REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Gmina (nie) wybrała przewoźnika

Miasto

Gmina Wyszków musiała unieważnić rozstrzygnięty już przetarg na świadczenie usług przewozowych w komunikacji miejskiej. Błędy w postępowaniu przetargowym wytknęła konkurencyjna firma. Przetarg ma być powtórzony.

REKLAMA

Przetarg na świadczenie usług przewozowych w komunikacji miejskiej w gminie Wyszków na 2023 rok ogłoszono w listopadzie ubiegłego roku. Oferty złożyły trzy firmy. 29 listopada miejscy urzędnicy dokonali wyboru - w ich ocenie - najkorzystniejszej oferty, informując o tym wykonawców biorących udział w postępowaniu przetargowym. Przetarg wygrała firma Usługi Transportowe - Przewóz Osób Bogdan Raniszewski z Wyszkowa, która zaoferowała cenę 742 tys. 500 zł. Druga w kolejności była oferta firmy "PRYWATNA KOMUNIKACJA SAMOCHODOWA P.K.S. GABO" Bogusława Zacharskiego z Wyszkowa z ceną 850 tys. zł. 

I to właśnie właściciel firmy GABO zakwestionował rozstrzygnięcie przetargu na korzyść jego konkurencji. Przedsiębiorca wniósł odwołanie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. Odwołujący zarzucił gminie Wyszków niezgodne z przepisami czynności i zaniechania w postępowaniu przetargowym, polegające na:

1) zaniechaniu przekazania Odwołującemu uzasadnienia faktycznego i prawnego dotyczącego wyboru najkorzystniejszej oferty oraz protokołu z postępowania wraz z załącznikami,

2) badaniu i ocenie oferty złożonej w postępowaniu przez firmę Usługi Transportowe - Przewóz Osób Bogdan Raniszewski oraz zaniechaniu odrzucenia jego oferty;

3) wyborze jako najkorzystniejszej oferty Bogdana Raniszewskiego, podczas gdy nie stanowiła ona oferty najkorzystniejszej i powinna zostać odrzucona przez zamawiającego w toku postępowania.

- Zamawiający po dokonaniu wyboru najkorzystniejszej oferty powziął informację, że oferta wybrana jako najkorzystniejsza może nie spełniać warunku udziału w postępowaniu, wobec czego zamawiający podjął decyzję o dokonaniu powtórzenia czynności badania i oceny ofert oraz wyboru oferty najkorzystniejszej - poinformował Urząd Miejski. 

A zatem został on zmuszony do dokonania ponownej oceny ofert oraz wyboru najkorzystniejszej z nich. W tym celu wezwał właściciela firmy Usługi Transportowe - Przewóz Osób Bogdan Raniszewski, która pierwotnie wygrała przetarg, do uzupełnienia dokumentacji. Ten jednak nie odpowiedział na wezwanie. W związku z tym wybrana jako najkorzystniejsza oferta firmy Bogdana Raniszewskiego został odrzucona a cały przetarg ostatecznie unieważniony, gdyż druga w kolejności oferta firmy GABO okazała się za droga. Gmina przeznaczyła na to zadanie 800 tys. zł, a oferta opiewała na 850 tys. zł.

- Procedura przetargowa zostanie powtórzona - zapowiedziała Żaneta Kozak, naczelnik wydziału rozwoju w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie. 

Od stycznia 2020 roku obsługą komunikacji miejskiej w Wyszkowie na dziewięciu istniejących liniach zajmuje się firma GABO:

  • linia nr 1 - Wyszków (dworzec PKS/PKP) - Leszczydół Nowiny - Leszczydół Pustki -Leszczydół Nowiny - Natalin - Wyszków (dworzec PKS/PKP);
  • linia nr 2 -Wyszków (dworzec PKS/PKP) - Drogoszewo - Deskurów - Tumanek - Deskurów - Drogoszewo - Wyszków (dworzec PKS/PKP)
  • linia nr 3 - Wyszków (dworzec PKS/PKP) - osiedle Polonez - Zapole - KEN - Dworzec PKS/PKP;
  • linia nr 4 - Wyszków (dworzec PKS/PKP) - Leszczydół Stary -Leszczydół Podwielątki -Leszczydół Działki - Łosinno - Wyszków dworzec PKS/PKP) - Wyszków (dworzec PKS/PKP);
  • linia nr 5 - Wyszków (dworzec PKS/PKP) - Olszanka - Wyszków (dworzec PKS/PKP);
  • linia nr 6 - Wyszków (dworzec PKS/PKP) - Skuszew - Puste Łąki - Loretto - Świniotop - Kamieńczyk - Skusze - Wyszków (dworzec PKS/PKP);
  • linia nr 7 - Wyszków (dworzec PKS/PKP) - Tumanek - Lucynów Duży - Lucynów - Wyszków (dworzec PKS/PKP);
  • linia nr 8 - Wyszków (dworzec PKS/PKP) - Rybienko Nowe - Rybienko Stare - Rybno - Gulczewo - Wyszków (dworzec PKS/PKP);
  • linia nr 9 (bezpłatna) - Wyszków ul. Leśna (parking „parkuj i jedź”) Wyszków ul. Okrzei (dworzec PKS/PKP) - Wyszków ul. Leśna (parking „parkuj i jedź”).

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Nauczyciel w Trampkach - miernoty w Kozakach
Błędy w postępowaniu przetargowym wytknęła konkurencyjna firma. Przetarg ma być powtórzony. Kolejna miernota, która pomimo okupowania stołka od wielu lat nadal popełnia tak kardynalne błędy. Tego typu działanie jest dziś niemal wizytówką obecnej władzy miernot. Jakie są zarobki nauczycieli, a jakie są zarobki tych wszystkich miernot?
Uczeń nienauczony
Przestań beczeć pseudo nauczycielu. Efekty nauczania przez miernoty nauczycielskie są takie, że uczniowie matury nie mogą zdać.
CDN MB
Jacy rodzice takie dzieci? Niech urząd powoła coś na wzór CDN, obsadzi swojakiem i będzie DOSKONALENIE niedouczonych nauczycieli przez niedouczone miernoty burmistrza.
Jaco
Do Nauczyciela w Trampkach . Czytaj ze zrozumieniem co jest tematem ?
Jajco
Tematem są błędy miernot magistratu potwierdzone przez prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. Dotyczy kolejnego ustawionego przetargu, co wpisuje się w patologię obecnej władzy. "Mądrej głowie dość dwie słowie", miernoty mają ze zrozumieniem problem.
Wyszków tonie
W naszym powiecie jest wiele firm autobusowych, powinni stworzyć komercyjny holding, żeby konkurować z Stalko, powinna być super sieć komunikacyjna Wyszkowa, z Warszawą i sąsiednimi miastami, wszystko przy wspieraniu kasą z wykluczenia komunikacyjnego. Jak takimi sprawami zajmuje się nierozwojowa kozak to nie ma o czym mówić. Kiedy pojawią się autobusy elektryczne w firmach wyszkowskich ? To już abstrakcja. To bardzo smutna koalicja, która niszczy Wyszków.
Abrakadabra
Ktoś tymi autobusikami podróżuje ? Jechałem 2 razy linią 6 do Kamieńczyka i 2 razy byłem jedynym pasażerem. Może by warto stworzyć jedną linię obwodową, która będzie przelatywała przez okoliczne wsie i dowoziła np do dworca PKP a nie rozdrabniać się na tyle linii wożących muchy ? Ale jak obserwuję i porównuję Wyszków z innym miasteczkami w PL, to Wyszków jest mistrzem marnotrawienia publicznych pieniędzy.
pieszy
Jeżeli i tak płacimy jako mieszkańcy na utrzymanie tych autobusów, to może zrezygnować z opłat za przejazdy?

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

22-latka zginęła na miejscu. Szła pieszo "ósemką" (AKTUALIZACJA)
Samobój? Tylko szkoda kierowcy.
Dyniek
Wandale dewastują teren i infrastrukturę SP nr 4
Nie było innego pomysłu na pozbycie się zaspanego Wysockiego, co teraz rzeźbi w "ochronie środowiska".
Katarzyna
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Wtorek
Maj 2023
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

REKLAMA