Z okazji Dnia Ziemi 22 kwietnia sztab główny "Operacji Czysta Rzeka" dotarł do Rybienka Leśnego. W sobotę 23 kwietnia odbył się tam finał ogólnopolskiej Operacji Czysta Rzeka, za sprawą aktywnie działającego Stowarzyszenia Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic. Ale dzień wcześniej przedstawiciele sztabu gościli w miejscowej szkole, której społeczność sprzątała okoliczne tereny w ramach akcji #SprzątamyDlaPolski
- Dzięki wsparciu Nadleśnictwa Drewnica na terenie naszej szkoły dzieci nauczyły się i posadziły kilkaset sadzonek sosny. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tych proekologicznych akcjach, które są wyrazem naszego zielonego patriotyzmu, uczą nas odpowiedzialności i dbania o nasze lokalne środowisko - mówią nauczyciele SP nr 3.
22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jest to dzień, który jednoczy myśli ludzi na całym świecie wokół naszej planety. Jeśli każdy z nas będzie dbał o swój „kawałek Ziemi”, to razem zadbamy o całą planetę. W ramach obchodów tego święta uczniowie SP nr 3 przypomnieli wszystkim, jak należy troszczyć się o środowisko. Wykonali plakaty, broszurki, mapy myśli, brali udział w konkursie fotograficznym, którego laureatami zostali:
I miejsce Jagoda Dziewulska kl. 8a,
II miejsce Lena Kraszewska kl. 4a,
III miejsce Gabriela Pobudkiewicz kl. 7b.
Na co dzień uczniowie SP nr 3 także pamiętają, aby zbierać surowce wtórne - zużyte baterie, plastikowe nakrętki i makulaturę.
Źródło: SP nr 3