REKLAMA

REKLAMA

Obfite jagodobranie w Kicinach

Autor: Monika Grzelecka

Rozrywka | Poniedziałek, 08 lip 2024 20:53

7 lipca upłynął w gminie Zabrodzie pod znakiem jagód. A to za sprawą kolejnej edycji jagodobrania, które tradycyjnie odbywa się w Kicinach. Podobnie jak w poprzednich latach do lasu wyruszyły drużyny oraz osoby indywidualne w poszukiwaniu jagód. Uczestnikom udało się zebrać ponad 62 kg tych smacznych owoców lasu. 

REKLAMA

Impreza "Jagodowe żniwa za brodem" jest znakiem rozpoznawczym gminy Zabrodzie. Mimo deszczowej aury, uczestnicy jagodobrania nie zawiedli. W tegorocznym konkursie zbierania jagód udział wzięło dziewięć drużyn oraz osiem osób indywidualnych. Uczestnikom udało się zebrać 62,089 kg jagód. Wśród nich najlepsi okazali się:

Kategoria drużynowa:

I miejsce - drużyna "Jagódki z Podgaci" - 8,53 kg 

II miejsce - drużyna "Uczciwe Jagódki z Mostówki" - 7,798 kg 

III miejsce -  drużyna "KGW Gajowianki" - 6,327 kg

Kategoria indywidualna:

I miejsce - Renata Perzanowska - 3,071 kg

II miejsce - Krystyna Perzanowska - 2,290 kg

III miejsce - Kazimierz Izdebski - 2,062 kg

Wyróżnienia przyznano: przedstawicielom Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej, Powiatu Wyszkowskiego, Nadleśnictwu Drewnica, Rady Gminy Zabrodzie oraz grupie "Kamieńszczanki".

Oprócz jagodobrania podczas "Jagodowych żniw" przygotowano wiele innych atrakcji. Zorganizowano konkursy plastyczne oraz na najlepsze wypieki. Laureatami konkursów zostali:

Konkurs "Barwny wianek":

W kategorii I:

I miejsce - Maja Cieślak

II miejsce - Julia Średnicka

III miejsce - Lena Cieślak

W kategorii II:

I miejsce - Blanka Kurzątek

II miejsce - Sylwia Powierża

III miejsce - Nikola Cieślak

Konkurs "Kwietna łąka":

W kategorii I:

I miejsce - Iga Zyśk

II miejce - Lena Zyśk

III miejsce - Tomasz Danielski

W kategorii II:

I miejsce - Ewa Kurzątek

II miejsce - Bianka Wojtasiewicz

III miejsce - Gabriela Ołdak

Konkurs "Najpiękniejszy domek dla zapylaczy":

I miejsce - Wiktoria Ołdak i Maja Langowska

II miejsce - Maja Sadowska i Pola Pietrzykowska 

III miejsce - Gabriela Ołdak i Alicja Danielska

Dorośli zaś rywalizowali w konkursach kulinarnych.

Laureatami konkursu "Słodka jagoda" zostali:

I miejsce - Barbara Redlicka - "Sernik jagodowy"

II miejce - Helena Michalik - "Torcik bezowo - jagodowy"

III miejce - Regina Ołdak - "Biszkopt z musem jagodowym"

Laureatom przekazano dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Wręczono także puchary dla drużyn Ligii Zabrodzkiej:

I miejsce - Drużyna Dębinki

II miejsce - FC Tandero Niegów

III miejsce - Orlik Zabrodzie

Królem strzelców został Oliwier Myśłiwiec z drużyny FC Tandero Niegów. Najlepszym bramkarzemzaś Dominik Skwara z drużyny Dębinki.

Jak na jagodowe żniwa przystało, głównymi bohaterami wydarzenia były jagody, z których przygotowano dania wykonane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich gminy Zabrodzie. Zasmakować można było domowych jagodzianek, ciast, pączków czy pierogów z jagodami. Ziołowy Zakątek Choszczowe częstował darami lasu i pól. Dla bardziej wytrawnych smakoszy ugotowano kartoflankę z boczkiem, pasztet i grochówkę. 

Dla najmłodszych zorganizowano wiele warsztatów m.in. pszczelarskie, plastyczne, ekologiczne, animacje, zabawa fantowa, puszczanie baniek mydlanych, tatuaże brokatowe, malowanie twarzy, lunapark oraz przejażdzki zabytkowymi autobusami. Na terenie imprezy rozstawiono wiele interesujących stoisk. Leśnicy z Nadleśnictwa Drewnica  i członkowie Koła Łowieckiego "Trop" edukowali uczestników pikniku na temat roślinności i zwierzyny leśnej. Również strażacy z OSP Marki zorganizowali konkursy m.in. układanie wieży ze skrzynek. W otwartym przeglądzie talentów zaprezntowali się soliści: Barbara Krawczyk - Kaczkowska z Łochowa i Marek Jaroszewski. Artyści wykonali covery znanych polskich utworów.

W części rozrywkowej na scenie jako pierwszy pojawił się zespół wokalno - instrumentalny „Sława” z Zabrodzia pod kierunkiem Ewy Rytelewskiej przy akompaniamencie Łukasza Dąbrowskiego. Do wspólnej zabawy zachęciła zgromadzonych Kapela z Mostówki. W jej składzie: Łukasz Dąbrowski (akordeon), Tomasz Szcześniak (banjo, śpiew) i Kamil Siciak (bęben). Muzycy są absolwentami Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Zagrali utwory z okresu międzywojennego oraz zaprezentowali folklor warszawski. Mimo strug deszczu i zabawy dosłownie "pod chmurką" uczestnicy świetnie się bawili, a to za sprawą niezawodnego DJ Marcela, który zadbał o oprawę muzyczną i poprowadził zabawę taneczną. Oczekiwaną gwiazdą wieczoru był zespół disco "Bayera" na czele z charyzmatycznym wokalistą Radosławem Kudelskim. Publiczność bardzo chętnie śpiewała największe przeboje zespołu, m.in. „Ta szalona dziewczyna”, "Obrączki szczerozłote". Lider na zakończnie chętnie rozdawał autografy i pozował do wspólnych zdjęć. O bezpieczeńswto uczestników imprezy zadbali z kolei druhowie z OSP Zabrodzie i OSP Słopsk. 

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Zajęcia dla dorosłych
Akademia Umiejętności PAN HILARY

ul. Daszyńskiego 27 07-200 Wyszków

[email protected]; [email protected]

531 931 200

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA