REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Bezpieczne ferie w Szkole Podstawowej nr 2 w Wyszkowie

Nauka

Zbliżają się ferie zimowe, podczas których z różnych form wypoczynku będą korzystały dzieci i młodzież. Dlatego przed ich rozpoczęciem, najważniejszym tematem rozmów nauczycieli z uczniami jest BEZPIECZEŃSTWO.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W tym roku dyskusja na temat bezpiecznych ferii przybrała w naszej szkole wyjątkową formę. 4 lutego Delegatura w Ostrołęce Kuratorium Oświaty i Wychowania w Warszawie zorganizowała spotkanie dla 120 uczniów z klas III-VII. Zaproszono gości ze wszystkich służb i instytucji, które na co dzień dbają o szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Byli to:  Mirosław Augustyniak – radny Województwa Mazowieckiego wraz z pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce, Mirosław Grzyb – zastępca dyrektora Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie, Teresa Michalak – starszy wizytator Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie, Sławomir Cieślak – naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Wyszkowie, st. kapitan Marcin Turowski oraz st. sekc.  Marcin Jaczewski z Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie, mł. asp. Edyta Prus z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie, Beata Kiljańczyk - Szawłowska oraz Eliza Chodkowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wyszkowie.

Ciekawie przygotowane prezentacje multimedialne, ulotki, pokazy ,stanowiły atrakcyjne i bogate uzupełnienie przedstawianych treści. Uczniom przypomniano najważniejsze zasady zachowania podczas uprawiania sportów zimowych i wycieczek. Zwrócono uwagę na unikanie niebezpiecznych sytuacji w domu, podczas wyjść i spacerów w miejscu zamieszkania. Nie zabrakło także informacji o sposobach unikania chorób zimą i zdrowym odżywianiu- bez używek i dopalaczy! Pokazano wzory zachowań w sytuacjach wystąpienia różnych zagrożeń, a także bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym.

Wszyscy uczniowie biorący udział w spotkaniu, a wcześniej też uczniowie klas I, otrzymali zestawy odblaskowe w ramach kampanii społecznej ,,Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.
Występujący goście prosili uczniów o rozwagę i ostrożność, i co najważniejsze, o nie wyłączanie myślenia! Spotkanie na pewno wyposażyło uczniów w przydatną wiedzę i praktyczne umiejętności. Na zakończenie wszyscy goście życzyli uczniom  udanych i bezpiecznych ferii.

Barbara Rusak

 

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

DŻEM w Wyszkowie! Wygraj bilety na koncert
Jak to jest... Niby naród Katolicki, a w Wielkim Poście koncerty robią.... Tragedia
Mic
O kolei w Wyszkowie - zapraszamy na spotkanie
Mam tę książkę. Naprawdę w prosty sposób można ożywić linię kolejową 29. Przede wszystkim bezpośrednie połączenia do Warszawy.. Szumnie zapowiada się również przedłużenie linii 29 do Giżycka i potencjalnie można rozważyć dobudowę drugiego toru do Wyszkowa co umożliwiłoby lepsze prowadzenie ruchu. Przez nasze miasto przebiega jednotorowa lecz niebawem może się okazać istotną nitka łącząca Mazury i Stolicę.
Monter
Zabrodzie chce mieć własną spółdzielnię socjalną
Gmina dostaje dofinansowanie do żłobka i obiadów .A cena żłobka szok.Tyle co za prywatne. Wyżywienie w żłobku 15zł.Nigdzie w żłobku na terenie Wyszkowa nie ma tak drogiego wyżywienie ceny są 7-10zł dziennie.Aż się boje ile będą kosztować obiady w szkole . Gratulacje .Brawo Wy.
Lolek
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Środa
Luty 2020
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Bogumiła, Eweliny, Mirosława

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org