REKLAMA

REKLAMA

Dyrektorskie konkursy bez rozstrzygnięcia

Autor: Elwira Czechowska

Powiat | Środa, 19 lip 2023 00:41

Nie udało się wyłonić w konkursach dyrektorów czterech powiatowych placówek oświatowych. Zarząd powiatu skorzysta z prawa powierzenia dyrektorskich obowiązków wybranym osobom.

Powiat

REKLAMA

W związku z upływem kadencji zarząd powiatu ogłosił w tym roku cztery konkursy na dyrektorów placówek oświatowych: w I LO im. C.K. Norwida, w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wyszkowie oraz w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku, którego dotychczasowa dyrektor, Elżbieta Piórkowska, odchodzi na emeryturę. Niestety, w żadnym przypadku konkurs nie przyniósł roztrzygnięcia.

Do SOS-W nie wpłynęła ani jedna oferta (w konkursie nie wystartowała dotychczasowa dyrektor Edyta Jarosz). Do I LO swoją kandydaturę zgłosiła dotychczasowa dyrektor Dorota Piotrowicz, ale dwunastoosobowa komisja dopatrzyła się braku jednego z wymaganych dokumentów i kandydatka nie została dopuszczona do etapu rozmowy konkursowej. Podobna sytuacja miała miejsce w naborze do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Do konkursu zgłosiła się jedna osoba (nie jest to dotychczasowa dyrektor Dorota Rogulska), ale w jej przypadku komisja dopatrzyła się braku trzech wymaganych dokumentów. Kandydatka także została odrzucona z przyczyn formalnych. Kompletną ofertę na stanowisko dyrektora ZSS w Brańszczyku złożyła jedna osoba - to była nauczycielka tej szkoły. Spełniła ona wymogi formalne konkursu, ale po rozmowie z komisją konkursową, w wyniku głosowania, nie uzyskała wymaganej bezwzględnej większości siedmiu głosów, a zatem nie została rekomendowana zarządowi powiatu na stanowisko dyrektora ZSS.   

Zarząd powiatu musi teraz zdecydować co dalej. Prawo oświatowe daje mu dwie możliwości. Pierwsza to możliwość powierzenia obowiązków dyrektora na maksymalnie pięć lat osobie, która ma komplet dokumentów, w tym aktualną ocenę pracy, i zostanie uzgodniona w porozumieniu z kuratorium oświaty oraz zopiniowana przez radę pedagogiczną. Z tej możliwości zarząd chce skorzystać w przypadku Doroty Piotrowicz.

- W czwartek rozpoczniemy procedurę powierzenia pani dyrektor obowiązków na pięć lat - zapowiedział wicestarosta Leszek Marszał.

Druga możliwość to powierzenie obowiązków maksymalnie na 10 miesięcy osobie, która pełni obowiązki wicedyrektora lub jest zatrudniona w danej szkole. 

- Będziemy rozmawiali z radami pedagogicznymi Zespołu Szkół Specjalnych oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i będziemy starali się znaleźć rozwiązanie - mówi wicestarosta.

W przypadku Ośrodka Szkolno-Wychowawczego sprawę może ułatwić to, że obecna dyrektor Edyta Jarosz zapowiedziała wystąpienie do kuratorium o aktualną ocenę pracy, a w razie jej uzyskania i pozytywnej opiniii kuratorium oraz rady pedagogicznej, zarząd będzie mógł poza konkursem powierzyć pełnienie obowiązków dotychczasowej dyrektor na okres 5 lat. Decyzje mają zapaść w najbliższych dniach.

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (25).

REKLAMA

nauczyciel

żenada

do On

Nie wyrobiła się na zakręcie jak biegła na plotki z ciastem do Deptuły.

On

Podjechałem do ośrodka i zapytałem p Jaros owej o co chodzi z tym konkursem to uslyszalem, że miała za dużo na głowie i nie wyrobiła się w terminie.

Ja

Widzący inaczej, to jest właśnie dyskusja na waszym poziomie.

Widzący

Facebookowy troll Marcin Abramczyk przeniósł się na anonimowe forum.

Do skutku

Nie jest zarzutem twierdzenie, że masz wybór jest pozbawiony inicjatywy na wymienionych polach. A stwierdzenie to przedstawiam jako tło do patologicznej wręcz krytyki wszystkich i wszystkiego związanego z władzą, którą ktoś jednak wybrał. Dlaczego mam podobne opinie kierować w stosunku do koalicjantów, skoro nic mnie z nimi nie łączy? Nie pomyślała Pani, że podstawą mojej dezaprobaty może być zawód, do którego jako wyborca mogę mieć prawo. Wszak głos mój, jako neofici, dostali w kredycie zaufania w nadziei na zmiany. Przez kadencję masz wybór kręcił się dokoła kiszących się we własnym sosie radnych. Reszta, poza nielicznymi wyjątkami, jak zahibernowana. Jak poprzednio, zostanie wyjęta z kapelusza na dwa miesiące przed wyborami, jako tło dla okrzepniętej trójki. I będzie jak zawsze, patrz ostatnio spółdzielnia Przyszłość, gdzie blisko było, ale się obyło. A może nie było?

Do smutku

Oczernianie polega właśnie na tym, ze zarzuty o braku aktywności Radnych Masz Wybór powinien Pan postawić w stosunku do pozostałych Radnych, a tego nie robi. Tak samo jak może Pan zrobić listę aktywności Radnych koalicji, a tego Pan nie robi, zarzucając tylko jednemu klubowi bezczynność. A przykłady aktywności Radnych Masz Wybór może Pan sobie zobaczyć na nagraniach z sesji. I zgodzimy się co do jednego, że diety Radnych są za wysokie, ale jakby kierował się Pan prawda, to zauważyłby Pan, że to właśnie Radni Masz Wybór kilkukrotnie wnioskowali o ich obniżenie, na co nie było zgody koalicji.

Do skutku

Zarzuciła Pani oczernianie radnych masz wybór, ale na jakiej podstawie? W komentarzu zawarta jest moja o ich działaniach opinia. Przypomnę z grubsza, co było napisane. Uważam, że masz wybór inicjatywy nie ma żadnej od bardzo dawna. Nie ma jej w kulturze, sporcie czy turystyce. Nie ma inicjatywy patriotycznej, historycznej, religijnej (chodzi o inicjatywę, a nie uczestnictwo dla podbudowania własnego wizerunku) Widzę natomiast ciągłe krytykanctwo wszystkich i wszystkiego, co władza robi (chyba jako sposób na tanią reklamę przedwyborczą). Czy to jest oczernianie? Czytam, że robią tyle dobrego dla innych, dlatego pytam o konkrety. Za aktywność samorządową radni pobierają tłuste diety, więc nie przemawia do mnie ten ich bezinteresowny altruizm. A skoro nie ma komu odpowiedzieć na zadane pytanie, może Pani pokusi się o jakieś podsumowanie, pod którym zainteresowani tematem będą mogli podyskutować.

Do kivbic

Bo i w brańszczyku i w starostwie i coraz częściej w samorzadach nie jest ważne dobro szkoły , uczniów nauczycieli i rodziców , a decyduja gierki i obsadzanie swoich, beaznadziejnych ale swoich.

Ostro

Panie Marszał. Proszę ze zrozumieniem przeczytać art.63 ust. 12 w związku z art. 63 ust.10 Prawa oświatowego.

Kibivc

Krytykujecie starostę itd. a jak i na jaki okres w Brańszczyku wójt powołał dyrektora ZPO w Branszczyku. Tam górą PiS a standardy???

Ostro

Edyta Jarosz sama się zdyskredytowała nie biorąc udziału w konkursie. Nie powinna być w ogóle brana pod uwagę. Starosta powinien jeżeli już jest tak uzależniony od dyrektorki, powierzyć jej obowiązki najwyżej na rok i ogłaszać konkursy do skutku.!!! Może na rok powierzyć pełnienie obowiązków dyrektora każdemu innemu nauczycielowi za zgoda kuratora na rok. A na 5 lat bez konkursu. niech Pan, Panie Marszał się nie kompromituje do reszty!!!

do nauczyciela

A może chodzi o okropnych pracowników szkoły, którzy piszą donosy na pracodawcę?

Kandydat

Pan starosta i wicestarosta bardzo lubią zjadać torty na uroczystościach szkolnych. Swoje łakomstwo tłumaczą że dzieci od słodkiego bolą zęby.jednym z zadań konkursowych dla kandydatów ma być pieczenie tortów i ciast. Osobiście wykonanie zadania będą oceniać starosta i wicestarosta. Ale się najeżdża słodkiego.

do Rodzica

Dyrektor nie ma wakacji, z taką wiedzą kandydatki chcą wygrać konkurs? Żenada.

Obserwator

Ich ludzie będą ale ich już nie będzie.

Nauczyciel

Przecież to ustawka wyreżyserowana przez wice z góry i wice z dołu. Nie ma co przeżywać ci tak zrobią jak zaplanowali. Muszą być ich ludzie.

Ania

Jak się cieszę, że tu nie pracuję. Wolę dojeżdżać do Warszawy, niż tkwić w takim błocie. W większym mieście jest jednak większa kultura i bardziej przejrzyste procedury. Wyszków zawsze był i jest specyficzny. Zastanawiające jest jednak to, że ci sami ludzie z Wyszkowa, gdy pojadą do Warszawy zachowują się już inaczej, lepiej, zachowują społeczne normy. Obserwowawalam to podczas covidu, kiedy wsiadali do wyszkowskich autobusów do Warszawy siedzieli bez masek, ale gdy wysiadali na Ratusz Arsenal to już przed przejściem do metra zakładali maseczki. A wracając do "oświaty " w Wyszkowie i konkursów wszystko to wygląda na ustawkę lub farsę. Miałby być świeży powiew, a została stara zgnilizna. Przykre.

do J

dobrze dziaa jak bakutil za kadencji tatusia

J

Dlaczego usuwane są komentarze. Ja wiem, że buda wyszkowa jest w kieszeni burmistrza i starosty no i poprawność polityczna musi być. Ale ja wolę Dyr Jarosz ową niż jak ma przyjść jakąś nowa/y i zrobić najpierw czystkę a później pierdolik a nie dobrze działający ośrodek. A dla mnie to te konkursy to relikt PRL i trzeba to zlikwidować jak i połowę samorządów.

Sykwia

Jaroszowa to ciiezko chora kobita ,niech juz odpocznie ,od 2 lat gada ze juz ma dosyc.Nie zawracajcie jej glowy ,ona ma pomysl i kwalifikacje na super bizness niech sie wykaze gdzie indziej ,no tak tylko kto przyniesie placki ?

abudabu

powołali starych dyrektorów bez wymaganych dokumentów, bez oceny. Kandydatka do Brańszczyka miała wszystko i też nie powołana, pewnie mają swojego. Cyrk, komedia. Droga pani kandydatko trzeba było trzymać z panią naczelnik, chodzić na kawki i ploteczki, byłaby pani dyrektorem.

Koczara

Trzy konkursy żaden nie rozstrzygnięty- dziwne. Czyżby nikt nie pasował władzy, starzy dyrektorzy nie skompletowali dokumentów to świadczy o profesjonaliźmie? wstyd, nowy w odróżnieniu ma wszystko i też wyautowany.... spisek pani naczelnik. Brawo ma pani siłę. Jeszcze karty się odwrócą.....

do Johana

Będzie mogła się chwalić, że nie chciała, i musieli ja prosić, bo taka jest dobra. A jej podwładny pracownik zwany obecnie Wojtusiem starostą jakżeby nie dał jej powołania na 5 lat. Przecież za rok jak Nowosiełski zajmie jego miejsce to wróci do Jarosz owej na stołek. To dlatego na to stanowisko nie powołano żony wójta Somianku, a tylko dano jej miejsce po PSL owskij sekretarce. Ten Ośrodek za sprawą Jarosz owej stał się przystanią dla PSL owskich działaczy. Mówimy stanowcze NIE dla powołania jej bez konkursu.

Johan

Jako rodzic dziecka z orzeczeniem które, będzie rozpoczynać od września 1 klasę w ośrodku chciałbym zapytać dyr. Jarosz czemu tak postąpiła?

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Dziecko
Na Zdrowie
"idealDENT" STOMATOLOGIA

ul. 1 Maja 5 07-202 Wyszków

[email protected]

728-829-777

www.idealdent.pl

Moda i uroda
LÚA Butik odzieżowy dla kobiet

ul. 11 Listopada 29 07-200 Wyszków

[email protected]

530-954-500

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA