REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Ukradła cielaka i dwa prosięta

Na Sygnale

Policjanci z posterunku w Zabrodziu wyjaśniali sprawę kradzieży cielaka z gospodarstwa we wsi Obrąb. Do sprawy została zatrzymana 32-letnia mieszkanka powiatu wyszkowskiego, która przyznała się do zarzucanego jej czynu, a zwierzę ponownie trafiło do właścicielki. Jak się okazało nie była to jej jedyna kradzież. Kilka tygodni wcześniej z terenu sąsiedniej gminy kobieta przywłaszczyła sobie dwa prosięta.

REKLAMA

Pod koniec minionego tygodnia dyżurny wyszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży kilkudniowego cielaka z gospodarstwa na terenie wsi Obrąb. Pokrzywdzona oszacowała wartość zwierzęcia na 1 tys. zł. Dzięki zaangażowaniu policjantów z miejscowego posterunku oraz ich dobremu rozpoznaniu lokalnego środowiska szybko udało się wyjaśnić i zatrzymać sprawczynię kradzieży zwierzęcia. Mundurowi podejrzewali, że za kradzieżą cielaka stoi 32-latka. We wtorek policjanci pojechali do miejsca jej zamieszkania, gdzie w trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych odnaleźli skradzione zwierzę. Kobieta początkowo nie przyznawała się do jego zaboru i zmieniała wersję, skąd pochodzi cielak. Mieszkanka gminy Zabrodzie została zatrzymana i trafiła do policyjnej celi. Natomiast skradziona krowa wróciła do właścicielki. 32-latka po nocy spędzonej w celi, na podstawie zebranego materiału dowodowego, usłyszała zarzut kradzieży, do którego ostatecznie przyznała się. Teraz o jej losie zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

To nie koniec problemów kobiety. W trakcie wykonywania czynności policjanci z Zabrodzia ustalili, że kilka tygodni wcześniej ukradła ona w gminie Jadów dwa prosięta. Zwierzęta również zostały odzyskane i trafiły do właścicieli. Śledczy z Komisariatu Policji w Jadowie przedstawili 32-latce zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat więzienia. 

Źródło: KPP Wyszków

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Bug Wyszków ma nowego trenera
Ogrodziński był taki evropejski, taki fachman, a że wyników sportowych nie było, to nie miało znaczenia. Nagle tłuste koty z zarządu Bugu, po potyczkach przegranych z byłym prezesem Andrzejewskim, postanowiły coś pomieszać, może większa kasa się pojawi bo za tą nie da się żyć. Nowy intelektualista Cegiełko, podobno książkę o piłce napisał, będzie zaskakiwał pozytywnie, jak Sousa, który po krótkim czasie podjął inne wyzwanie. Poczekamy, Ogrodziński szorował z Bugiem po dnie, gorzej być nie może, ale życie może zaskoczyć.
Co tam panie w piłce wyszkowskiej
Magazyn za płotem niemile widziany. Mieszkańcy Lucynowa protestują
Niech gmina stawia magazyny obok domu Burmistrza. O swoja rodzinę umie zadbać, a niedogodności mieszkańców ma gdzieś. Liczy się kasa, nie człowiek
Mieszkanka Wyszkowa
Krakowski rzeźbiarz zaprojektuje wiewiórki
To słowa rzeźbiarza?
C

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Poniedziałek
Lipiec 2022
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Aureli, Malwiny, Zygfryda

REKLAMA