REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Gmina wybuduje, firma się przeprowadzi

Miasto

Nowa utwardzona ulica powstanie w dzielnicy przemysłowej w Wyszkowie. Gmina chce ułatwić w ten sposób dojazd do siedzib dwóch firm. Jedna z nich zamierza przenieść do Wyszkowa swoją bazę wraz z taborem ponad stu samochodów ciężarowych. Na nową inwestycję radni przeznaczyli w budżecie 400 tys. zł.

REKLAMA

Koncepcja drogi łączącej ul. Leśną z Graficzną jest już na ukończeniu. Gmina w tym roku zamierza wybudować 400 mb drogi z kostki brukowej na utwardzonej podbudowie, która ma ułatwić dojazd do dwóch nowo lokujących się w dzielnicy przemysłowej firm. Na ostatniej sesji inwestycję tę wprowadzono do budżetu gminy. 

- To droga, którą być może nie wszyscy mieszkańcy będą widzieć, ale uzbrajanie terenów w dzielnicy przemysłowej powoduje, że siła gospodarcza miasta się zwiększa - argumentował skarbnik Dariusz Korczakowski. 

- Mamy świadomość, że 400 tys. zł to nie jest mało za 150-metrowy odcinek drogi. Ale tabor kilkuset samochodów, a na pewno ponad stu, zostanie zarejestrowany w Wyszkowie, co też oznacza wpływy z podatku - dodał naczelnik wydziału inwestycji Adam Mróz. 

Tereny, na których lokują się firmy, gmina wcześniej sprzedawała w drodze przetargu. 

Na ostatniej sesji radni nadali także nazwę jednej z ulic w dzielnicy przemysłowej. Na wniosek jednego z przedsiębiorców została ona nazwana Serwerowa.

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Nowe składowisko śmieci w Wyszkowie?
Przecież to środek miasta. Jak tak można? Takie miejsca są uciążliwe z powodu zapachów i zanieczyszczeń. Lokować powinno się poza miastem a nie w środku.
Gość
Tężnia, infokiosk, rzeźby i... toaleta. Miasto ma nowy projekt dla parku
Już my dziękujemy miastu i jego urzędnikom za ich pomysły. Przez nich park stracił swoje walory, nie ma nawet gdzie z dziećmi na kasztany iśc jesienią - chyba żeby się w tych bluszczach zaplątać? Kto to wymyślił? Poroniony pomysł. Ani to ładne, ani to pasujące do charakteru naszego parku, anui praktyczne. Niby park a kawałka terenu zielonej trawy nie uświadczysz żeby dzieci czy psiaka wypuścić swobodnie pobiegać albo na kocu posiedzieć. wszędzie tylko te bluszcze i inne zielone wijce
Mama
Choszczowe nie zwalnia tempa!
Wieś nie ma kanalizacji. Nie wiem czy ma gaz? Każą im szamba robić. Nikt nie ma żadnego pomysłu i budują po krzakach takie nikomu nie potrzebne budy, które u innych już dawno utraciły rację bytu i tu też wcześniej czy później zniszczeją nie używane. Siłownia? Inni nie musieli na nią przeznaczać własnych pieniędzy a mają? Czyli znowu wyrzucone pieniądze. Narobię się w polu to wieczorem śmignę na siłownię? Bez sensu. Kto to organizuje? Musiał się z kimś się na rozum zamienić.
Y
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Poniedziałek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA