Sport

Zamknij

Dodaj komentarz

Kuźnia Mistrzów Wyszków z Mistrzem Polski K1

Kuźnia Mistrzów Wyszków 12:07, 16.04.2026 Aktualizacja: 13:56, 17.04.2026
Skomentuj Kuźnia Mistrzów Wyszków z Mistrzem Polski K1

Złoto, brąz i cenne doświadczenie - zawodnicy Kuźni Mistrzów Wyszków z sukcesami wrócili z Mistrzostw Polski K1 w Mysłowicach. Największy triumf odniósł debiutujący Tomasz Kowalski, który sięgnął po tytuł mistrza kraju.

Reprezentanci Kuźni Mistrzów Wyszków wzięli udział w Mistrzostwach Polski K1 Polskiego Związku Kickboxingu, które odbyły się w Mysłowicach. Klub reprezentowali: Jan RykaczewskI, Oskar Markowski, Tomasz Kowalski oraz trener Błażej Sarnacki.

Największy sukces odniósł Tomasz Kowalski, który w kategorii junior młodszy -60 kg wywalczył tytuł Mistrza Polski K1. Tomek stoczył trzy pojedynki i wszystkie zakończył zwycięstwem. W ćwierćfinale wygrał przez RSC w pierwszej rundzie, w półfinale zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów 3:0, a w finale po bardzo wymagającej walce pokazał ogromny charakter i wolę zwycięstwa.

To szczególne osiągnięcie, ponieważ był to jego debiut na imprezie rangi Mistrzostw Polski. Sukces Tomka ma tym większą wartość, że jeszcze jakiś czas temu zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi, a jego dalsze uprawianie sportu stało pod znakiem zapytania. Tym startem udowodnił, że ciężka praca, determinacja i konsekwencja mogą prowadzić do spełnienia sportowych marzeń.

Bardzo dobry wynik osiągnął również Jan Rykaczewski, który w swoim debiucie w kategorii seniorów zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski K1. W bardzo licznej kategorii -71 kg Janek wygrał trzy walki, a w półfinale uległ nieznacznie, stosunkiem głosów 2:1, późniejszemu mistrzowi Polski. Tym samym potwierdził, że należy do ścisłej krajowej czołówki w formule K1.

W Mysłowicach wystąpił także Oskar Markowski, dla którego był to debiut w seniorskiej rywalizacji oraz pierwszy start na imprezie tej rangi. Choć zakończył udział w turnieju na etapie eliminacji, pokazał się z bardzo dobrej strony i zebrał cenne doświadczenie na przyszłość.

Kuźnia Mistrzów Wyszków wraca z Mysłowic z tytułem mistrza Polski, medalem mistrzostw Polski oraz ogromnym doświadczeniem. To kolejny ważny sukces klubu i zawodników, którzy godnie reprezentują Wyszków, gminę Wyszków oraz powiat wyszkowski na arenie ogólnopolskiej.

(Kuźnia Mistrzów Wyszków)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tubawyszkowa.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%