REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Gamingowa pracownia dla CEZiU "Kopernik"

Nauka

W Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie uruchomiono pracownię informatyczno-gamingową. Szkoła otrzymała do dyspozycji 24 nowoczesne gamingowe zestawy komputerowe z akcesoriami, projektor multimedialny, najpopularniejsze gry esportowe i profesjonalne fotele dla graczy. 

Galeria zdjęć


REKLAMA

W ramach projektu „Dobre kompetencje - lepszy start”, który realizuje Powiat Wyszkowski, zaplanowano szereg przedsięwzięć, które mają na celu poprawę kształcenia zawodowego uczniów w szkołach, dla których organem prowadzącym jest powiat. Jednym z działań było stworzenie i wyposażenie pracowni informatyczno-gamingowej w CEZiU, dedykowanej dla uczniów kształcących się w zawodzie technik informatyk. Wprowadzenie w klasie informatycznej innowacji w postaci rozszerzenia ESPORT pozwala uczniom łączyć naukę z ulubioną rozrywką. Uczniowie przygotowują się do zdobycia kwalifikacji w zawodzie, jednocześnie rozwijają swoją pasję - nie tylko grają w ulubione gry, ale również poznają je od strony taktycznej. Analiza strategii rozgrywek uczy koncentracji, kreatywności, współdziałania w grupie i zdrowej rywalizacji. Młodzież na tym kierunku zdobywa również wiedzę z zakresu projektowania i tworzenia gier komputerowych. Wprowadzona innowacja i zakupione w ramach projektu doposażenie pracowni przyczyni się do unowocześnienia sposobu prowadzenia zajęć praktycznych i podniesienia standardów, które umożliwią dalsze doskonalenie umiejętności uczniów w zdobywaniu kwalifikacji, co zwiększy ich szanse na rynku pracy. Koszt wyposażenia pracowni to niemal 174 tys. zł, z czego 122 tys. 924 zł pochodzi z projektu „Dobre kompetencje - lepszy start” i niemal 51 tys. zł to środki własne powiatu. 

Źródło: Powiat Wyszkowski

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

XD
Na takiej myszce i klawiaturze bym nie chciał pracować a co dopiero grać,znam się na sprzęcie i to jedynie ma nazwę gaming i światełka nic więcej wspólnego
rodzic
To jest skandal. Tego teraz w szkołach uczą? A tyle sie mówi o wadach kręgosłupa, wzroku, otyłości, uzależenianich od multimediów i gier wśród młodzieży i szkoła daje taki przykład i przyzwolenie!!!
dawid
Czy to jest tylko dla szkoły czy można sobie tu przyjść tak poprostu?
Zawa
Bez sensu i co zawód grcz?szkoła czasu na takie zajęcia

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"To nie ten teledysk", czyli jak marzenia się spełniają, gdy gmina i powiat pomagają
Zostawiając na marginesie czy to ten teledysk czy nie te, to i tak w głowie się nie mieści jak to się wszystko kupy nie trzyma. Wydział promocji zafundował nam już łowickie ławki, hawajskie graffiti, pstrokate schody, plastikowy napis a teraz do tego piosenka cygańska??? To jest pomysł na promocję miasta???
U cyganki w tobołku
Jerzy Żukowski zostaje. Nowej powiatowej koalicji nie udało się odwołać starosty
Wnioskodawca , komisja rewizyjna - jak nie umiecie liczyć do dwunastu to się dalej nie kompromitujcie .
wyborca
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Środa
Maj 2022
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

REKLAMA