REKLAMA

REKLAMA

"Takiej drugiej nocy nie będziesz miał". Studniówka 2024 CEZiU "Kopernik" (VIDEO)

Autor: Elwira Czechowska

Miasto | Piątek, 02 lut 2024 22:59

Uczniowie pięciu klas maturalnych liceum i techników Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej "Kopernik" w Wyszkowie w sobotę 3 lutego bawili się na swoim studniówkowym balu. Życzono im, aby za 92 dni równie tanecznym krokiem przeszli przez egzaminy maturalne.

REKLAMA

Zaszczyt poprowadzenia uroczystości przypadł Patrykowi Jastrzębskiemu i Oskarowi Marczakowi. 

- W imieniu tegorocznych maturzystów i ich rodziców mamy przyjemność przywitać wszystkich zebranych na balu studniówkowym - powiedzieli. - Spotkaliśmy się dzisiaj wieczorem, aby uczcić fakt zbliżającej się matury. Już tylko symboliczne sto dni dzieli nas od egzaminów maturalnych. Dzisiaj jest ten jedyny dzień, kiedy możemy o tym nie myśleć i poświęcić się zabawie.

Ale zanim rozpoczęła się zabawa, część oficjalna i taniec, bez którego trudno wyobrazić sobie studniówkę.

„Zawżdy tak to bywało,

Gdy 100 dni nauk zostało,

Wielcy godni Żakowie,

biesiadowali na zdrowie”

- W szkole zawsze uczono nas szanować tradycję i obyczaje. By, więc tradycji stało się zadość, nasz bal rozpoczniemy staropolskim, dostojnym polonezem. Niech w jego podniosłą atmosferę wprowadzą nas słowa Zbigniewa Jabłońskiego do melodii Poloneza Wojciecha Kilara z filmu "Pan Tadeusz":

"Ruszaj w tan, polski stan

Niechaj tańczą poloneza wszyscy ludzie

Radość snów i serca żar..."

Poloneza zatańczyli maturzyści z klas: IV Liceum Ogólnokształcącego Przygotowania Wojskowego, V Technikum Handlowego i Technikum Spedycyjnego, V Technikum Logistycznego, V Technikum Elektrycznego i V Technikum Pojazdów Samochodowych. Korowód poprowadzili starosta Wojciech Kozon, wicestarosta Leszek Marszał, dyrektor Monika Kluczek i wicedyrektor Justyna Radau oraz Anna Leszek Kobus.

Jeszcze nie opadły emocje po dostojnym polonezie, a już maturzyści zaprosili na pieknego walca pokazowego. Uczniowie zaprezentowali walca z wyszukanymi figurami, aby jeszcze bardziej podkreślić niezwykłość wieczoru. Uczniów przygotował  Bartosz Durka - absolwent CEZiU „ Kopernik”. W walcu zaprezentowali się: Weronika Chojnacka i Piotr Pietruszka, Paweł Kulesza i Karolina Kulesza, Katarzyna Rogalska i Jakub Cyrych, Kacper Fusiek i Milena Kulesza, Dagmara Krawczyk i Oliwier Białobrzeski, Michał Baranowski i Maria Świdwa. 

- Szkoła, klasa, uczniowie. Niezwykle trudno jest określić wspólnie spędzony czas  w kilku słowach. Chwile radości, sukcesów, sporów i upadków. Wszystko staje się niezwykłą mieszaniną wspomnień, które z upływem czasu nabierają zupełnie innego wymiaru niż ten, w jakim postrzegaliśmy je wcześniej. Etap szkolny jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych okresów życia i  właśnie takim powinien pozostać w naszych sercach - podkreślali maturzyści.

- Dzisiaj, w ten wyjątkowy wieczór, chcemy podziękować szanownej Dyrekcji szkoły za trud włożony w kształtowanie naszych umysłów i charakterów, troskę okazaną w czasie naszej edukacji,  niepowtarzalną atmosferę w szkole, pełną wyrozumiałości dla młodego człowieka. Dzięki tym staraniom mamy szansę wyrosnąć w przyszłości na dobrych  i prawych ludzi. Dziękujemy również Starostwu Powiatowemu w Wyszkowie za stworzenie nam warunków do zdobywania wiedzy i osobom współpracującym z naszą szkołą, które przyczyniają się do wszechstronnego, również duchowego, rozwoju uczniów - w dowód wdzięczności maturzyści wręczyli kwiaty dyrekcji szkoły, przedstawicielom Powiatu  Wyszkowskiego i rodzicom.

Błogosławieństwa młodzieży udzielił ks. kanonik Zdzisław Golan.

Studniówka ma wyjątkowy charakter, kończy pewien etap w życiu młodych ludzi a matura otwiera zupełnie nowe drzwi, nowy rozdział - podkreślał wiceprzewodniczącego Rady Rodziców Artur Gałązka

- Przed nami egzamin dojrzałości i dorosłe życie. W tym szczególnym dniu chcemy podziękować naszym wychowawcom, którzy opiekowali się nami przez lata edukacji pokazując właściwe rozwiązania, otwierając umysły, przygotowując do dorosłości. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie dni, które razem przeżyliśmy, za każdą  chwilę, uśmiech, dobrą radę. Z głębi serca dziękujemy Pani Justynie Radau i byłej wychowawczyni Ewie Ulejczyk, Agnieszce Dorant, Dorocie Oleksiak, Rafałowi Salwinowi, Michałowi Urbaniakowi, Monice Wultańskiej - podkreślała młodzież. 

Dziękowała też wszystkim nauczycielom za trud włożony w wychowanie i edukację:

- Wierzymy, że Wasz wysiłek uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych, a  przekazana przez Was wiedza, będzie przez nas należycie i w pełni wykorzystywana. Znany amerykański koszykarz Brian Conklin w pięknych słowach podsumował rolę nauczyciela w życiu młodego człowieka: "Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!" - za tymi pięknymi słowami do nauczycieli trafiły kwiaty.

Serdeczne słowa skierowała młodzież również do rodziców, którzy "bal studniówkowy przenieśli ze świata marzeń w rzeczywistość".

- Nie tylko dzisiaj, nie tylko przez lata szkoły, ale przez całe życie jesteście przy nas. Wspieracie nas swoją radą, dodajecie otuchy i zachęcacie do pokonywania przeszkód. Aby wyrazić naszą wdzięczność, pragniemy wręczyć kwiaty na ręce przewodniczącej Komitetu Balu Studniówkowego Anecie Kowalewskiej i wiceprzewodniczącego Rady Rodziców Artura Gałązki - mówili uczniowie, a wszystkim rodzicom zadedykowali utwór Eda Sheerana „Perfect” w interpretacji Dagmary Krawczyk.

Studniówka to niepowtarzalna okazja, by założyć stylowy garnitur lub elegancką sukienkę, dobrać odpowiednią fryzurę i makijaż, aby zatracić się w tańcu i na moment przemienić w roztańczoną królową lub króla balu. Tytuły te tego wieczoru przypadły Weronice Chojnackiej i Michalowi Baranowskiemu.

- W pewien symboliczny sposób kończycie dziś pewien etap w waszym życiu. Powoli dobiega końca wasza edukacja w szkole średniej, która z pewnością była pełna wyzwań, nowych doświadczeń i pięknych wspomnień. Podczas nauki w tej wyjątkowej szkole poznawaliście świat, odkrywaliście samych siebie i kształtowaliście swoją przyszłość - zwrócił się do młodzieży starosta Wojciech Kozon.

Sygnał do rozpoczęcia balu dała dyrektor Monika Kluczek: 

- "Takiej drugiej nocy nie będziesz już miałTakiego nieba pełnego gwiazd". Dzisiaj jest czas, żebyście cieszyli się z tego, co osiągnęliście, cieszyli się radością z przyjaciółmi i tańczyli do białego rana. Równie ważne jest spojrzenie z optymizmem w przyszłość i gotowość na nowe wyzwania. Wierzę w was. Podążajcie za marzeniami i pamiętajcie, że każdy ma potencjał w sobie i możecie osiągnąć wielkie rzeczy. Studniówka kończy etap mówienia, że do matury macie jeszcze czas. To ostatni moment wzywający do nauki. Niech te 92 dni 14 godzin i 33 minuty upłynął wam w spokojnej i twórczej atmosferze. Zmobilizujcie się, pokażcie swoją dorosłość i odpowiedzialność, bo matura i pomyślnie zdane egzaminy zawodowe są waszym celem - mówiła.

W imieniu rodziców głos zabrał wiceprzewodniczący rady Artur Gałązka:

- Wyglądacie dzisiaj epicko - zwrócił się do młodzieży, podkreślając, że uczęszcza do najlepiej rozwijającej się szkoły powiatu wyszkowskiego. Dyrektor CEZiU przekazał od rady rodziców czek na 2500 zł. 

REKLAMA


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Handel
Bio Shop

ul. Chopina 9/5U 07-200 Wyszków

[email protected]

796 990 202

www.bioshop.com.pl

Moda i uroda
LÚA Butik odzieżowy dla kobiet

ul. 11 Listopada 29 07-200 Wyszków

[email protected]

530-954-500

Ubezpieczenia
Multiagencja Ubezpieczeniowa - JANINA NOGA

ul. Pułtuska 133/10 07-200 Wyszków

[email protected]

608 554 520, 29 743 34 01

www.ubezpieczeniawyszkow.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

REKLAMA

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA