REKLAMA

REKLAMA

Fizjoterapia nowy kierunek studiów w ciechanowskiej PUZ

Autor: Monika Grzelecka

Nauka | Środa, 09 sie 2023 17:34

Wydział Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych Państwowej Uczelni Zawodowej w Ciechanowie uzyskał zgodę na utworzenie 5 - letnich jednolitych studiów magisterskich na kierunku fizjoterapia. Znamy szczegóły.

Nauka

REKLAMA

Zgodę na otwarcie nowego kierunku minister edukacji wydał 4 sierpnia. Rekrutacja na nowy kierunek studiów ruszy w drugiej połowie sierpnia. Absolwenci uzyskają tytuł magistra w zakresie fizjoterapii i będą przygotowani do pracy w szpitalach, zakładach fizjoterapii i rehabilitacji medycznej, sanatoriach, ośrodkach odnowy biologicznej, a także w prywatnych gabinetach fizjoterapeutycznych. Jest zapotrzebowanie na tego typu fachowców. 

- Planowane jest uruchomienie studiów w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym dla ok. 60 studentów. Tryb stacjonarny jest bezpłatny. Utworzenie tego kierunku wynikało z dużego zainteresowania tym kierunkiem studiów, a także dużym zapotrzebowaniem na świadczenia rehabilitacyjne. Pracownie specjalistyczne tego kierunku będą się mieścić w wyremontowanym budynku uczelni przy ul. Sienkiewicza. Szczegóły rekrutacji podamy wkrótce na stronie uczelni - zapowiada Ewa Wiśniewska, dziekan wydziału.

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA