Tak wysoka frekwencja zaskoczyła samych organizatorów. W murach szkoły pojawiło się ponad 600 osób, byli to uczniowie ósmych klas oraz trzecich gimnazjum ze wszystkich szkół z terenu Wyszkowa, a także ze szkół znajdujących się na terenie powiatu wyszkowskiego, pułtuskiego, wołomińskiego, ostrołęckiego i węgrowskiego. Spotkanie informacyjne prowadzone przez dyrektora szkoły Mariana Popławskiego oraz pedagogów Bogusławę Pawelską-Kozon, Katarzynę Zglinicką oraz Katarzynę Ostrowską, ze względu na zainteresowanie chętnych trzeba było podzielić na dwie tury.
- Przed Wami kluczowe decyzje. My do dzisiejszego spotkania przygotowywaliśmy się trzy lata, bo trzeba było przygotować szkołę, nauczycieli, programy, książki, pomoce dydaktyczne. Nic nas nie zaskakuje. Jesteśmy gotowi na przyjęcie uczniów. Jesteśmy gotowi przyjąć wszystkich, którzy są zainteresowani nauką w naszej szkole - podkreślił dyrektor Marian Popławski. - Ten czas od dzisiejszego spotkania trzeba najstaranniej wykorzystać, żeby uzyskać jak najlepsze oceny na koniec roku szkolnego. Tak, aby w dniu otrzymania świadectw, były one z jak najlepszymi ocenami i paskami. Tego Wam życzymy i zapraszamy do nas. Liczę na to, że od 1 września będziecie już uczestniczyć w życiu naszej szkoły, nie tylko się ucząc, ale ucząc się życia. Bo człowiek nie tylko się uczy, ale rozwija się cały - kontynuował.
Dyrektor Popławski podkreślił także, że szkoła otwarta jest na wszystkich uczniów, tych pełnosprawnych jak i niepełnosprawnych. Placówka posiada windę, z której wedle potrzeb mogą korzystać uczniowie. W szkole organizowane są także zajęcia dla osób wymagających wsparcia i pomocy w rozwoju i nauce. „Sklodowska” wspiera także talenty swoich uczniów. Wśród najbardziej znanych absolwentów placówki są: Mateusz Tryc (boxer), Bogusław Morka (artysta), Grzegorz Nowosielski (burmistrz), księża, a także obecni nauczyciele szkoły.
Na wszystkie pytania odnośnie wyboru ścieżki kariery opowiadali członkowie Zespołu ds. Promocji, którzy na szkolnym korytarzu przygotowali stanowiska poszczególnych klas. W pracowniach oraz salach lekcyjnych czekali nauczyciele i uczniowie „Skłodowskiej”, którzy chętnie pokazywali pomieszczenia, a także opowiadali, jak wyglądają zajęcia na poszczególnych przedmiotach. W tym roku najwięcej pytań padło o klasy Technikum Budowlanego, Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej, Technikum Gastronomicznego oraz klasy licealne z rozszerzonym językiem obcym.
Zespół Szkół nr 1 w Wyszkowie bierze udział w projektach unijnych, między innymi Erasmus+, POWER. Uczniowie szkoły biorą także udział w konkursach przedmiotowych i branżowych, między innymi gastronomicznych.
***
Oferta edukacyjna przygotowana na rok szkolny 2019/ 2020:
Technikum nr 1 - cztery oddziały ponadgimnazjalne (4-letnie)
- technik budownictwa
- technik żywienia i usług gastronomicznych
- technik grafiki i poligrafii cyfrowej
- technik hotelarstwa
Technikum nr 1 - cztery oddziały ponadpodstawowe (5-letnie)
- technik budownictwa
- technik żywienia i usług gastronomicznych
- technik grafiki i poligrafii cyfrowej
- technik organizacji turystycznej
II Liceum Ogólnokształcące - dwa oddziały ponadgimnazjalne (3-letnie)
- profil lingwistyczno-dziennikarski
- profil społeczno-przyrodniczy
II Liceum Ogólnokształcące - dwa oddziały ponadpodstawowe (4-letnie)
- profil prawno-administracyjne
- profil społeczno-przyrodniczy
Branżowa Szkoła I Stopnia:
- oddział wielozawodowy ponadgimnazjalny (3-letni)
- oddział wielozawodowy ponadpodstawowy (3-letni)
Szkoły Branżowe I stopnia w zawodach: drukarz, mechanik - monter maszyn i urządzeń, elektromechanik, introligator - zawody objęte patronatem QUAD; piekarz, stolarz, fryzjer, cukiernik, cieśla, tapicer, monter instalacji i urządzeń sanitarnych, technolog robót wykończeniowych w budownictwie, mechanik pojazdów samochodowych.
***
Harmonogram rekrutacji:
a) od 13 maja od godz. 8.00 do 20 maja do godz. 15.00 kandydaci składają w sekretariacie Zespołu:
- wnioski - kwestionariusze o przyjęcie do szkoły
- zaświadczenia o zamiarze podpisania umowy o pracę od 1 września 2019 roku (dotyczy tylko kandydatów do klasy wielozawodowej - młodocianych pracowników)
b) od 17 czerwca od godz. 10.00 do 19 czerwca do godz. 16.00 kandydaci mogą dokonywać zmiany wyboru szkół
c) od 20 czerwca od godz. 10.00 kandydaci mogą odbierać skierowania na badania lekarskie w szkole pierwszego wyboru
d) od 21 czerwca od godz. 12.00 do 28 czerwca do godz. 16.00 kandydaci składają uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły o świadectwo ukończenia gimnazjum lub szkoły podstawowej i zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego/ egzaminu ósmoklasisty (kopie poświadczone za zgodnością przez gimnazjum/ szkołę podstawową). Ze względu na elektroniczne wspomaganie rekrutacji, kandydaci składają powyższe dokumenty w szkole pierwszego wyboru.