REKLAMA

Powiat wyszkowski odpowiedzialny wobec pandemii

Autor: Admin Admin

Powiat | Środa, 03 lut 2021 09:02

Kontrole przeprowadzone przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej  w Wyszkowie potwierdzają stosowanie się do antyepidemicznych obostrzeń. 

Powiat

REKLAMA

Od kilkunastu dni poziom zachorowań w Polsce stopniowo obniża się. Ministerstwo Zdrowia podczas konferencji prasowej oceniło ten stan jako wynik dyscypliny społecznej, której poddali się Polacy w okresie feryjnym. Mimo trudności większość społeczeństwa zachowywała się odpowiedzialnie i to przyczyniło się do stabilizacji i pewnego wyhamowania liczby nowych zakażeń. W całym kraju odnotowano blisko 10 tys. mniej hospitalizacji z powodu COVID19 niż w miesiącach jesiennych poprzedniego roku. Sytuacja pozwala rozważać stopniowe i delikatne luzowanie obowiązujących obecnie obostrzeń. Nie czekając na decyzje w tej sprawie, w wielu miejscach Polski zdeterminowani przedsiębiorcy ponownie otwierają swoje biznesy, łamiąc antyepidemiczne zakazy.

Eksperci apelują, by działalności jeszcze nie wznawiać. Wdrożone działania przeciwepidemiczne uwzględniają analizę sytuacji nie tylko w kraju, ale i w wielu krajach europejskich. Zdecydowane stanowisko w sprawie prezentują służby państwowe. Osoby, które łamią przepisy, muszą być przygotowane na konsekwencje. Kontrole pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej przy współudziale funkcjonariuszy policji mogą skończyć się nie tylko pouczeniem i przestrogą, ale także karą w wysokości nawet 30 tys. zł.

Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wyszkowie także przeprowadzili szereg działań w okresie od 1 do 31 stycznia łącznie 25 kontroli. Zdecydowana większość z nich w asyście funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. Przeprowadzono kontrole dotyczące przestrzegania przepisów przeciwepidemicznych w obiektach żywienia zbiorowego, w hotelach, na terenie sklepów wielkopowierzchniowych oraz na siłowniach. W trakcie przeprowadzanych kontroli nie stwierdzano naruszeń Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Przedsiębiorcy z terenu powiatu wyszkowskiego zastosowali się do obowiązujących obostrzeń, nie nałożono kar pieniężnych, tylko w kliku przypadkach udzielono pouczeń.

- Powinniśmy z dużą dozą pokory i ostrożności podchodzić do tego, co nas otacza. Z doniesień ekspertów polskich i zagranicznych analizujących rozprzestrzenianie się wirusa w populacji ludzkiej  wynika jednoznacznie, że zamknięte pomieszczenia, w których przebywa większa liczba osób, takie jak lokale, restauracje, hotele, w których odbywają się spotkania towarzyskie to są te miejsca, gdzie  zagrożenie jest największe. Nowe mutacje koronawirusa cechuje zwiększona transmisja. Należy o tym pamiętać, gdyż mimo ogólnej obniżającej się liczby zachorować ciągle pojawiają się nowe na naszym terenie jest to zwykle 10 do 20 osób dziennie. Nadal musimy pamiętać o zachowaniu dystansu, noszeniu maseczek i dezynfekcji rąk - apeluje dyrektor stacji Beata Kiljańczyk-Szawłowska.
 

 

Źródło: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wyszkowie

REKLAMA


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Dziecko
"MADU" Pracownia Zabawy i Rozwoju

ul. Geodetów 31 07-200 Wyszków

[email protected]

510-965-263

www.madu.com.pl

Zdrowie
PODOLOG Małgorzata Krynicka-Gad

ul. Centralna 44 (nad apteką) Wyszków

[email protected]

794-077-667

www.podologwyszkow.pl

Opieka i wychowanie
Edukacyjna Bawialnia Montessori

ul. Sowińskiego 58 - Galeria RONDO, II piętro 07-200 Wyszków

[email protected]

537-798-318, 608-012-077

www.roisa.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

REKLAMA

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA