Z miasta

Zamknij

Dodaj komentarz

Szymon i Zuzanna - najczęściej nadawanymi imionami w 2015 roku

Admin Admin Admin Admin 11:10, 21.01.2016
Skomentuj Szymon i Zuzanna - najczęściej nadawanymi imionami w 2015 roku

W 2015 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Wyszkowie sporządzono 1483 aktów urodzeń. To o 42 narodzonych dzieci więcej niż w roku ubiegłym. Więcej też odnotowano aktów zgonu, bo 417 (o 27 więcej niż w 2014 roku).

Spośród 1483 urodzeń, do polskich ksiąg wpisano 37 dzieci, które przyszły na świat za granicą. W Republice Armenii, Gruzji i Luksemburgu odnotowano 1 akt urodzenia, w Niemczech, Ukrainie, Irlandii Północnej i Norwegii - 2 akty. Troje dzieci urodziło się w Holandii, Włoszech i Belgii, czworo w USA, a aż trzynaścioro w Wielkiej Brytanii.

W samym mieście i gminie Wyszków przyszło na świat 486 dzieci, w tym 265 chłopców i 221 dziewczynek. Najczęstszym imieniem wybieranym dla chłopca był Szymon. Tym imieniem ochrzczono 36 chłopców. Inne popularne imiona to: Antoni (33 razy), Aleksander (31 razy), Filip (28 razy), Jan (27 razy), Franciszek (24 razy), Kacper (23 razy), Jakub (22 razy), Igor (20 razy), Piotr (18 razy).

35 dziewczynko nadano imię Zuzanna – było to najbardziej popularne imię żeńskie w Wyszkowie. Zaraz za Zuzanną chętnie wybierano również Alicję (31 razy), Lenę (28 razy), Julię i Aleksandrę (po 27 razy),  Amelię (25 razy), Maję (24 razy), Oliwię (20 razy), Nikolę (17 razy) oraz Zofię (16 razy).

Jednak nie wszyscy rodzice byli pewni wyboru imienia dla swojego dziecka. Do urzędu wpłynęły 4 oświadczenia o zmianie przez rodziców imienia dziecka zamieszczonego w akcie urodzenia w terminie 6 miesięcy od dnia sporządzonego aktu. O uznaniu ojcostwa otrzymano 196 oświadczeń.

źródło: UM

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tubawyszkowa.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Były burmistrz: "Ta kadencja to gaszenie pożarów"

Chętnie czynnie będę uczestniczył w inicjatywie referendum w sprawie odwołania Burmistrza i Rady Miejskiej w Wyszkowie. Forsuję ten pomysł już co najmniej od pół roku.

Ostrożny

09:49, 2026-05-22

Kolor elewacji do zmiany? Właściciel walczy w sądzie

Przepraszam ale z którym planem zagospodarowania jest zgodny ten festyniarski wygląd placu miejskiego? Wsiowy napis z którym Płochocki walczył zanim został burmistrzem, pobazgrane wielkanocne jajo na środku, zapadnięta fontanna i biało-czerwone taśmy dookoła. Szczyt estetyki

ale jaja

21:25, 2026-05-21

Mistrzowie Speedcubingu

Omg moj kolega jest za zdj

Cytrynka

18:02, 2026-05-21

Mieszkańcy Rybienka wolą mniejszy parking

Stanowisko Zarządu Osiedla Rybienko Leśne – Latoszek Zarząd Osiedla Rybienko Leśne – Latoszek informuje, że celem dotychczasowych działań i starań było stworzenie alternatywnego miejsca parkingowego dla samochodów obecnie parkowanych przy ulicach Jodłowej, Piaskowej oraz okresowo przy ulicy Jaskółki, które nie stanowią własności mieszkańców. W ocenie Zarządu Osiedla parking planowany przy ulicy Skarżyńskiego, na odcinku od ulicy Warszawskiej do ulicy Jaskółki, w pełni realizuje zgłaszany przez mieszkańców postulat dotyczący zapewnienia dodatkowych miejsc postojowych. Rozwiązanie to uznajemy za wystarczające zarówno z punktu widzenia potrzeb mieszkańców, jak i racjonalnego gospodarowania środkami publicznymi. Należy również podkreślić, że teren ten znajduje się w obrębie osiedla mieszkaniowego, a nie strefy przemysłowej, co powinno mieć istotne znaczenie przy planowaniu skali inwestycji parkingowych. Kwestie dotyczące organizacji wjazdu na parking — od strony ulicy Skarżyńskiego bądź ulicy Jaskółki — pozostawiamy do rozstrzygnięcia właściwym służbom i urzędnikom odpowiedzialnym za projekt oraz organizację ruchu. Jednocześnie zaznaczamy, że opracowywanie alternatywnych koncepcji zagospodarowania terenu nie jest działaniem niewłaściwym. Pozwala ono na analizę potencjalnych możliwości wykorzystania tego obszaru w przyszłości. Na chwilę obecną jednak okoliczni mieszkańcy nie zgłaszają potrzeby tworzenia dodatkowych miejsc parkingowych ponad te przewidziane w przedstawionej koncepcji. Mając na uwadze rozwój połączeń kolejowych na linii Wyszków – Warszawa, Zarząd Osiedla postuluje rozważenie w przyszłości budowy większego parkingu w formule „Parkuj i Jedź” przy stacji kolejowej, realizowanego we współpracy z władzami PKP. Takie rozwiązanie mogłoby w sposób bardziej kompleksowy odpowiadać na rosnące potrzeby komunikacyjne mieszkańców całej gminy. Z poważaniem Adam Paruszewski Przewodniczący Zarządu Osiedla Rybienko Leśne – Latoszek

Adam Paruszewski

14:17, 2026-05-21

0%