REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Kosztem szkoły czy przedszkola?

Miasto

Gmina Wyszków wystąpiła o pozwolenie na przebudowę budynku WOSiR przy ul. Kościuszki. Zamierza tam przenieść Ośrodek Pomocy Społecznej. Wraz z nadaniem budynkowi nowych funkcji wzrośnie liczba petentów a zatem też potrzeba zapewnienia dojazdu i miejsc parkingowych. Dlatego gmina rozważa poszerzenie istniejącej uliczki wjazdowej kosztem boiska Szkoły Podstawowej nr 1 lub placu zabaw Przedszkola nr 7.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Kto manipuluje?

Temat poruszył na ostatniej sesji Rady Miejskiej radny Bogdan Osik.

- Czy jest prawdą, że chcemy zabrać tereny zielone przy Przedszkolu nr 7 pod parkingi? - zapytał.

Po jego pytaniu zapadła na sali obrad cisza, którą skomentowała przewodnicząca Rady Miejskiej:

- Czyli nieprawdą, no bo nas zaskoczyło to. Czyli nie warto słuchać wszystkiego, bo czasami ktoś tak manipuluje informacjami. Szkoda. I dlatego mieszkańcy często przychodzą rozzłoszczeni, bo to jest manipulacja - stwierdziła Elżbieta Piórkowska i dodała za burmistrzem Grzegorzem Nowosielskim: - Ale lepiej wyprostować. 

"Poszerzyć kosztem przedszkola"

Okazuje się jednak, że nie ma w tej sprawie manipulacji, a pytanie radnego Osika miało swoje uzasadnienie. W Urzędzie Miejskim od pewnego czasu trwają bowiem prace nad koncepcją przebudowy drogi dojazdowej od ul. 11 Listopada do budynku WOSiR i stadionu a wkrótce także do nowej siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej. Jest to także uliczka, którą odbywa się ruch do osiedla Norwida. Kilka lat temu gmina wydzieliła wzdłuż niej miejsca parkingowe.

- Jest konieczność znalezienia nowego rozwiązania - albo kosztem Szkoły Podstawowej nr 1 albo Przedszkola nr 7. Nie przesądzam dziś, które rozwiązanie zostanie wybrane. To, co obecnie funkcjonuje, nie jest bezpiecznym rozwiązaniem. Piesi chodzą środkiem ulicy. Jedna z propozycji jest taka, żeby poszerzyć ją kosztem terenu przedszkola. Szukamy rozwiązania - mówi Adam Mróz, naczelnik wydziału inwestycji i bezpieczeństwa w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie.

Sęk w tym, że poszerzenie ulicy, czy to kosztem szkoły czy przedszkola, koliduje z drzewami i krzewami, które rosną wzdłuż ogrodzeń obydwu placówek.

- To jest zawsze dramat, bo nawet jeśli posadzimy drzewa 5-metrowe, to potrzeba czasu, aby one osiągnęły rozmiary tych wyciętych. Dlatego coraz częściej stosujemy przesadzanie drzew i tutaj też to rozważamy - mówi Adam Mróz. 

Przy okazji gmina rozważa budowę nowej furtki do Przedszkola nr 7 - właśnie od strony uliczki między przedszkolem a SP nr 1. 

Czemu nie przedłużyć?

Kilka lat temu z inicjatywy Zarządu osiedla nr 7 rozważana była koncepcja przedłużenia wspomnianej uliczki tak, aby powstał łącznik między ul. 11 Listopada a Okrzei. To rozwiązanie nie dość, że ułatwiłoby dojazd do OPS, WOSIR, czy przedszkola, to jeszcze poprawiłoby komunikację w tej części miasta i odciążyło zakorowane ulice Kościuszki i Pułtuską. Problemem są jednak kwestie własnościowe terenu.

- Gmina nie ma tam swoich terenów. Rezerwy, które były, zostały wykorzystane przy projekcie przebudowy stadionu. Oczywiście jest ZRiD i w razie potrzeby można ze specustawy skorzystać, ale na dziś trudno powiedzieć, czy takie rozwiązanie jest realne czy nie - mówi naczelnik Mróz. 

Czytaj także: Przebudowa drogi kosztem najmłodszych? Rodzice mówią NIE!

 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Kinga
A szanowny petent to na własnych nogach nie może podejść do OPSu? Musi aż autem podjeżdżać? A po drugie to tam przy budynku WOSIR są obecnie dwa parkingi. Za mało? A tak po prawdzie to parkingu jako takiego to nie ma SP 1. Im by się przydał ten parking.
Zielony
Okaże się że wszystkie te piękne zdrowe i dające trochę cienia klony trzeba wyciąć bo droga potrzebna. Droga jest wystarczająco szeroka i w dobrym stanie.
AK
Skutek tej decyzji będzie taki że ucierpi na tym szkoła albo przedszkole.
Kłamcy, nie rozrózniają prawdy od fałszu.
A dlaczego nie zrobią drogi po przedłużeniu tej uliczki, wzdłuż boiska do ulicy Okrzei ? Z boiska bocznego zrobili główna arenę piłkarską a główna płyta boiska nie jest wykorzystywana. Gdy zrobią drogę od Okrzei to rozładuje to trochę ruch na Kościuszki,, a może w przyszłości powstanie nowy wiadukt nad koleją po przedłużeniu Sikorskiego. Nie maja swojego terenu- a teren WOSiRu do kogo należy jak nie do gminy ? Może już go sprzedaliście ? Mróz to mało, że nierób to jeszcze stwarza nowe. Na tej uliczce między szkoła a przedszkolem już dawno powinni zlikwidować miejsca parkingowe i zlikwidować płatny parking po drugiej stronie 11 Listopada. Elżbieta Piórkowska ile ma pani lat, wyszła pani na słodką i..tkę, żeby tak okłamywać miłego radnego Osika w błahej sprawie. Przeprosiny mu się należą z pani strony. Może skończy pani tą karierę radnej i przewodniczącej bo niczego pani nie dokonała przez tyle kadencji. Wstyd, nie rozwiązujecie problemów i jeszcze kłamiecie.
mieszkaniec
Tam droga do Okrzei już jest. Jak za wąska to przesunąć lampy do samego ogrodzenia albo przejąć sąsiedni trzy metrowy pas gruntu. Tak to wykupili teren po ratusz-widmo i plac miejski a nie mogą wybudować drogi do Okrzei, Mróz co tak kręcisz przecież to budujesz dojazd dla swojej żony z MOPS? Podziękowania radnemu Osikowi za rozbrojenie bomby czyli likwidację kolejnych drzew w centrum miasta. Widać czym się różni mądry radny Osik, dbający o interes miasta, od bezmyślnych radnych- bezradnych chodzących na pasku burmistrza od Hołowni. Nie wstyd wam Sobczak i Zaremba z PiS ?
mieszkaniec
Jak urzędnicy nie będą mogli samochodami dojechać do pracy - to niech sobie hulajnogi kupią. Petenci przyjdą na piechotę.
Obi1
Jeżeli będzie chciano dokonać wyrębu tych pięknych drew pod miejsca dla samochodów to sam się tam przywiąże. Gdzie mają głowy ludzie, którzy wpadają na takie pomysły? Wszystko trąbią, aby odchodzić od betonozy, a tu działania przewrotowe. Przy 11 listopada jest parking!!! Poza tym nie dziwne trochę, że do OPS petenci będą dojeżdżać samochodami. Skoro stać ich na samochody i benzynę to może nie powinni korzystać z pomocy OPS
wyszkowiak
Burmistrz Nowosielski to jest symbol Biedy w Wyszkowie. Nieumiejętności Mroza od wielu już lat czy jak tu manipulacje przewodniczącej Piórkowskiej , którzy stanowią część dworu burmistrza, są tego dobitnym przykładem. Spostrzeżenie Obi1 w punkt, choć 500+ jest dla wszystkich czyli także dla tych z dużymi furami.
Obi2
500+ wypłaca ZUS, 300+ też, a parking przy 11 listopada jest na tyle blisko, że można się przejść. Połączenie z Okrzei jest tak jak pisał mieszkaniec, tylko trzeba je dopracować. Nie wymaga to od razu wycinania drzew i zmniejszania terenu szkoły czy przedszkola. A inwestycja wygląda na udogodnienie na potrzeby urzędasów z MOPSu iu jest przepychana pod płaszczykiem poprawienia sytuacji dla obywateli. Betonoza w Wyszkowie ma się dobrze.
z innej beczki
Portal wiadomoscihandlowe.pl postanowił zbadać sytuacje, by dowiedzieć się, dlaczego w Biedronkach w powiecie wołomińskim brakuje towarów. Jak udało im się ustalić w rozmowie z pracownikami, sytuacja ta spowodowana jest zmianą magazynu, z którego sklepy są zaopatrywane, co pociągnęło za sobą zmiany godzin w jakich towar trafiał do sklepów. – Czynnikiem wpływającym na chwilowe braki niektórych towarów w konkretnych lokalizacjach jest przeniesienie obsługi dostaw do placówek znajdujących się w rejonie (podwarszawskich) Marek, w tym między innymi trzech sklepów w Ząbkach, z centrum dystrybucyjnego w Wyszkowie do centrum dystrybucyjnego w Mszczonowie. Co o tym myśleć ? Czy będą zwijać centrum w Wyszkowie ?
Mieszkanka
Przy ul. 3 mają OPS też nie ma parkingu dużego i też funkcjonuje. W Wyszkowie jest tak decyzja i jakoś to będzie, a później się myśli.
Monter
Wykupić grunty i nieruchomość, która znajduje się przy ul Okrzei ( bezpośrednio w sąsiedztwie stadionu) i zrobić połączenie z tą ulicą to rozsądne rozwiązanie. Myśląc do przodu nie 5 lat a 2, 3 dekady tak należy zrobić. Teren zyska na atrakcyjności bo będzie droga jednocześnie możliwość dojazdu od strony dwóch ulic zapewni drożność.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Wyszków wdraża oszczędzanie na oświetleniu, także świątecznym
Kilka lat temu była akcja, żeby oświetlić przejście na pieszych przez Kościuszki na skrzyżowaniu z 11 Listopada, bo pan STOP jest tylko do 16. Wchodzić na przejście wieczorem i pojawia się oświetlenie krawędzi przejścia do drugiej części ulicy, przechodzisz bezpiecznie. Ile gardłował Abramczyk i inni z elitki. Kilka lat minęło i nic się nie zmieniło w temacie a takich bezpiecznych przejść mogło być więcej. Teraz to trzeba wypić kilka produktów waspolu i samo się przejście oświetli.
gburmistrz oszczędny.
Wyszków wdraża oszczędzanie na oświetleniu, także świątecznym
Wisia? chcesz się pobawić Lemem ? to proszę "Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej przed lekturą stały." A faktycznie Wyszków powinien czerpać wzorce z gmin:) :).:)
Ostro
Wyszków wdraża oszczędzanie na oświetleniu, także świątecznym
Niektórym to chyba na umysł padło, albo na napis. Oświetlenie uliczne w godzinach późnonocnych wyłącza Długosiodło, Rząśnik, Somianka, a tam nie ma ledowego napisu. W Wyszkowie też jeszcze nie ma, a jak będzie, to na pewno nie będzie świecić całą noc. Zacytuję St. Lema: Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
Wisia
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

2
Piątek
Grudzień 2022
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Balbiny, Ksawerego, Pauliny

REKLAMA