REKLAMA

REKLAMA

Volley rusza na podbój Mazowsza!

Autor: Admin Admin

Sport | Wtorek, 04 cze 2024 21:15

W sezonie 2024/25 UKS Volley Wyszków wystartuje w II Mazowieckiej Lidze Seniorów. Trenerem zespołu zostanie Maciej Główczyński.

Sport

Znany ze szkolenia młodzieży UKS Volley Wyszków, tym razem uruchamia sekcję seniorów, która wystartuje w siatkarskiej II lidze mazowieckiej (dawna IV liga).

- Udział w oficjalnych rozgrywkach drużyny seniorów doskonale wpisuje się w nasze cele statutowe. Posiadamy solidne fundamenty do stworzenia zespołu (w naszym klubie czynnie trenuje ponad 200 osób). To wspaniała okazja do rozwoju naszych grup młodzieżowych, tym bardziej, że w skład będą wchodzić nasi trenerzy. Drużyna seniorska to naturalny kierunek rozwoju klubu, co zaprocentuje rozkwitem siatkówki w naszej okolicy, integrując lokalną społeczność. Z pewnością będziemy promować gminę Wyszków jako miasto otwarte na sport - mówi Michał Urbaniak, prezes UKS Volley.

Odpowiedzialny za tworzenie składu i treningi będzie Maciej Główczyński - wieloletni siatkarz drużyn pierwszoligowych, a także od lat związany z Wyszkowem wychowca siatkarskich talentów.

- Wizję składu już mam. Graczy, którzy będą reprezentować barwy Volley’a w IV lidze będziemy ogłaszać w kolejnych tygodniach. Liga wystartuje na jesieni, a my z końcem sierpnia rozpoczniemy treningi. Naszą ambicją w pierwszym sezonie będzie awans do III ligi - podkreśla trener Główczyński.

W tworzenie zespołu będzie zaangażowany także Marcin Pieniążek. 

- Pomysł utworzenia zespołu seniorów powracał do nas co roku. Nie chcemy rezygnować z przedsięwzięć, które już organizujemy i trwale zapisały się w kalendarzu wyszkowian, dlatego przy projekcie drużyny seniorskiej zaangażował się doświadczony Marcin Pieniążek, z którym współpracowaliśmy przy Powiatowej Lidze Piłki Siatkowej - podkreśla prezes Volley'a.

I to właśnie tych trzech panów będzie odpowiadało za sekcję seniorów w Volley'u. Start w rozgrywkach II Ligi Mazowieckiej to także doskonały sposób na uczczenie 5-lecia UKS Volley Wyszków. 

- Nie boimy się nowych wyzwań i jesteśmy przekonani, że ten krok przyczyni się do dalszego rozwoju naszego klubu - zapowiadają odpowiedzialni za drużynę seniorów.

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA