Z miasta

Zamknij

Dodaj komentarz

Chcesz skorzystać z porady kardiologa lub urologa? – przyjdź na bezpłatne konsultacje

Admin Admin Admin Admin 08:36, 08.10.2014
Skomentuj  Chcesz skorzystać z porady kardiologa lub urologa? – przyjdź na…

Już po raz trzeci Nadbużańskie Forum Samorządowe – „NFS” organizuje w ramach projektu – „Kampania na zdrowie” bezpłatne badania i konsultacji medyczne. 19 października 2014 r. w godz. od 9.00 do 15.00 w WOK „Hutnik” zaproszeni do współpracy lekarze będą udzielać wszystkim zainteresowanym porad i informacji medycznych w zakresie kardiologii, w tym schorzenia układu sercowo-naczyniowego oraz urologii - rozpoznawanie chorób układu moczowo-płciowego.

To już ostatni, trzeci etap projektu realizowanego przez Nadbużańskie Forum Samorządowe – „NFS” dofinansowanego z Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolność realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i LGD „Równiny Wołomińskiej”. Projekt kierowany jest do wszystkich mieszkańców miasta i gminy Wyszków oraz powiatu wyszkowskiego, którzy chcą sprawdzić swój stan zdrowia oraz uzupełnić swoją wiedzę z zakresu profilaktyki i ochrony zdrowia. Na tym etapie kampanii uczestnicy będą mogli skorzystać z porad i konsultacji lekarzy specjalistów: urologa i kardiologa.

Problemy urologiczne to jedne z najbardziej wstydliwych chorób. Lęk przed badaniem, zakłopotanie oraz nieznajomość terminologii skutecznie zniechęcają pacjentów przed wizytą u specjalisty. Naszym celem jest zatem przełamanie tych barier i pokazanie, że dolegliwości związane z układem moczowym można skutecznie leczyć. Natomiast w odpowiedzi na coraz częstsze choroby serca, związane ze stresem, złą dietą, nadmiarem w spożywaniu używek zaplanowaliśmy również konsultacje ze specjalistą w dziedzinie kardiologii.

Nadal pomimo licznych kampanii promujących zdrowy i świadomy styl życia większość z nas nie wykonuje i nie zgłasza się na podstawowe badania profilaktyczne. Zasłaniamy się ciągłym brakiem czasu, pospiechem i utrudnionym dostępem do specjalistycznych świadczeń medycznych. Zgłaszamy się do lekarza kiedy dolegliwości się nasilają i często jest już za późno na skuteczna terapię. Posiadamy głębokie i silnie zaszczepione przekonanie, że lepiej nie wiedzieć co nam dolega. Lęk przed diagnozą jest trudny do pokonania. Po przez realizację projektu chcielibyśmy przyczynić się do zmiany tych zachowań i przełamania powszechnie obowiązujących stereotypów. Zależy nam na tym, aby udział w organizowanych kampaniach zachęcił i zaszczepiła w naszym lokalnym środowisku nawyk wykonywania regularnych badań profilaktycznych i stosowania zachowań prozdrowotnych. Nie zapominajmy, że zdrowie jest największą wartości, bez niego funkcjonowanie w każdym z obszarów naszego życia codziennego jest po prostu nie możliwe.      

Więcej informacji na temat projektu można uzyskać w siedzibie stowarzyszenia Nadbużańskie Forum Samorządowe – „NFS” przy ulicy I A.W.P 82 A w Wyszkowie,    tel. 29 742 06 23/ e-mail: [email protected]

Sekretarz Stowarzyszenia „NFS”
Aneta Korpikiewicz

źródło: NFS

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tubawyszkowa.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%