REKLAMA

REKLAMA

Polisa na życie - sprawdź, kiedy działa i co zyskasz Ty oraz Twoja rodzina

Autor: Admin Admin

Kącik Prasowy | Poniedziałek, 13 maj 2024 18:23

Rozważasz zakup ubezpieczenia na życie? Taka polisa jest zabezpieczeniem przyszłości Twojej i bliskich. Przyda się w razie nagłej i poważnej choroby, ale także w innych sytuacjach. Sprawdź, jak dopasować ofertę do indywidualnych potrzeb i na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia na życie. Dowiedz się także, w jakich przypadkach Ty lub Twoja rodzina będziecie mogli liczyć na wypłatę świadczenia.

Kącik Prasowy

Czym jest polisa na życie i kto może się na nią zdecydować?

Polisa na życie jest rodzajem zabezpieczenia dla konkretnej osoby, a także jej najbliższej rodziny. W wariancie podstawowym dotyczy głównie śmierci ubezpieczonego lub jego poważnej choroby (wówczas najbliżsi otrzymują odszkodowanie). Dlatego przy podpisywaniu polisy na życie, jej właściciel wskazuje osobę lub osoby uposażone do otrzymania stosownego świadczenia.

Decyzja związana z wyborem ubezpieczenia na życie powinna być przemyślana. Nie warto jednak odwlekać jej w czasie. Okazuje się bowiem, że towarzystwa ubezpieczeniowe wyznaczają maksymalny wiek osoby, która może zdecydować się na taką polisę. Co ciekawe, w przypadku niektórych firm może to być nawet 60 lat.

Wiek osoby to tylko jedno kryterium, na które może zwrócić uwagę ubezpieczyciel. Przy obliczaniu ryzyka utraty życia uwzględnia się także informacje związane z ogólnym stanie zdrowia. Wówczas towarzystwa ubezpieczeniowe mogą zapytać m.in. o:

  • przebyte choroby,

  • zażywane regularnie leki,

  • historię pobytów w szpitalu,

  • przyjmowane używki,

  • aktywność fizyczną.

Jakie przypadki obejmuje ubezpieczenie na życie?

Największą zaletą polisy na życie jest możliwość jej dopasowania do indywidualnych oczekiwań ubezpieczającego. Adekwatnie do potrzeb możliwe jest zapewnienie bezpieczeństwa finansowego na przyszłość nie tylko sobie, ale także bliskim. Wiele zależy jednak od tego, jaki wariant ubezpieczenia się wybiera i jaki jest jego zakres.

Bardzo dużym zainteresowaniem w ostatnich latach cieszy się polisa gwarantująca pomoc w sytuacji utraty zdolności do wykonywania pracy. Podobnym wariantem jest ubezpieczenie chroniące przed stratą źródła dochodu. Jest ono korzystne szczególnie w przypadku tych osób, które mają stałe zobowiązania np. kredyt hipoteczny. W przypadku problemów finansowych taka polisa pozwoli na zachowanie ciągłości w spłacie kolejnych rat. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz na stronie internetowej: https://rankomat.pl/zycie/ubezpieczenie-od-utraty-dochodu.

Ubezpieczenie na życie może uwzględniać także sytuacje, kiedy wypłaca się świadczenie osobie, u której zdiagnozowano poważną chorobę np. nowotworową. Wówczas polisa może pozwolić jej na pokrycie m.in. kosztów opieki medycznej, badań, specjalistycznego leczenia czy zakupu drogich lekarstw.

Czy każda polisa na życie ma takie same warunki?

Warto mieć świadomość, że każde towarzystwo ubezpieczeniowe może oferować różne rodzaje polis na życie. W związku z tym ich warunki będą całkowicie inne. Dlatego przed wyborem konkretnej oferty należy dokładnie sprawdzić, na jakie korzyści można liczyć i w jakich przypadkach wypłacane jest świadczenie. Na czym mogą polegać różnice między polisami na życie? Dotyczą one takich kwestii jak np.:

  • wyłączenie odpowiedzialności ubezpieczyciela, 

  • okres karencji,

  • suma ubezpieczenia,

  • limit świadczeń.

Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące polisy na życie są zapisane w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Tym, na co należy zwrócić szczególną uwagę, jest natomiast kwestia wyłączenia odpowiedzialności. Te konkretne zapisy odnoszą się do sytuacji, w których dochodzi do zdarzenia losowego, ale ubezpieczyciel nie będzie zobligowany do wypłacenia świadczeń. 

Okres karencji ma za zadanie chronić towarzystwo ubezpieczeniowe przed próbami wyłudzenia środków finansowych przez naciągaczy. Idealnym przykładem jest karencja w przypadku polisy przewidującej wypłatę świadczenia po urodzeniu dziecka. Zazwyczaj wynosi ona od 6 do 12 miesięcy.

Ostatnie kwestie, które zwykle odróżniają od siebie polisy ubezpieczeniowe, to suma ubezpieczenia, a także limit świadczeń. Dzięki temu można dowiedzieć się, na jakie świadczenie finansowe można liczyć, a także ile razy w ciągu roku można korzystać z danej usługi np. badań medycznych czy hospitalizacji.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy na życie i gdzie jej szukać?

Szukając odpowiedniej polisy, warto porównać oferty dostępne na rynku. Zastanawiasz się, jak zrobić to łatwo i szybko? Sprawdź kalkulator ubezpieczenia na życie na rankomat.pl. Dzięki niemu szybko zyskasz informacje na temat polis w różnych wariantach. Podając zaledwie kilka najważniejszych danych, zyskasz dostęp do wielu pozycji, dzięki czemu wybierzesz najkorzystniejsze dla siebie rozwiązanie.

Tym, na co warto zwrócić szczególną uwagę jest nie tylko suma ubezpieczenia czy limit świadczeń, ale także wysokość składki. Comiesięczne zobowiązanie nie powinno negatywnie wpływać na domowy budżet. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje jednak polisy z dobrymi warunkami i atrakcyjnymi stawkami za składkę, które zaczynają się od kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

Artykuł zewnętrzny

REKLAMA


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Opieka i wychowanie
Edukacyjna Bawialnia Montessori

ul. Sowińskiego 58 - Galeria RONDO, II piętro 07-200 Wyszków

[email protected]

537-798-318, 608-012-077

www.roisa.pl

Na Zdrowie
"idealDENT" STOMATOLOGIA

ul. 1 Maja 5 07-202 Wyszków

[email protected]

728-829-777

www.idealdent.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA