XIII festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka rozpoczęto Gminnym Przeglądem Piosenki Przedszkolnej "Wesołe nutki".
Udział w przeglądzie wzięli wychowankowie przedszkoli i oddziałów „0” z terenu gminy Zabrodzie, w sumie około 250 występujących. Blisko godzinny program przyciągnął uwagę licznej grupy zwolenników dziecięcych umiejętności wokalnych. Wszyscy występujący otrzymali drobne upominki, a ich opiekunowie i wychowawcy podziękowania. Następnie na scenie pojawiły się trzy grupy na co dzień uczące się tańca nowoczesnego w Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu oraz grupa gimnastyki artystycznej. Pod bacznym okiem swoich trenerek artyści zaprezentowali wspaniałyprogram. Wzbogaceniem tej części programu była prezentacja taneczna uczennic Szkoły Podstawowej w Dębinkach. Kolejnymi gośćmi na scenie byli laureaci gminnego konkursu literackiego „Cudownych rodziców mam – wiersz dla mamy i taty”. Młodzi ale zdolni poeci otrzymali z rąk wójta gminy Krzysztofa Jezierskiego oraz Elżbiety Jurczyk – sekretarza gminy i jednocześnie członka komisji konkursowej nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.
Potem zaproszono dzieci do wspólnej zabawy w ramach bloku artystyczno-rekreacyjnego, realizowanego przez profesjonalnych artystów i animatorów. Znalazły się w nim: występ iluzjonisty, pokaz żonglerki wraz z darmową lekcją nauki podstawowych tricków, warsztaty kuglarskie, różnego typu śmieszne zabawy i konkurencje, wspólne tańce i śpiewy na scenie, nieodłączne, niemalże rodzinne przeciąganie liny, pokaz wielkich baniek mydlanych oraz balonowe show. Przy twórczym kąciku malucha dzieci mogły skorzystać między innymi z malowania buziek czy zaplatania kolorowych warkoczyków.
Wszyscy uczestnicy festynu mieli okazję osobiście poznać dziewczęta z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Młode Wilki", działającego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabrodziu. Dziewczęta mają na swym kącie liczne sukcesy w rozgrywkach unihokejowych i są niepodważalnym w tym sezonie faworytem na skalę między powiatową. Całość dopełniały różne atrakcje, m.in. urządzenia lunaparkowe, przejażdżki dziecięcą bryczką w zaprzęgu kucyków oraz stoiska kiermaszowe. Przedsięwzięcie zorganizowano przy wydatnej współpracy i współfinansowaniu Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Małgorzata Wiśniewska
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tubawyszkowa.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Kolor elewacji do zmiany? Właściciel walczy w sądzie
Obowiązuje tu Plan Zagospodarowania Przestrzennego "Centrum" Wyszkowa uchwalony w miejsce Planu Zagospodarowania Przestrzennego Centrum Wyszkowa. 😠 Jasne?
Roman Składanowski d
13:16, 2026-05-22
Były burmistrz: "Ta kadencja to gaszenie pożarów"
Chętnie czynnie będę uczestniczył w inicjatywie referendum w sprawie odwołania Burmistrza i Rady Miejskiej w Wyszkowie. Forsuję ten pomysł już co najmniej od pół roku.
Ostrożny
09:49, 2026-05-22
Kolor elewacji do zmiany? Właściciel walczy w sądzie
Przepraszam ale z którym planem zagospodarowania jest zgodny ten festyniarski wygląd placu miejskiego? Wsiowy napis z którym Płochocki walczył zanim został burmistrzem, pobazgrane wielkanocne jajo na środku, zapadnięta fontanna i biało-czerwone taśmy dookoła. Szczyt estetyki
ale jaja
21:25, 2026-05-21
Mistrzowie Speedcubingu
Omg moj kolega jest za zdj
Cytrynka
18:02, 2026-05-21