Wyszków kibicował biało-czerwonym

Autor: Elwira Czechowska

Sport | Niedziela, 16 cze 2024 18:57

Wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego zainaugurowano strefę kibica w Wyszkowie, zorganizowaną przez miasto na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Gorący doping, radość z gola, nadzieja, a na koniec wspólne przeżywanie porażki - emocji na pl. Miejskim nie brakowało.

Meczem z Holandią w niedzielne popołudnie 16 czerwca polska reprezentacja piłkarska zainaugurowała swój udział w Euro 2024. Niestety, Polacy przegrali pierwszy mecz, ulegając Holendrom 2:1. Ale trzeba przyznać, że było to ciekawe piłkarskie widowisko, a zwycięzby wcale nie byli stroną dominującą. To Polacy otworzyli wynik bramkowy. W 16. minucie wywalczyli rzut rożny. Z narożnika boiska centrował Piotr Zieliński, a dośrodkowanie przejął Adam Buksa, który strzałem głową pokonał bramkarza Holandii i Polacy wyszli na prowadzenie. Niestety w 29. minucie rywale wyrównali, a w końcówce meczu (83. minuta) przejęli prowadzenie i utrzymali wynik do końca spotkania.

Wyszkowianie mieli okazję wspólnie przeżywać piłkarskie emocje na pl. Miejskim, gdzie zaaranżowano strefę dla kibiców z telebimem. Na leżakach, kocach, ławkach zaroiło się od ubranych na biało-czerwono miłośników piłki nożnej. Głośny doping i oklaski po ładnych akcjach Polaków niosły się po Wyszkowie.