REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Bezpieczne ferie w Szkole Podstawowej nr 2 w Wyszkowie

Nauka

Zbliżają się ferie zimowe, podczas których z różnych form wypoczynku będą korzystały dzieci i młodzież. Dlatego przed ich rozpoczęciem, najważniejszym tematem rozmów nauczycieli z uczniami jest BEZPIECZEŃSTWO.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W tym roku dyskusja na temat bezpiecznych ferii przybrała w naszej szkole wyjątkową formę. 4 lutego Delegatura w Ostrołęce Kuratorium Oświaty i Wychowania w Warszawie zorganizowała spotkanie dla 120 uczniów z klas III-VII. Zaproszono gości ze wszystkich służb i instytucji, które na co dzień dbają o szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Byli to:  Mirosław Augustyniak – radny Województwa Mazowieckiego wraz z pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce, Mirosław Grzyb – zastępca dyrektora Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie, Teresa Michalak – starszy wizytator Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie, Sławomir Cieślak – naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Wyszkowie, st. kapitan Marcin Turowski oraz st. sekc.  Marcin Jaczewski z Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie, mł. asp. Edyta Prus z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie, Beata Kiljańczyk - Szawłowska oraz Eliza Chodkowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wyszkowie.

Ciekawie przygotowane prezentacje multimedialne, ulotki, pokazy ,stanowiły atrakcyjne i bogate uzupełnienie przedstawianych treści. Uczniom przypomniano najważniejsze zasady zachowania podczas uprawiania sportów zimowych i wycieczek. Zwrócono uwagę na unikanie niebezpiecznych sytuacji w domu, podczas wyjść i spacerów w miejscu zamieszkania. Nie zabrakło także informacji o sposobach unikania chorób zimą i zdrowym odżywianiu- bez używek i dopalaczy! Pokazano wzory zachowań w sytuacjach wystąpienia różnych zagrożeń, a także bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym.

Wszyscy uczniowie biorący udział w spotkaniu, a wcześniej też uczniowie klas I, otrzymali zestawy odblaskowe w ramach kampanii społecznej ,,Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.
Występujący goście prosili uczniów o rozwagę i ostrożność, i co najważniejsze, o nie wyłączanie myślenia! Spotkanie na pewno wyposażyło uczniów w przydatną wiedzę i praktyczne umiejętności. Na zakończenie wszyscy goście życzyli uczniom  udanych i bezpiecznych ferii.

Barbara Rusak

 

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Pijany kierowca spowodował kolizję
Denaturat jest mocny.
Stary dynksiarz
Mało uczniów w szkołach
W Wyszkowie są nie tylko szkoły GMINNE. Szkoda, że dziennikarze widzą tylko szkoły pod patronatem BURMISTRZA, innych, często lepszych, nie zauważając. Ciekawe, dlatego...
Ania
Skarga do CBA bez rozpatrzenia
W szczególności Miss Urzędu i.Kozon jest najodpowiedniejsza do wyjasniania takich spraw???? no ludzie serio
Krysia

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Czwartek
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Augustyna, Ingi, Jaromira

REKLAMA

pl.jooble.org