REKLAMA

REKLAMA

Piętnastolatek potrącił pieszego

Autor: Elwira Czechowska

Na Sygnale | Poniedziałek, 03 mar 2025 13:17

15-latek za kierownicą czterokołowca lekkiego potrącił 61-latka przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych. Nastolatek musi się liczyć z konsekwencjami za spowodowanie tego groźnego zdarzenia.

Na Sygnale

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem 1 marcaw Wyszkowie na skrzyżowaniu ulic Prostej z Sowińskiego. Kierujący czterokołowcem lekkim aixam 15-latek, skręcając z ulicy Prostej w Sowińskiego, nie zauważył przechodzącego po przejściu dla pieszych na zielonym świetle 61-latka i potrącił go. Na szczęście tym razem zakończyło się tylko na strachu i mężczyźnie nic poważnego się nie stało. Nastoletni kierowca posiadał prawo jazdy i był trzeźwy, ale nie uniknie odpowiedzialności za spowodowanie tego groźnie wyglądającego zdarzenia.

W związku z potrąceniem niechronionego uczestnika ruchu drogowego przypominamy, że zarówno kierujący, jak i piesi mają swoje obowiązki:

  • pamiętajmy, że w każdym przypadku dojeżdżania do oznakowanego przejścia dla pieszych, powinniśmy zwolnić, zachować szczególną ostrożność i zwrócić uwagę na to, co dzieje się poza jezdną, a widząc pieszego przygotować się do jego wejścia na drogę,
  • pieszy wchodzący i znajdujący się już na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed jadącym pojazdem. Należy jednak pamiętać, iż pomimo zmiany przepisów, wtargnięcie na jezdnię tuż przed nadjeżdżający pojazd - nawet na przejściu dla pieszych - jest niedopuszczalne,
  • pieszy przechodząc przez jezdnię ma także obowiązek zachować szczególną ostrożność i korzystać z oznakowanego przejścia. Dopuszcza się przechodzenie przez jezdnię w innym miejscu niż wyznaczone, jeżeli odległość od przejścia dla pieszych przekracza 100 metrów lub też w sytuacji, gdy skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia. Wtedy przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu, przy zachowaniu ostrożności i ustąpieniu pierwszeństwa innym uczestnikom ruchu drogowego,
  • powinniśmy pamiętać również o elementach odblaskowych na ubraniu. Są one obowiązkowe poza obszarem zabudowanym w porze od zmierzchu do świtu, chyba że pieszy porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Dla własnego bezpieczeństwa "odblaski" należy jednak nosić w każdym przypadku.

Źródło: KPP Wyszków

REKLAMA


Komentarze (1).

REKLAMA

motocyklista

Dawniej było wiadomo, że najpierw zaczyna się poruszać po drogach rowerem, potem motorowerem, pierwszy motor to zwykle było coś słabego ( MZ 251 ) pozostawało w sferze marzeń dla większości. Dopiero kolejnym krokiem, o ile chęci pozostały i udało się zarobić, była przesiadka na coś silniejszego. Obecnie młodzież już nie ma zielonego pojęcia jak się zachować na ulicy. Rowery zostały wypchnięte "dla bezpieczeństwa" na chodniki. Zapracowani ale za to zamożni rodzice uważają, że na quadzie dziecko się nauczy, bo przecież ma 4 koła więc nie upadnie. Fatalny wybór. Daje złudne poczucie bezpieczeństwa a szarpie jak motor. Na dokładkę wzorce zachowania dorosłych osiągają kolejne poziomy dna. 50cm3 skuter z automatem, na wzór włoski, to o wiele lepszy wybór.

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Usługi branżowe
"LEK-MET" Andrzej Wrzesiński - Skup Złomu Stalowego i Metali Kolorowych

Leśna 40 (obok Cynkometu) 07-202 Wyszków

[email protected]

29-742-30-14, 797-633-676

www.lekmet.pl

Opieka i wychowanie
Edukacyjna Bawialnia Montessori

ul. Sowińskiego 58 - Galeria RONDO, II piętro 07-200 Wyszków

[email protected]

537-798-318, 608-012-077

www.roisa.pl

Dziecko
Żłobek Jadwinia

ul. Jana Kochanowskiego 70C 07-201 Lucynów Duży

[email protected]

506 873 194

www.jadwinia.edu.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA