REKLAMA

REKLAMA

Wyszkowscy mistrzowie ortografii

Autor: Monika Grzelecka

Nauka | Niedziela, 02 cze 2024 22:10

Za nami uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu ortograficznego "Wyszkowskie Dyktando". Tytuł Gminnego Mistrza Ortografii zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie.

Konkurs przebiegał pod hasłem: „Kochać ojczyznę to miłować język, miłować język to nie kalać go błędami”. W obecnym roku szkolnym była to jego XXII edycja. Od pierwszej edycji Wyszkowskie Dyktando cieszy się niesłabnącym zainteresownaiem dzieci i młodzieży. Teksty tegorocznych dyktand przygotowała dr Beata Żywiecka z Instytutu Językoznawstwa i Literaturoznawstwa Uniwersytetu w Siedlcach. 

Laureatów powitał zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Wyszkowie Konrad Chrzczonowski, który przekazał gratulacje zwycięzcom:

- Rokrocznie w ortograficznych zmaganiach bierze udział około stu uczestników. Konkurs stwarza uczniom możliwości zaprezentowania swoich umiejętności i uzdolnień, wdraża do przestrzegania poprawności ortograficznej w zakresie zasad oraz bliskiego uczniom słownictwa. W imieniu organizatorów serdecznie gratulujemy tegorocznym laureatom oraz dziękujemy waszym nauczycielom za przygotowanie was do konkursu - mówił.

- Gratuluję wszystkim uczestnikom a zwłaszcza zwycięzcom XXII edycji Wyszkowskiego Dyktanda - dodała Agnieszka Deptuła, naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Wyszkowie. - Podjąć się takiego wyzwania, jakim był udział w dyktandzie, wymagało zapewnie od was doskonałej wiedzy ortograficznej, ale też dużo odwagi i determinacji. Dlatego każdemu z was, niezależnie jaki osiągnęliście wynik, należą się wyrazy uznania. Jesteśmy dumni, że mamy taką młodzież, ale i takich dorosłych, którzy są zaangażowani w takie inicjatywy lokalne. To pokazuje, że jesteśmy aktywną społecznością, że chcemy się rozwijać, żeby zdobywać wiedzę. 

- Dziękujemy, że bierzecie udział w takich dyktandach, że podejmujecie to wyzwanie, bo ten nasz język polski nie jest trudny. Ale dowiedziałam się, że od stycznia 2026 roku Rada Języka Polskiego wprowadzi zmiany jeżeli chodzi o polską ortografię - mówiła  Ineza Pieniążek, nauczycielka języka polskiego SP nr 4 w Wyszkowie, współorganizatorka konkursu.

Wyszkowskie Dyktando odbywało się w dwóch etapach - gminnym i wojewódzkim. Na obydwu wyłoniono laureatów i osoby wyróźnione.

Laureaci etapu gminnego, który odbył się 20 marca: 

I miejsce i tytuł Gminnego Mistrza Ortografii - Maria Szewczyk ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie

II miejsce - Sandra Zaręba ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie

III miejsce - Lidia Szczesna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie oraz Zuzanna Białek ze Szkoły Podstawowej w Lucynowie.

Laureaci etapu wojewódzkiego, który odbył się 11 kwietnia

Kategoria szkoły podstawowe:

I miejsce - Lena Nasiadko ze Szkoły Podstawowej w Długosiodle

II miejsce - Lena Fijał ze Szkoły Podstawowej w Porządziu

III miejsce - Barbara Warowna ze Szkoły Podstawowej w Zabrodziu oraz Maria Szewczyk ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie.

Wyróżnienie: Aleksandra Kosiorowska (Szkoła Podstawowa w Starym Lubielu), Bartosz Woźniak (Szkoła Podstawowa w Zabrodziu), Sandra Zaręba (Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie), Gabriela Świętoń (Szkoła Podstawowa w Adelinie).

Kategoria szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce - Maria Łakoma, I Liceum Ogólnokształcącego w Węgrowie

II miejsce - Bartosz Wyszyński, I Liceum Ogólnokształcącego w Wyszkowie

III miejsce -  Kacper Dziubiel, z Zespołu Szkół nr 3 w Wyszkowie

Wyróżnienie: Weronika Piórkowska (Zespół Szkół nr 1 w Wyszkowie), Julia Wawrynow (Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Węgrowie), Mateusz Gosik (Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie). Laureatom wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe. Przekazano także podziękowania nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu. 

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (1).

REKLAMA

Monika Woźniak

Gratulacje!

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Zajęcia dla dorosłych
Akademia Umiejętności PAN HILARY

ul. Daszyńskiego 27 07-200 Wyszków

[email protected]; [email protected]

531 931 200

Usługi
Ośrodek Szkolenia Kierowców PUCHTA

ul. gen. J. Sowińskiego 79A (II piętro) Wyszków

[email protected]

602 513 473, 505 142 852

www.puchta.wyszkow.com.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA