła II do Warszawy a 9-10 kwietnia Święta Wielkiej Nocy.
anonim
Boże chroń Polskę od takiej władzy
władza
Już w Wyszkowie pokazał co potrafi. Chroń nas chroń, żeby to się dalej nie rozprzestrzeniało.
Burmistrz
Kandydatem na burmistrza Wyszkowa nie będzie obecny wicestarosta tylko obecna wiceburmistrz. Jest bardzo zasłużoną, wykształcona i ma zaplecze a kandydatura wicestarosty została wypuszczona na tzw. zająca.
observer
Masz rację Tłuszcz rządzi w Wyszkowie i jak my na tym wychodzimy ? Blondyna się nadaje jadłospis ustalać.
Precz z rodzinną oligarchią!
Marszały swoją oligarchię niech budują na Ukrainie, razem z Panią Kowalewską.
To się nie uda
Zagłosują sami beneficjenci, którzy w mniej lub bardziej nieuczciwy sposób korzystają na obecnym układzie m.in. Kowalski, Siekierski, sklepowa, Mrozy, Kowalewska.
dworzanka
Z nurtem tego kanału popłynie kanalizowana Bajkowska? Wystarczył ochłap,na który się pani architekt rzuciła.
mieszkaniec
Charyzmatyczna pani architekt czy inteligentny społecznik Piotr są pewnie kandydatami na burmistrza Wyszkowa. Chcemy większej jakości w Wyszkowie i dlatego wstyd, że musimy się odnosić na przeciętnego obecnego burmistrza Nowosielskiego. Ja mogę tylko poprosić szczerze radnego Adama Szczerbę, Bogdana Osika, Monikę Bieżuńską architekt Bajowską, Marka Głowackiego, obywatela Grześkiewicza, dyrektora szkoły Szczerbę, sołtys Jadwigę Ickiewicz, Beata Jończyk,pani Zdunek z Sylaby, Gerard i Roman Składanowscy oraz wielu młodych odważnych i mądrych- spotykajcie się, rozmawiajcie się, żeby Wyszków się rozwijał. Rok to jest dużo czasu ale i niezbyt wiele.
Wszystko od nowa! Smuteczek.
A co z Masz Wybór, kadencja mija i co z tego wyszło? Mam wrażenie, że wymienieni radni zajęci byli sami sobą (działaniami pod publiczkę), a teraz martwią się o zachowanie swojego status quo po kolejnych wyborach. Uważam miniony czas za przebimbany. Nie ma struktur (stąd apel/prośba mieszkańca), nie widać aktywności społecznej (własnej inicjatywy). Jak ten mandat społecznego zaufania został wykorzystany, że po tej kadencji zaczynamy od nowa? Ponad trzy lata to było jednak dużo czasu.
Też mieszkaniec
Bo na tym to polega smuteczku. Skrzyknąć ludzi trzy miesiące przed wyborami, załapać się do koryta, pobłyszczeć kolejne dwa miesiące, a później to tylko odcinanie kuponów diety radnego.

Zostaw komentarz


REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

FB FANPAGE

REKLAMA

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Piątek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA