REKLAMA

REKLAMA

Nowe karetki dla Wyszkowa i Długosiodła. Kupiono je z budżetu obywatelskiego Mazowsza

Autor: Elwira Czechowska

Powiat | Środa, 21 cze 2023 14:44

Dwa nowoczesne ambulanse ratunkowe wraz z wyposażeniem trafiły do ostrołęckiego „Meditransu”. Będą służyć mieszkańcom powiatu wyszkowskiego - jedna będzie stacjonować w Wyszkowie, druga w Długosiodle. Zostały zakupione w ramach zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Ich wartość to 1,1 mln zł. W przyszłym roku planowane jest rozpoczęcie budowy w Wyszkowie nowoczesnej stacji pogotowia ratunkowego.

REKLAMA

Dziś w Wyszkowie w przekazaniu karetek wzięli udział członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, radny województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak oraz dyrektor SPZOZ „Meditrans Ostrołęka" Mirosław Dąbkowski. Jak podkreśla członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, karetki zostały zakupione dzięki zaangażowaniu mieszkańców. Oddali oni na ten projekt  w BOM 381 głosów.

- To Mazowszanie zadecydowali o tym zakupie. Nowe karetki to zarówno większe bezpieczeństwo, jak i komfort dla pacjentów i ratowników medycznych - mówiła.

Wartość ambulansów to 1,1 mln zł. Jedna z nich trafi do Wyszkowa, a druga do Długosiodła.

- Sfinansowanie zakupu ambulansów to niezwykle ważny wkład samorządu województwa mazowieckiego w zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańcom powiatu wyszkowskiego. Będziemy mogli szybciej i sprawniej ratować życie i zdrowie ludzi - zaznacza Mirosław Dąbkowski, dyrektor SPZOZ „MEDITRANS OSTROŁĘKA” SPRiTS w Ostrołęce.

Pojazdy to ambulanse ratunkowe typu C zbudowane na bazie samochodu Volswagen Crafter. Są wyposażone m.in. w nosze główne wraz z transporterem, deski ortopedyczne dla dzieci i dorosłych, ssak akumulatorowy, pulsoksymetr, plecaki ratunkowe, krzesło kardiologiczne i respirator transportowy. 

- To zdecydowanie bardzo nowoczesne ambulanse, z wyposażeniem o najwyższych standardach - mówią wyszkowscy ratownicy medyczni na co dzień korzystający z ambulansów. Najbardziej cieszą ich pneumatyczne nosze, które częściowo eliminują konieczność dźwigania pacjenta na noszach. 

To kolejne karetki, które trafiły do ostrołęckiego pogotowia. W ubiegłym roku, dzięki środkom z budżetu województwa mazowieckiego, „Meditrans” otrzymał sześć ambulansów, w tym dwa zakupione w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. 

To nie koniec inwestycji w ratownictwo medyczne w Wyszkowie. W przyszłym roku "Meditrans" planuje rozpocząć budowę nowoczesnej bazy pogotowia ratunkowego w centrum Wyszkowa. Spółka dysponuje działką przy ul. Pułtuskiej (u zbiegu z ul. Sowińskiego) i tam chciałaby zlokalizować całe swoje centrum pogotowia ratunkowego. Aktualnie przy ul. Pułtuskiej znajduje się stacja transportu sanitarnego, a centrala pogotowia ratunkowego mieści się w wynajętym budynku dawnego LOK przy al. Róż. Docelowo, po wybudowaniu nowego obiektu przy ul. Pułtuskiej, tam przeniesione zostałoby również pogotowie ratunkowe. 

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (4).

REKLAMA

Rena

Zaraz pozostaną karetki bez lekarzy?????

do "Gdzie radni?

Rak to toczy resztki twojego umysłu. Ktoś ci coś ukradł? Zgłoś do prokuratury, a z resztą ty nigdy nic nie miałeś, więc co mogli ci ukraść? Miałeś kiedykolwiek jakąś działkę i to w Wyszkowie? Nie sądzę...

Gdzie radni?

Po co w centrum ta inwestycja, bo ma działkę nie wiadomo jak i przez kogo ukradzioną? Zaraz jeszcze oddać skwerek z Gloria Victis. Rak toczy to miasto.

tak pytam

A od kiedy "ambulans" to rodzaj żeński?

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Handel
Bio Shop

ul. Chopina 9/5U 07-200 Wyszków

[email protected]

796 990 202

www.bioshop.com.pl

Zajęcia dla dorosłych
Akademia Umiejętności PAN HILARY

ul. Daszyńskiego 27 07-200 Wyszków

[email protected]; [email protected]

531 931 200

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA