REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Anna Król prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska na Mazowszu

Kącik Prasowy

Wyszkowianka Anna Król została dziś (14 marca) powołana na stanowisko prezesa Wojewódzkiego Fuduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Będzie odpowiedzialna m.in. za kontrolę i nadzór nad prawidłowym wdrażaniem rządowego programu "Czyste powietrze".

REKLAMA

- Praca w WFOŚiGW, w którego skład wchodzi pięć wydziałów zamiejscowych: w Radomiu, Płocku, Siedlcach, Ciechanowie i Ostrołęce, sprowadza mnie na poziom bliższy obywatelowi. Wzajemna wymiana doświadczeń umożliwi wypracowanie najbardziej efektywnych wzorców, będących podstawą do jeszcze skuteczniejszego wspierania działań na rzecz ochrony środowiska z poziomu gminy, jak np. Wyszków, czy powiatów - mówi Anna Król. 

Do niedawna piastowała ona funkcję wiceprezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pracowała na tym stanowisku od lutego 2018 do 17 stycznia tego roku. Jak poinformował nas rzecznik tej instytucji: "Pani Anna Król złożyła rezygnację z pełnienia funkcji zastępcy prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Minister Środowiska Henryk Kowalczyk odwołał panią Annę Król z tego stanowiska z dniem 17 stycznia 2019 r. Stosunek pracy został rozwiązany z upływem jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia, zgodnie z art. 70 Kodeksu pracy".  

W czwartek, 14 marca Rada Nadzorcza WFOŚiGW w Warszawie powołała Annę Król na stanowisko prezesa zarządu.

- Czuję się zaszczycona i zobowiązana obdarzonym mnie zaufaniem, dlatego dołożę wszelkich starań, żeby nie zawieść  swoich mocodawców, współpracowników, ale przede wszystkim beneficjentów - mówi Anna Król. - Jako prezes tej instytucji będę odpowiedzialnie i skutecznie animowała i wspierała działania wychodzące naprzeciw wyzwaniom cywilizacyjnym, związane z ochroną środowiska. 

Anna Król ściśle współpracuje z ministrem środowiska Henrykiem Kowalczykiem, dla którego priorytetem jest program "Czyste powietrze", czyli system wsparcia i dopłat do m.in. wymiany kotłów oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Nowa prezes WFOŚiGW w Warszawie ma spowodować, że program szybko i sprawnie ruszy na Mazowszu.

- Piastując funkcję zastępcy prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, koordynowałam i wprowadziłam w życie prospołeczny system dopłat w postaci rządowego programu „Czyste powietrze”. Ten bezprecedensowy w swojej skali program pomocowy, którego celem jest poprawa jakości powietrza, a przez to jakości naszego życia, to program długoterminowy, gdzie zakładany czas jego realizacji wynosi dziesięć lat. Uruchomienie tak zaawansowanego przedsięwzięcia to jedynie początek pracy, bo jak wiadomo powietrze nie stanie się czystsze od samego ogłoszenia programu „Czyste powietrze”.  Kolejnym, niezbędnym etapem, którym się osobiście zajmę, tym razem z pozycji prezesa największego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, będzie bieżąca analiza dostosowawcza programu do oczekiwań i potrzeb beneficjentów - mówi Anna Król. 

Anna Król ma 42 lata. Karierę zawodową rozpoczęła w 1999 roku jako przedsiębiorca w obszarze pośrednictwa finansowego. W latach 2016-2018 była dyrektorem Departamentu Wsparcia Krajowego w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, gdzie odpowiadała za wdrażanie, koordynację i nadzór nad realizacją programów związanych z udzielaniem pomocy finansowej w formie zwrotnych i bezzwrotnych instrumentów finansowych. W 2018 roku objęła funkcję wiceprezesa NFOŚiGW.

Fot. Archiwum prywatne

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Anna KrólNFOŚiGWPiSWFOŚprezes

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Poniedziałek
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Celiny, Hilarego, Janusza

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org