REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Co dalej z WOSiR?

Miasto

Duży kłopot z przystąpieniem do realizacji przebudowy budynku Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pod przyszłą siedzibę Ośrodka Pomocy Społecznej (patrz fot.) ma gmina Wyszków. Oferty w drugim przetargu opiewają na kwoty od ponad 18 do ponad 24 mln zł. Tymczasem gmina ma na to zadanie 5,7 mln zł. Jako pierwsi prezentujemy wizualizację projektowanego budynku.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Drugi przetarg bez niespodzianek

Przebudowa budynku Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wraz z nadaniem mu nowych funkcji, czyli zlokalizowaniem w nim siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej, to sztandarowa i jedna z najdroższych inwestycji tegorocznego budżetu gminy Wyszków. Jednak nie ma już właściwie szans, aby gmina przystąpiła w pełni do jej realizacji w tym roku. Drugi już przetarg na wyłonienie wykonawcy zweryfikował dość brutalnie plany samorządu. Okazuje się, że zaplanowane w budżecie na to zadanie 5.7 mln zł nie wystarczy. Oferty złożone w przetargu opiewają na kwoty znacznie wyższe - od 18,4 mln zł do 24.4 mln zł. Pierwszy przetarg na znalezienie wykonawcy gmina unieważniła już w dniu otwarcia ofert, które opiewały na kwoty 18 mln 757 tys. zł, 24 mln 814 tys. zł i 27 mln 390 tys. zł. Cztery oferty w drugim przetargu Urząd Miejski otworzył 2 września i wcale nie okazały się one tańsze. Mimo znaczącego przekroczenia kwoty, jaką gmina ma na sfinansowanie tego zadania, przetargu jednak nie unieważniono.

Nadal analizują

Co dalej zamierza w tej sprawie gmina? Czy zrezygnuje z inwestycji, na którą pod koniec 2021 roku pozyskała 5 mln zł z tzw. Polskiego Ładu? Czy ograniczy jej zakres, a może znajdzie w budżecie brakujące kilkanaście milionów złotych, aby mimo wszystko zrealizować zadanie? Na te pytania urząd odpowiada bez podawania konkretów: 

- Realizacja inwestycji przebudowy budynku WOSiR na potrzeby OPS podlega nadal szczegółowej analizie, także w perspektywie drugiego postępowania przetargowego. Wszelkie decyzje dotyczące zakresu i konkretnych rozwiązań dotyczących tej inwestycji będą zapadać po zebraniu wniosków z tej analizy. O szczegółach będziemy informować wtedy, gdy podjęta zostanie ostateczna decyzja w tej sprawie - czytamy w komunikacie przesłanym przez Małgorzatę Kuczyńską z sekretariatu gminy Wyszków.

Planowana przebudowa WOSiR miała się wiązać - zdaniem miejskim urzędników - z koniecznością przebudowy parkingu i wygospodarowaniem nowych miejsc postojowych wokół budynku przy ul. Kościuszki. Dlatego gmina szukała możliwości powiększenia parkingu kosztem terenu sąsiadujących z WOSIR-em Przedszkola nr 7 lub Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie (czytaj: Kosztem szkoły czy przedszkola?), a ostatecznie zdecydowała się na likwidację pod przyszły parking boiska i ogródka Szkoły Podstawowej nr 1. Jak jednak wynika z informacji gminy Wyszków, teraz także kwestia parkingu jest poddawana dalszej analizie.

N/z Poglądowe wizualizacje elewacji wraz z zagospodrowaniem otoczenia oraz wizualizacje wnętrz

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

ostro
Pięknie. W końcu ego Pani Kierownik OPS zostanie zaspokojone a podopieczni OPS poczują się jak u siebie w domu. Naprawdę pięknie.
ostry
W wizualizacjach to są świetni, gorzej z pomysłami i wykonaniem. Pamiętajmy mam dwóch dyrektorów, premie też pewnie dostali. Pytanie po co zabierać teren podstawówce, jak mają niewykorzystany teren kortów, tam zrobić sobie parking i postawić szlaban. Bo interesanci mogą się umówić albo przesłać wniosek przez internet.
WWY
Czy to nie jest przerost formy nad treścią? Brakuje jeszcze marmurowych pomników i fontanny na środku.
Marek
Wizualizacje spoko, ale koszty tego przerażają...
Paweł
Ceny materiałów budowlanych skoczyły tak mocno, że nie dziwne że inwestycje nie mieszą się w zaplanowanych kosztach
Cóż za poprawność
W sieci kilka dni temu zamieszczono nagranie, przedstawiające fragment interwencji Straży Miejskiej w Olsztynie. Funkcjonariusze w tym przypadku interweniowali, gdyż paru Ukraińców piło alkohol w miejscu publicznym i śmieciło. Strażnicy wzięli od nich dokumenty, żeby ich spisać.
Eurowizja, powtórka.
"Zagraniczni dziennikarze zostali uhonorowani za znaczące zasługi osobiste we wzmacnianiu współpracy międzypaństwowej, wspieranie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy oraz znaczący wkład w popularyzację państwa ukraińskiego na świecie” Wśród wyróżnionych nie znalazł się żaden Polak.
Kinga
Ten OPS to ma być miejsce pracy? Czy co, jakaś galeria? Komu coś takiego w cholere potrzebne? I to w dzisiejszych czasach. Ludzie opamiętajcie się. Powinno być schludnie i skromnie. A nie pałac.
Bieda
Ta wizualizacja tak przeraża że aż PORAŻA !!!!!!!
Kola
Kto i za ile zrobił taka wizualizację? Pięknie też wyglądała na kartkach siedziba PWiK i też sporo jak na tamte czasy kosztowała. Jak dziś wygląda? To jest jakiś wyblakły koszmar pijanego architekta. Nie popełniajmy podobnych błędów.
Koks
Ciekawe kto taki metraż i za ile ogrzeje? Wielkie i długie hole. A to kosztuje. Bzdura a nie wizualizacja. Totalna bzdura. Kto tą głupotę popiera?
Vbn
Jak się chce budować bizancjum urzędnicze to co się dziwić kwotom? Zamiast w prosty, ale schludny sposób wyremontować, wymyślili jakies cuda-wianki za 20 mln. Wiadomo, cudze najlepiej wydawać.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Do Mańka dobrze mówisz, popieram twą tezę
Irek
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
A co po drugiej stronie Pultuskiej naprzeciwko cmentarza komunalnego jest szykowane dokładnie za pomnikami Skwary . Czy też miejsce na nowe bloki ?
Polonez
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Parafialny Idziego zapchany. Na Rybienku też ciasno. Pozostaje tylko komunalny który też nie jest z gumy. To logiczne i perspektywiczne myślenie w kategoriach dłuższych niż jedna czy dwie kadencje. Tereny pod bloki też już powoli się kurczą więc trzeba już teraz pomyśleć i przygotować rezerwę jeśli się myśli o ściąganiu nowych mieszkańców w przyszłości.
Maniek

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Poniedziałek
Wrzesień 2022
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

REKLAMA