REKLAMA

REKLAMA

22-latka zginęła na miejscu. Szła pieszo "ósemką" (AKTUALIZACJA)

Autor: Elwira Czechowska

Na Sygnale | Niedziela, 28 maj 2023 10:15

Tragiczne zdarzenie miało miejsce w nocy z soboty na niedzielę 28 maja na drodze ekspresowej nr 8 w okolicach Deskurowa. Środkiem trasy poruszała się piesza. Świadkowie powiadomili policję, ale zanim ta dotarła na miejsce, dziewczyna została śmiertelnie potrącona przez samochód.

Na Sygnale

REKLAMA

Dramatyczne zdarzenia rozegrały się kilkanaście minut po północy. Kierowcy jadący trasą S8 zauważyli na pasie ruchu w kierunku Warszawy kobietę, która pieszo przemierzała ekspresówkę. Do policji zaczęły napływać zgłoszenia od świadków. Dyżurny niezwłocznie skierował na miejsce patrol policji, ale ten nie zdążył dojechać. W kilkadziesiąt sekund od pierwszego zgłoszenia o pieszej na drodze ekspresowej wpłynęło kolejne, niestety tym razem już o potrąceniu jej przez samochód. Kobieta poniosła śmierc na miejscu. Ofiara to 22-letnia mieszkanka Wyszkowa. Jak informuje policja, kobieta poruszała się środkiem nieoświetlonego odcinka trasy S8, na którym dopuszczalna prędkość wynosi 120 km/h. Miała na sobie ciemne ubrania i brak elementów odblaskowych. Za kierownicą mercedesa, który potrącił kobietę, jechał 57-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego. Mężczyzna był trzeźwy. Tłumaczył, że nagle zauważył ciemny obiekt, próbował uniknąć uderzenia, ale obok jechały inne samochody. 

Wypadek spowodował spore utrudnienia na drodze. Trasa S8 w kierunku Warszawy była zablokowana przez kilka godzin. Policja pod nadzorem prokuratury obecnie bada przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku.

olicjanci wyjaśnią, dlaczego kobieta przebywała w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz poruszania się pieszych. Technik kryminalistyki wykonał m.in. oględziny miejsca wypadku, samochodu uczestniczącego w zdarzeniu, zabezpieczył ślady oraz sporządził szkice zdarzeniowe. Policjanci wydziału kryminalnego nieustannie przesłuchują świadków. Na polecenie prokuratora ciała tragicznie zamarłej kobieto zostało zabezpieczone celem wykonania sekcji zwłok, a auto na czas postępowania trafiło na policyjny parking. 

Źrodło: KPP Wyszków

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (1).

REKLAMA

Dyniek

Samobój? Tylko szkoda kierowcy.

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA