Na początku uroczystego apelu przypomniano życiorys tego bohatera podczas projekcji filmu, który powstał w 2021 roku, kiedy szkoła przyjmowała imię Stanisława Wróbla. Podsumowano działania, które przeprowadzono w ramach tegorocznych obchodów Dnia Patrona. W tym roku odbyły się dwa konkursy: historyczny konkurs wiedzy o Stanisławie Wróblu, w którym wzięło udział 18 uczniów z klas 4-8. A oto laureaci:
I miejsce: Stefania de Sousa Costa
II miejsce: Blanka Murawska
III miejsce: Oleksandr Dziubei, Katarzyna Jankowska
oraz konkurs literacko-plastyczny na komiks pt. „Dzieje Jaskółki”. Powstało 6 prac wykonanych indywidualnie lub grupowo z wykorzystaniem różnych technik. Efekty pracy młodych twórców można podziwiać na tablicy w kąciku patrona.
I miejsce - Katarzyna Jankowska
II miejsce - Blanka Murawska, Stefania de Sousa Costa
III miejsce - Hanna , Maria Wilczyńska, Lena Maciak
Wyróżnienia: Dawid Maciak, Anna Brejnak, Dawid Wójcik, Leona Kwiatkowski, Bartłomiej Piotrkowski
Uczniowie klasy Va z wychowawczynią pod kierunkiem Renaty Owczarek udali się na rajd pieszy „Śladami Jaskółki”. Odwiedzili miejsca związane z patronem na terenie Rybienka Leśnego oraz Wyszkowa, żeby utrwalać teoretyczną wiedzę zdobytą w szkole. Zeróweczki zadbały o dekorację szkolnego korytarza. Dzieci z pomocą wychowawczyń namalowały urocze jaskółeczki. Odbyły się biegi na dystansie 1943 metrów, dla chętnych biegaczy z klas: 0 - III oraz IV - VIII. Klasy I - III w tym roku zagrały w grę terenową „Tropami Jaskółki”. Dzięki różnorodnym zadaniom najmłodsi uczniowie utrwalili wiedzę o losach naszego bohatera. Po szkolnej uroczystości uczniowie klasy 7a z wychowawczynią udali się na cmentarz w Wyszkowie, żeby uporządkować pomnik Stanisława Wróbla. Złożyli kwiaty i zapalili znicz w imieniu społeczności szkolnej. Na zakończenie apelu przeszli pod pamiątkową tablicę przy wejściu do szkoły, gdzie złożyli kwiaty i minutą ciszy oddali hołd patronowi.
Źródło: SP w Rybienku Leśnym