Trzech mieszkańców powiatu wyszkowskiego, podejrzanych o dokonanie serii włamań do plebanii na terenie całego kraju trafiło do aresztu. Mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Od pewnego czasu na terenie kilku województw dochodziło do włamań do plebanii. Podobne w przebiegu zdarzenia miały miejsce m.in. na terenie województw mazowieckiego, śląskiego, pomorskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego. Schemat działania sprawców był w każdym z przypadków bardzo podobny. Najpierw upewniano się czy w budynku ktoś był. Jeżeli tak, to pod pozorem chęci wzięcia ślubu rozmawiano z księdzem i odchodzono. Jeżeli plebania była pusta, to sprawcy od razu przystępowali do działania i włamywali się do środka.
Mężczyźni kradli wszystko to, co przedstawiało jakąkolwiek wartość. Od sprzętu elektronicznego, w tym laptopów i aparatów fotograficznych, poprzez monety okolicznościowe do alkoholu.
Do jednego z włamań doszło na terenie Mazowsza i to właśnie operacyjni z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu zaczęli rozpracowywać grupę. Wszystkie tropy, które podjęli kryminalni prowadziły na teren powiatu wyszkowskiego. Pod koniec minionego tygodnia doszło do kolejnych włamań. Tym razem na terenie powiatu bialskiego.
Gdy sprawcy wracali, z ich zdaniem udanego rabunku, zostali zatrzymani przez policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu. Mężczyźni będący już wtedy w okolicach powiatu siedleckiego nie kryli zaskoczenia, iż ich rabunkowy „rajd” po Polsce został właśnie zakończony. W samochodzie, którym poruszali się mężczyźni, policjanci znaleźli m.in. skradzione monety okolicznościowe.
Cała trójka (27-41 lat) trafiła do policyjnego aresztu. Jak ustalono, jeden z zatrzymanych mężczyzn, był już karany za rozboje i kradzieże. Mężczyznom przedstawiono już zarzuty kradzieży z włamaniem do plebanii w powiecie łosickim oraz powiecie bialskim. Policjanci podejrzewają jednak, iż mężczyźni mają na koncie kilkadziesiąt takich przestępstw. W niedzielę wobec wszystkich podejrzanych, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej, miejscowy sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zatrzymany grozi do 10 lat więzienia.
Źródło: KWP Radom
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tubawyszkowa.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Kolor elewacji do zmiany? Właściciel walczy w sądzie
Przepraszam ale z którym planem zagospodarowania jest zgodny ten festyniarski wygląd placu miejskiego? Wsiowy napis z którym Płochocki walczył zanim został burmistrzem, pobazgrane wielkanocne jajo na środku, zapadnięta fontanna i biało-czerwone taśmy dookoła. Szczyt estetyki
ale jaja
21:25, 2026-05-21
Mistrzowie Speedcubingu
Omg moj kolega jest za zdj
Cytrynka
18:02, 2026-05-21
Mieszkańcy Rybienka wolą mniejszy parking
Stanowisko Zarządu Osiedla Rybienko Leśne – Latoszek Zarząd Osiedla Rybienko Leśne – Latoszek informuje, że celem dotychczasowych działań i starań było stworzenie alternatywnego miejsca parkingowego dla samochodów obecnie parkowanych przy ulicach Jodłowej, Piaskowej oraz okresowo przy ulicy Jaskółki, które nie stanowią własności mieszkańców. W ocenie Zarządu Osiedla parking planowany przy ulicy Skarżyńskiego, na odcinku od ulicy Warszawskiej do ulicy Jaskółki, w pełni realizuje zgłaszany przez mieszkańców postulat dotyczący zapewnienia dodatkowych miejsc postojowych. Rozwiązanie to uznajemy za wystarczające zarówno z punktu widzenia potrzeb mieszkańców, jak i racjonalnego gospodarowania środkami publicznymi. Należy również podkreślić, że teren ten znajduje się w obrębie osiedla mieszkaniowego, a nie strefy przemysłowej, co powinno mieć istotne znaczenie przy planowaniu skali inwestycji parkingowych. Kwestie dotyczące organizacji wjazdu na parking — od strony ulicy Skarżyńskiego bądź ulicy Jaskółki — pozostawiamy do rozstrzygnięcia właściwym służbom i urzędnikom odpowiedzialnym za projekt oraz organizację ruchu. Jednocześnie zaznaczamy, że opracowywanie alternatywnych koncepcji zagospodarowania terenu nie jest działaniem niewłaściwym. Pozwala ono na analizę potencjalnych możliwości wykorzystania tego obszaru w przyszłości. Na chwilę obecną jednak okoliczni mieszkańcy nie zgłaszają potrzeby tworzenia dodatkowych miejsc parkingowych ponad te przewidziane w przedstawionej koncepcji. Mając na uwadze rozwój połączeń kolejowych na linii Wyszków – Warszawa, Zarząd Osiedla postuluje rozważenie w przyszłości budowy większego parkingu w formule „Parkuj i Jedź” przy stacji kolejowej, realizowanego we współpracy z władzami PKP. Takie rozwiązanie mogłoby w sposób bardziej kompleksowy odpowiadać na rosnące potrzeby komunikacyjne mieszkańców całej gminy. Z poważaniem Adam Paruszewski Przewodniczący Zarządu Osiedla Rybienko Leśne – Latoszek
Adam Paruszewski
14:17, 2026-05-21
Wywiad z Elżbietą Gadalińską
Gratulacje Elu i powodzenia, jesteśmy z Ciebie dumni 🥰
Wioletta
16:41, 2026-05-20