Jak co roku aktorzy Teatru Farsa zorganizowali nabór do swojej grupy. Na castingu pojawiło się 40 osób z całego powiatu.
Tegoroczny nabór odbył się 18 września, a 20 września odbyło się spotkanie integracyjne osób, które postanowiły na stałe dołączyć do Farsy. Całość koordynował lider teatru Dawid Powierza, a pomagali mu wierni członkowie Farsy: Basia Rutka, Julia Godlewska, Ola Sieńkowska, Kamila Szarmach, Julia Gronkiewicz, Zuzanna Deluga, Wiktoria Kukwa. Opiekę artystyczną nad młodymi aktorami sprawuje Renata Zmaczyńska-Zadrożna.
Na naborze pojawiło się 40 osób w wieku od 10 do 16 lat, z czego 19 osób zadeklarowało chęć stałego uczestnictwa w zajęciach teatralnych. Najwięcej młodzieży przybyło ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 5. Pojawili się także uczniowie z pozostałych szkół z gminy Wyszków. Miłą niespodzianką było pojawienie się uczniów z Obrytego, Zabrodzia, Udrzyna, a także „Farsiaków Dinozaurów”, czyli byłych członków teatralnej rodziny. Niektórzy z nich przyjechali aż z Wrocławia.
- Działo się wiele! Byliśmy kurczakami przerażonymi zbliżającą się bombą atomową. Odwiedziliśmy carską Rosję, dworzec kolejowy w wielkim mieście, lecieliśmy rakietą z mieszkańcami obcej planety. Przeżycia były nietuzinkowe! Fascynująco było zamawiać kebab przed matematyką z wegetariańskim mięsem i znaleźć się na Malediwach w kraju Azji Południowej - opowiedziała o ćwiczeniach aktorskich Renata Zmaczyńska-Zadrożna. - A to wszystko za sprawą naszej niezawodniej i wyjątkowej wyobraźni! Pozdrawiamy wszystkie artystyczne dusze i zapraszamy do współpracy! - dodaje.
Aktorzy Teatru Farsa spotykają się we wtorki i czwartki w godz. 16.00-18.00 w WOK „Hutnik”.
Fot. Teatr Farsa
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tubawyszkowa.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Kolor elewacji do zmiany? Właściciel walczy w sądzie
Przepraszam ale z którym planem zagospodarowania jest zgodny ten festyniarski wygląd placu miejskiego? Wsiowy napis z którym Płochocki walczył zanim został burmistrzem, pobazgrane wielkanocne jajo na środku, zapadnięta fontanna i biało-czerwone taśmy dookoła. Szczyt estetyki
ale jaja
21:25, 2026-05-21
Mistrzowie Speedcubingu
Omg moj kolega jest za zdj
Cytrynka
18:02, 2026-05-21
Mieszkańcy Rybienka wolą mniejszy parking
Stanowisko Zarządu Osiedla Rybienko Leśne – Latoszek Zarząd Osiedla Rybienko Leśne – Latoszek informuje, że celem dotychczasowych działań i starań było stworzenie alternatywnego miejsca parkingowego dla samochodów obecnie parkowanych przy ulicach Jodłowej, Piaskowej oraz okresowo przy ulicy Jaskółki, które nie stanowią własności mieszkańców. W ocenie Zarządu Osiedla parking planowany przy ulicy Skarżyńskiego, na odcinku od ulicy Warszawskiej do ulicy Jaskółki, w pełni realizuje zgłaszany przez mieszkańców postulat dotyczący zapewnienia dodatkowych miejsc postojowych. Rozwiązanie to uznajemy za wystarczające zarówno z punktu widzenia potrzeb mieszkańców, jak i racjonalnego gospodarowania środkami publicznymi. Należy również podkreślić, że teren ten znajduje się w obrębie osiedla mieszkaniowego, a nie strefy przemysłowej, co powinno mieć istotne znaczenie przy planowaniu skali inwestycji parkingowych. Kwestie dotyczące organizacji wjazdu na parking — od strony ulicy Skarżyńskiego bądź ulicy Jaskółki — pozostawiamy do rozstrzygnięcia właściwym służbom i urzędnikom odpowiedzialnym za projekt oraz organizację ruchu. Jednocześnie zaznaczamy, że opracowywanie alternatywnych koncepcji zagospodarowania terenu nie jest działaniem niewłaściwym. Pozwala ono na analizę potencjalnych możliwości wykorzystania tego obszaru w przyszłości. Na chwilę obecną jednak okoliczni mieszkańcy nie zgłaszają potrzeby tworzenia dodatkowych miejsc parkingowych ponad te przewidziane w przedstawionej koncepcji. Mając na uwadze rozwój połączeń kolejowych na linii Wyszków – Warszawa, Zarząd Osiedla postuluje rozważenie w przyszłości budowy większego parkingu w formule „Parkuj i Jedź” przy stacji kolejowej, realizowanego we współpracy z władzami PKP. Takie rozwiązanie mogłoby w sposób bardziej kompleksowy odpowiadać na rosnące potrzeby komunikacyjne mieszkańców całej gminy. Z poważaniem Adam Paruszewski Przewodniczący Zarządu Osiedla Rybienko Leśne – Latoszek
Adam Paruszewski
14:17, 2026-05-21
Wywiad z Elżbietą Gadalińską
Gratulacje Elu i powodzenia, jesteśmy z Ciebie dumni 🥰
Wioletta
16:41, 2026-05-20