REKLAMA

REKLAMA

Żurawie zamiast "głowy"

Autor: Admin Admin

Miasto | Wtorek, 14 maj 2024 08:50

Gmina Wyszków nie zakupi rzeźby Leona Gruzda potocznie zwanej "głową". Zarezerwowane przez poprzedników w budżecie na ten cel 90 tys. zł gmina przeznaczy na inne inwestycje, a do przestrzeni miejskiej w pierwszej kolejności zamierza przywrócić rzeźbę tzw. żurawi.

Miasto

REKLAMA

O zakupie rzeźby Leona Gruzda zdecydowała poprzednia Rada Miejska na wniosek Elżbiety Szczuki.

Czytaj także: "Głowa" wzięła górę

W budżecie na 2024 rok zarezerwowano 90 tys. zł na popularną "głowę", która miała stanąć najprawdopodobniej na pl. Miejskim. Nowy burmistrz po konsultacjach z gminnymi urzędnikami zmienił decyzję w tej sprawie. Piotr Płochocki ogłosił ją dziś rano w social mediach:

- Choć niezmiernie cenię twórczość naszego lokalnego artysty Leona Gruzda, to uważam, że nim zakupimy do naszej przestrzeni miejskiej którąś z jego prac, powinniśmy lepiej zapoznać z tą twórczością naszych mieszkańców, by mieli dokładniejszą świadomość jej wartości - poinformował. - Poza tym dla podobnego rodzaju dzieła należy znaleźć miejsce, które będzie mu odpowiadało ekspozycją, przestrzenią i kontekstem. Na tę chwilę nie zostało ono jednoznacznie ustalone, stąd wraz z urzędnikami zdecydowaliśmy przesunąć zarezerwowane na ten cel w tegorocznym budżecie 90 tys. zł. na inne inwestycje. Jednocześnie zapewniam, że nie zapominamy o sztuce w naszej przestrzeni miejskiej, dlatego po odpowiedniej konserwacji i wskazaniu miejsca, wyłonionego w konsultacjach społecznych, powrócą do nas nasze historyczne żurawie.

Aktualnie metaloplastyka stojąca niegdyś nad rzeką, przy ul. Joselewicza, znajduje się na terenie WTBS/ PWiK przy ul. Świętojańskiej. Mieszkańcy w dyskusjach publicznych wielokrotnie z sentymentem wyrażali się o tej konstrukcji i chcieli ogladać ją w przestrzeni publicznej, w lepiej eksponowanym miejscu Wyszkowa. 

REKLAMA


Komentarze (12).

REKLAMA

nn

P. Eychler, vice - nie wyobrażam sobie tego dukania/stękania "eeee/yyyyy" i wiecznej mowy o rodzinie (chociaż z tego co czytałem to przykładem nie świeci). To raczej będzie obciach dla Niego i dla urzędu !!!

kolesie

Czyli zapowiada się handel stołkami? Eychlera w II turze poparli głównie urzędnicy od Nowosielskiego i ich rodziny z obawy przed zwolnieniami, a wyborcy pisu nie wzięli udziału w II turze. To był głównie elektorat Leszka Marszała. Stąd wziął się jego wynik - o 1800 głosów mniej niż w pierwszej. Ewenement na skalę krajową! I teraz w wyniku handlu ten człowiek, którego dzieli intelektualna przepaść od Płochockiego ma zostać jego v-ce? Rozumieć to można jedynie jako szantaż ze strony pisowców, że jak nie dostaną swojego v-ce burmistrza to przejdą na stronę nowosielszczyzny. A i tak przejdą, bo już tam są od zawsze.

kiła

Oby ta zamiana nie kosztowała 180 tys.

roms

P(...)a kołtuneria!

Jan Kowalski

To jaka to dobra decyzja nowego burmistrza skoro żurawie da także brzydkie ? A pan Eychler to niech się zastanowi, bo ptaszki cwierkaja że długo u władzy nie będzie. Ma super doradców typu kolega Siekierski z PO, jego brat to chyba także jest z PO. Zawsze jest ryzyko zmiany poglądów, a to się zdarza niestety. Smutne.

Dobra decyzja

Bardzo dobra decyzja nowego burmistrza w sprawie rezygnacji z "głowy". Uważam jednak, że żurawie to nic ciekawego czy ozdobnego. "Żurawi" aż nadto w Wyszkowie (tych na blokowiskach szczególnie). Co do koalicji WIS + PiS, ptaszki ćwierkają, że Pan Eychler zwolni miejsce innemu radnemu, a już bardzo niedługo nastąpi reorganizacja Urzędu, nowy burmistrz nie podejmuje sam decyzji, czeka na zapowiedzianą w kampanii wice, która zanim do pracy przyjdzie, zażyczyła sobie nowego gabinetu.

docent

Być może, że dla artysty – autora „głowy” inspirację stanowiły megality z Wysp Wielkanocnych. Jednakże, czy ten wytwór - za który honorarium miało wynieść 90.000 zł - jest dziełem sztuki, jest to sprawa dyskusyjna. Mimo wszystko, brawa dla nowego burmistrza. Zwyciężył zdrowy rozsądek.

Iga

Do 100 Trafne spostrzeżenie. Jedno i drugie klasyczny kicz. Coś bardzo stronnicza ta Tuba. Milczy w sprawach WiSu , kiedy poznamy wice. Tak a propos Wyszków stać na 2 wice. Trzeba płacić za układy.Przykład mało profesjonalnego dziennikarstwa

100

Głowa tak samo mało piękna jak żurawie. Nie wszyscy za nimi tęsknią. Po co ten brzydki złom z powrotem przywracać. Marnowanie pieniędzy dla samego sentymentu garstki ludzi.

Edek

Taki artysta to mógłby podarować za darmo taką rzeźbę ;)

Ha ha ha

Polityczna prostytucja w najnowszej niezłomnej odsłonie. Czas na zmiany?

Wyszkowiak

Czy tuba poda informacje o koalicji WIS + PIS + Deluga?

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Handel
Bio Shop

ul. Chopina 9/5U 07-200 Wyszków

[email protected]

796 990 202

www.bioshop.com.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA