Po godz. 13.00 w środę 14 grudnia wybuchł pożar mieszkania w bloku wielorodzinnym przy ul. Pułtuskiej w Wyszkowie. Służby musiały ewakuować dwie starsze osoby.
Objęte pożarem mieszkanie znajdowało się na trzecim piętrze. W momencie powstania pożaru w środku znajdowały się dwie starsze osoby. Jedna została ewakuowana po klatce schodowej przez policjanta, druga znajdowała się na balkonie bez możliwości ucieczki.
- W pierwszej kolejności działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozstawieniu podnośnika hydraulicznego i ewakuacji uwięzionego na balkonie mężczyzny. Jednocześnie rota strażaków wyposażona w sprzęt ochrony układu oddechowego rozwinęła po klatce schodowej linię gaśniczą i przystąpiła do gaszenia ognia - relacjonuje st. kpt. Daniel Wachowski z KP PSP w Wyszkowie.
Dwie ewakuowane osoby zostały przekazane pod opiekę Zespołom Ratownictwa Medycznego i zabrane do szpitala.
Po ugaszeniu pożaru, strażacy przystąpili do oddymiania mieszkania oraz klatki schodowej przy pomocy wentylatora. Po przewietrzeniu obiektu miejsce zdarzenia sprawdzono miernikiem wielogazowym. Działania JRG Wyszków oraz OSP Rybno trwały 2 godziny 10 minut i brało w nich udział 16 strażaków, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego i patrol policji.
Fot.: st. kpt. Rafał Szydlik
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tubawyszkowa.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Kolor elewacji do zmiany? Właściciel walczy w sądzie
Obowiązuje tu Plan Zagospodarowania Przestrzennego "Centrum" Wyszkowa uchwalony w miejsce Planu Zagospodarowania Przestrzennego Centrum Wyszkowa. 😠 Jasne?
Roman Składanowski d
13:16, 2026-05-22
Były burmistrz: "Ta kadencja to gaszenie pożarów"
Chętnie czynnie będę uczestniczył w inicjatywie referendum w sprawie odwołania Burmistrza i Rady Miejskiej w Wyszkowie. Forsuję ten pomysł już co najmniej od pół roku.
Ostrożny
09:49, 2026-05-22
Kolor elewacji do zmiany? Właściciel walczy w sądzie
Przepraszam ale z którym planem zagospodarowania jest zgodny ten festyniarski wygląd placu miejskiego? Wsiowy napis z którym Płochocki walczył zanim został burmistrzem, pobazgrane wielkanocne jajo na środku, zapadnięta fontanna i biało-czerwone taśmy dookoła. Szczyt estetyki
ale jaja
21:25, 2026-05-21
Mistrzowie Speedcubingu
Omg moj kolega jest za zdj
Cytrynka
18:02, 2026-05-21