REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Długosiodło. Wiedzą, jak zapobiegać pożarom

Powiat

7 lutego zostały przeprowadzone gminne eliminacje ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W eliminacjach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z klas I - VI i VII – VIII. Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwała komisja w składzie: prezes OSP w Długosiodle Sylwester Suchta, dyr. GCIKSiR Ewa Krysiak oraz pracownicy Centrum Kultury Rafał Pawłowski i Marek Kaniewski.

W pierwszym etapie zawodnicy rozwiązywali test pisemny składający się z 30 pytań. Następnie po ogłoszeniu wyników części pisemnej przystąpiono do drugiego etapu turnieju czyli finału ustnego, w którym udział wzięło po pięć osób z każdej grupy wiekowej. Zadaniem finalistów było udzielenie odpowiedzi na pytania z następujących zagadnień: zapobieganie pożarom, historia pożarnictwa, taktyka pożarnicza, ratownictwo medyczne oraz znajomość sprzętu pożarniczego.

Po podsumowaniu wyników kolejność w poszczególnych grupach przedstawiała się następująco:

Szkoły Podstawowe kl. I - VI

I miesjce Miłosz Kulesza – SP w Sieczychach

II miejsce Antoni Banaszek – ZS w Starym Bosewie

III miejsce Kacper Andryszczyk – SP w Sieczychach

Szkoły Podstawowe kl. VII - VIII

I miejsce Wiktor Szymański – SP w Długosiodle

II miejsce Kuba Brejnak – SP w Długosiodle

III miejsce Oliwia Kania – SP w Starym Bosewie

Źródło: Gmina Długosiodło

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


Młodzież zapobiega pożaromGmina Długosiodłoturniej wiedzy pożarniczej

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Żeby jak najmniej płacić za honoraria..."
Niesamowite! Kilka telefonów w miesiącu, parę e-maili do znajomych i 2000 zł. na kocie??? Też bym tak chciała.... Czy nie lepiej te 30.000 zł. dać przedszkolom w Wyszkowie, one na pewno zorganizują super zajęcia i dla większej ilości dzieci. Niech gmina zacznie doceniać to co ma niż nabijać kasę znajomym!!!
Wyszkowianka
Sprzątanie rzadziej i drożej
Więcej łąk antysmogowych,a mniej koszenia.Mniej spalin z kosiarek, więcej pożytku dla owadów zapylających i mniej zanieczyszczonego powietrza. Po co te klomby z pelargoniami i begoniami, ktore przy takich suszach trzeba codziennie podlewać? Posadzić różne trawy, krzewy, które sa zielone i dobrze znoszą suszę. Odbetonowac miasto i wpuścić trochę dzikości w ten miejski beton. No i więcej drzew i to gdzie się tylko da...
M.
Dobry dentysta w Warszawie - kogo wybrać?
Miałem nieprzyjemną przygodę z utratą 4. Również korzystałem ze stomatologa w piasecznie z tym że z http://www.sdentalclinic.pl/. mega profesjonalne podejście i wyposażenie gabinetu.
Maciej Purzycki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Poniedziałek
Luty 2020
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Donata, Gizeli, Łukasza

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org