Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Wkrótce otwarcie obwodnicy Pułtuska

GDDKIA 22:08, 13.06.2026 Aktualizacja: 09:30, 14.06.2026
Skomentuj Wkrótce otwarcie obwodnicy Pułtuska Fot. GDDKiA

Do końca czerwca kierowcy mają pojechać nową obwodnicą Pułtuska. W ramach inwestycji powstanie nowy, dwujezdniowy fragment drogi krajowej nr 61, a także jednojezdniowej DK57 poprowadzonej nowym śladem i omijającej miejscowości Kleszewo oraz Przemiarowo.

Trwają ostatnie prace na budowie obwodnicy Pułtuska w ciągu DK61, związane są z wykonaniem oznakowania, urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i ochrony środowiska. Zaawansowanie robót wynosi 84 proc. Oddanie drogi do użytku planowane jest jeszcze w czerwcu,

Kontrakt

W czerwcu 2021 r. GDDKiA podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę niemal 20-kilometrowej obwodnicy Pułtuska w ciągu DK61 i DK57. Wykonawcą jest firma Strabag, a wartość kontraktu to 442 mln zł. We wrześniu 2023 r. wojewoda mazowiecki wydał pozwolenie na budowę (tj. decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej - ZRID), co pozwoliło wykonawcy rozpocząć roboty w terenie.

Zakres prac

W ramach inwestycji powstanie 16,8 km nowego, dwujezdniowego fragmentu DK61 omijającego Pułtusk po zachodniej stronie, blisko 3 km jednojezdniowej DK57 poprowadzonej nowym śladem i omijającej miejscowości Kleszewo oraz Przemiarowo. Powstaną cztery węzły (Kacice, Pułtusk Południe, Pułtusk Północ i Lipa), a także drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego. 

Cel inwestycji

- Podstawowym celem budowy obwodnicy jest wyprowadzenie z Pułtuska ruchu tranzytowego, który obecnie odbywa się drogami krajowymi nr 57 i 61. Dzięki temu nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości dróg w mieście, a także w sąsiednich miejscowościach (Kacice, Kleszewo i Przemiarowo) - informuje GDDKiA. 

Obwodnica Pułtuska to jedna z dziewięciu obwodnic w województwie mazowieckim ujętych w rządowym Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Powstaje przy wsparciu środków unijnych z Krajowego Planu Odbudowy. 

(GDDKIA)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tubawyszkowa.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%