Szybka reakcja policjantów ruchu drogowego na otrzymane zgłoszenie pozwoliła na bezpieczny powrót do domu 70-latki, która cierpi na zaniki pamięci. Zagubiona mieszkanka Wyszkowa poruszała się pieszo drogą ekspresową S8. Mundurowych zaalarmował jeden z przejeżdżających kierowców.
Służba to przede wszystkim niesienie pomocy potrzebującym. Policyjne interwencje dotyczą różnych sytuacji. Część z nich związana jest z chwilami, w których zagrożone jest ludzkie życie, a część dotyczy drobnych spraw, jednak nie mniej ważnych. Pewnym jest, że funkcjonariusze do każdej interwencji podchodzą profesjonalnie i z jednym celem - pomóc drugiej osobie.
W środę 15 marca około godziny 13.30 dyżurny wyszkowskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o starszej osobie, idącej drogą ekspresową S8 w stronę Białegostoku. Mundurowi z ruchu drogowego rozpoczęli patrolowanie ekspresówki, bo w tej sytuacji życie osoby pieszej było zagrożone.
Po chwili od otrzymanego zgłoszenia funkcjonariusze na wysokości Ojcowizny zauważyli starszą kobietę. Rozmowa z seniorką była jednak mocno utrudniona, nie wiedziała ona, jak się nazywa, gdzie jest, ani gdzie mieszka. Kobieta sprawiała wrażenie kompletnie zagubionej i bezradnej. Funkcjonariusze zatroszczyli się o kobietę i chcąc pomóc seniorce, rozpoczęli ustalanie najważniejszych informacji na jej temat. Szczęśliwie podczas czynności kobiecie zadzwonił telefon komórkowy. Kiedy odebrali go mundurowi, okazało się, że do mieszkanki Wyszkowa zadzwoniła zdenerwowana córka, która od kilku godzin szuka mamy i znajduje się przed komendą Policji, aby zgłosić jej zaginięcie. Z relacji córki wynikało, że 70-latka cierpi na zaniki pamięci. POlicjanci bezpiecznie odwieźli 70-latkę do jej bliskich, którzy się nią zaopiekowali. Gdyby nie reakcja świadka i natychmiastowa interwencja mundurowych, ta podróż drogą szybkiego ruchu mogła zakończyć się tragicznie.
Źródło: KPP Wyszków
?22:08, 17.03.2023
POlicjanci?
!08:55, 18.03.2023
POwinno być milicjanci?
wwy10:39, 18.03.2023
Jak najbardziej.
X16:21, 21.03.2023
Raczej Pismilicjanci. Teraz to są wierne tępe pieski reżimu bez honoru i zasad.
PO to DNO18:04, 21.03.2023
Za Tuska strzelali honorowo i z zasadami do górników w Jastrzębiu.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tubawyszkowa.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Kolor elewacji do zmiany? Właściciel walczy w sądzie
Przepraszam ale z którym planem zagospodarowania jest zgodny ten festyniarski wygląd placu miejskiego? Wsiowy napis z którym Płochocki walczył zanim został burmistrzem, pobazgrane wielkanocne jajo na środku, zapadnięta fontanna i biało-czerwone taśmy dookoła. Szczyt estetyki
ale jaja
21:25, 2026-05-21
Mistrzowie Speedcubingu
Omg moj kolega jest za zdj
Cytrynka
18:02, 2026-05-21
Mieszkańcy Rybienka wolą mniejszy parking
Stanowisko Zarządu Osiedla Rybienko Leśne – Latoszek Zarząd Osiedla Rybienko Leśne – Latoszek informuje, że celem dotychczasowych działań i starań było stworzenie alternatywnego miejsca parkingowego dla samochodów obecnie parkowanych przy ulicach Jodłowej, Piaskowej oraz okresowo przy ulicy Jaskółki, które nie stanowią własności mieszkańców. W ocenie Zarządu Osiedla parking planowany przy ulicy Skarżyńskiego, na odcinku od ulicy Warszawskiej do ulicy Jaskółki, w pełni realizuje zgłaszany przez mieszkańców postulat dotyczący zapewnienia dodatkowych miejsc postojowych. Rozwiązanie to uznajemy za wystarczające zarówno z punktu widzenia potrzeb mieszkańców, jak i racjonalnego gospodarowania środkami publicznymi. Należy również podkreślić, że teren ten znajduje się w obrębie osiedla mieszkaniowego, a nie strefy przemysłowej, co powinno mieć istotne znaczenie przy planowaniu skali inwestycji parkingowych. Kwestie dotyczące organizacji wjazdu na parking — od strony ulicy Skarżyńskiego bądź ulicy Jaskółki — pozostawiamy do rozstrzygnięcia właściwym służbom i urzędnikom odpowiedzialnym za projekt oraz organizację ruchu. Jednocześnie zaznaczamy, że opracowywanie alternatywnych koncepcji zagospodarowania terenu nie jest działaniem niewłaściwym. Pozwala ono na analizę potencjalnych możliwości wykorzystania tego obszaru w przyszłości. Na chwilę obecną jednak okoliczni mieszkańcy nie zgłaszają potrzeby tworzenia dodatkowych miejsc parkingowych ponad te przewidziane w przedstawionej koncepcji. Mając na uwadze rozwój połączeń kolejowych na linii Wyszków – Warszawa, Zarząd Osiedla postuluje rozważenie w przyszłości budowy większego parkingu w formule „Parkuj i Jedź” przy stacji kolejowej, realizowanego we współpracy z władzami PKP. Takie rozwiązanie mogłoby w sposób bardziej kompleksowy odpowiadać na rosnące potrzeby komunikacyjne mieszkańców całej gminy. Z poważaniem Adam Paruszewski Przewodniczący Zarządu Osiedla Rybienko Leśne – Latoszek
Adam Paruszewski
14:17, 2026-05-21
Wywiad z Elżbietą Gadalińską
Gratulacje Elu i powodzenia, jesteśmy z Ciebie dumni 🥰
Wioletta
16:41, 2026-05-20