Do grudnia nieczynna jest pływalnia "Błękitna" w Wyszkowie. W obiekcie rozpoczął się remont. Zmodernizowane zostaną przebieralnie wraz z częścią sanitarną, mała niecka basenowa oraz przebudowane wejście główne.
Zapowiadane od dawna prace remontowo - modernizacyjne na basenie rozpoczęły się 10 września i - jak informuje gmina - potrwają trzynaście tygodni. W tym okresie pływalnia "Błękitna" będzie wyłączona z użytku. Ponieważ prace będą prowadzone etapowo, niewykluczone, że sukcesywnie uda się przywracać dostępność obiektu dla poszczególnych grup klientów. Chodzi tu szczególnie o uczniów klas sportowych, którzy aktualnie nie mają gdzie trenować. Pierwotnie remont planowany był wcześniej, ale pierwszy - ogłoszony w czerwcu - przetarg nie przyniósł rozstrzygnięcia, gdyż nie wpłynęła żadna oferta. Gmina zdecydowała się obniżyć wymagania jeśli chodzi o doświadczenie wykonawców i zainteresowanie postępowaniem przetargowym wśród firm budowlanych wzrosło. W drugim przetargu, rozstrzygniętym pod koniec sierpnia, wystartowały już cztery firmy. Najkorzystniejszą ofertę złożył Zakład Budowlany Grzegorza Bieżuńskiego z Leszczydołu Starego. Remont szatni męskiej i żeńskiej wraz z przyległymi pomieszczeniami sanitarnymi tj. pomieszczenia natrysków i toalet oraz rozbiórka istniejącego „mostku” nad mniejszym basenem wyceniła ona na 1 mln 204 tys. 336 zł. Druga ze złożonych i nieunieważnionych ofert opiewała na kwotę 1 mln 545 tys. 391 zł. Natomiast za przebudowę schodów wejściowych do budynku krytej pływalni „Błękitna" gmina ma zapłacić 589 tys. 702 zł. Druga w kolejności oferta była o 19 tys. zł droższa.
Modernizacja krytej pływalni w Wyszkowie możliwa jest dzięki dofinansowaniu z programu "Sportowa Polska”. W ramach zadania remontowi zostaną podane szatnie - męska i damska. Niestety, nie mamy co liczyć na powstanie przebieralni rodzinnej lub koedukacyjnej, gdyż projekt tego nie przewiduje. Ponadto nastąpi wyburzenie pomostka ze schodkami nad małą niecką basenową. Obiekt czeka też przebudowa wejścia głównego.
[ZT]21810[/ZT]
mieszkaniec08:12, 10.09.2024
Jak to nie ma przebieralni rodzinnej i koedukacyjnej, przecież to ta pierwsza od wejścia. Mamy z synkami, są. Tatusiowie z córkami, też są. Tylko niektórzy mężczyźni mylą ją czasem z szatnią męską.
awian11:41, 10.09.2024
Kim jest Wykonawca dla radnej Bieżuńskiej?
WWY12:14, 10.09.2024
Na pewno zbieżność nazwisk przypadkowa, ha ha. Fajnie i łatwo wytykać takie rzeczy jak się jest w opozycji (i tyczy się to zarówno samorządów jak i władzy centralnej), ale będąc u władzy można już przymknąć na to oko. I w drugą stronę tak samo, jak się przechodzi z władzy do opozycji, to nagle się oczy otwierają i pewnie pojawią się pytania ze strony radnych, którzy przez ostatnich kilka kadencji nie dostrzegali problemu w podobnych praktykach, ba pewnie niejeden bardziej bądź mniej bezpośrednio był tego beneficjentem.
M.12:18, 10.09.2024
Awian, mężem.
obserwator12:16, 10.09.2024
Brawo redaktorko Elwiro, nie ma świętych krów. Radna składa mandat, im wcześniej tym lepiej.
mieszkaniec12:59, 10.09.2024
To jest pierwszoplanowa radna i powinna wiedzieć jak się zachować. Nie robi się takich biznesów na swoim terenie. To też nauczka dla tych co chcieli się skumplować z ludźmi Nowosa, że oni tacy fajni i mądrzy, dobrze przyjęli i będą dobrymi naczelnikami, prezesami spółek komunalnych i innych instytucji np. WOSiR. Zbierają haki i w odpowiednim czasie odpalają info do prasy, "uprzejmie donoszę". Nie wiem na co czeka burmistrz Płochocki i pełnomocnik Grześkiewicz. Nie trudno będzie zastąpić specjalistów Nowosa swoimi.
awian16:08, 10.09.2024
TKM
Józef17:58, 10.09.2024
Proponuję żeby robotnicy w czepkach chodzili, aby włosy nie zapychały filtrów.
WWY23:24, 10.09.2024
Co do tego mają "ludzie Nowosa"? Informacje kto wygrywa przetarg nie są tajne, nie potrzeba niczyich donosów do mediów. A takie praktyki jak udział w przetargu osób spokrewnionych z urzędnikami/radnymi powinny być ustawowo zabronione.
mieszkaniec09:43, 11.09.2024
Nie mówię o tym artykule ale o niedalekiej przyszłości. Miała być modernizacja stadionu przy Kościuszki, nowa trybuna, bieżnia, trasa do joggingu itp a wydajemy prawie 2 miliony złotych na rzeczy, bez których można żyć na Polonezie. Wyłączamy pływalnię dla pływaków z klas sportowych. Nadal jest dwóch dyrektorów WOSiRu, przed czym Masz Wybór protestował. Po co te głupie gadki jak po wyborach robią jak ludzie Nowosa, niech radna sprawdza się jako sołtys i gospodyni wiejska, odda mandat radnej i niech wejdzie następna osoba z listy. Niech radny Szczerba i Osik zastanowią się, czy zwijają Masz Wybór, bo przypomina to nowosielszczyznę. W spółkach nadal tłuste koty poprzedników, wykazem inwestycji drogowych ma zajmować się była, planami zagospodarowania podobnie. Gdzie ten nowy powiew świeżości, nowe zasady i nowa jakość ?
Wyborca20:05, 11.09.2024
Wraca sprawa collegium tumanum. Pytanie do burmistrza kto dostał dofinansowanie na kursy do tej uczelni, gdy promowali tą uczelnię. Czy potwierdza to co powiedział burmistrz i co odkryła redaktor Tuby?
WWY21:14, 11.09.2024
A, to ok. Ale to, że stadion nie jest modernizowany po zmianie władzy, to raczej nie kwestia pozostawienia na stanowiskach "ludzi Nowosa". Pora na tworzenie budżetu na 2025 rok, zobaczymy co się w nim znajdzie. Znowu wracamy do tego, że super jest być w opozycji bo można wszystko krytykować, głosować przeciw podwyżkom podatków, mówić co by się zrobiło gdyby się rządziło, a jak już się rządzi to się nagle zmienia punkt widzenia w pewnych sprawach. Minęło pół roku od wyborów a strefa płatnego parkowania na Chopina/Wąskiej nadal funkcjonuje. Czy ówczesna opozycja z Masz Wybór nie głosowała przeciw, radni MW nie przekonywali, że to rozwiązanie niekorzystne dla mieszkańców? Zobaczymy jak będzie z nowymi blokami, czy się skończy użyczanie terenów gminnych pod parkingi?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tubawyszkowa.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Plan ogólny. Mieszkańcy stracą możliwość zabudowy?
Macie swojego pełnomocnika-prawnika przy "uchu" burmistrza, skoro jest od spółek komunalnych to może poradzi sobie także z Wodami Polskimi. Jeśli Wody Polskie będą dobrze gospodarowały to nie powinno być zalewania terenów na Latoszku czy Rybienku Leśnym lub w Kamieńczyku i można będzie budować. Starosta i urząd starostwa jest od reprezentowania skarbu państwa, burmistrz z administracją też musi się przełamać i zmienić podejście z mieszkania w blokach do mieszkania na swoich działkach budowlanych. Przybysze ze Wschodu czy bonzowie partyjni będą mieszkać w swoich willach przy rzece a Wyszkowianie będą tłoczyć się w malutkich lokalach. Kto tu jest gospodarzem ?
Bez sensu
13:54, 2026-06-19
Bez strategii i decyzji trudno o dotacje
Dobrze sie się stało, że odchodzi ta naczelnik, została jeszcze jedna, która powinna odejść. Nie ma co wymyślać wielkich planów tylko gospodarować oszczędnie groszem i realizować dobre projekty. Czy dostana dofinansowanie z Sejmiku czy od Wojewody ? Wątpię, bo wiemy jak po linii właściwej to się odbywa. Czy mamy budować saloniki VIP dla partyjniaków ?
mieszkaniec
10:37, 2026-06-19
Najpierw prezes, potem konkrety?
Pan Laskowski nie ma żadnych praw do realizacji swoich pomysłów bo nie ma mandatu demokratycznego i nie powinien być wiceburmistrzem.
mieszkaniec
10:26, 2026-06-19
Bez strategii i decyzji trudno o dotacje
Odchodzi naczelnik ,odchodzi kierownik to kto tam będzie pracował ???
ksef
19:23, 2026-06-16