REKLAMA

REKLAMA

Chciała sprzedać spodnie. Z konta zniknęło kilka tysięcy złotych

Autor: Admin Admin

Na Sygnale | Środa, 15 mar 2023 08:11

Mieszkanka powiatu wyszkowskiego wystawiła na sprzedaż spodenki. Niestety padła ofiarą oszustów i straciła z konta kilka tysięcy złotych. Kobieta w otrzymanej wiadomości kliknęła w link przekierowujący na stronę banku i podała swoje dane personalne oraz dane do logowania do konta bankowego. W ten sposób oszuści dokonali kradzieży zgromadzonych środków.

Na Sygnale

REKLAMA

13 marca do wyszkowskich funkcjonariuszy zgłosiła się oszukana mieszkanka powiatu wyszkowskiego. Kobieta padła ofiarą internetowego oszustwa. Pokrzywdzona na popularnej platformie sprzedażowej wystawiła na sprzedaż spodenki. Po pewnym czasie otrzymała wiadomość od osoby zainteresowanej zakupem wystawionego towaru. Mieszkanka naszego powiatu przesłała osobie zainteresowanej kupnem odzieży swój numer telefonu, na który otrzymała zwrotną wiadomość sms z linkiem. Gdy w niego kliknęła, została przekierowana do strony internetowej, gdzie wpisała swoje dane personalne, numer konta oraz hasło. Po kilku minutach kobieta otrzymała kolejnego sms-a, tym razem z banku, z którego się dowiedziała, że z jej konta zostało wypłacone kilak tysięcy złotych. Po zalogowaniu na konto, czarny scenariusz się niestety potwierdził. Mieszkanka powiatu wyszkowskiego dała się złapać w pułapkę oszustów.

- Apelujemy o ostrożność podczas sprzedaży czy zakupów za pośrednictwem Internetu. Nigdy nie klikajmy w załączone linki i nie wpisujmy tam swoich danych, loginów i haseł do kont bankowych. Pamiętajmy tylko zdrowy rozsądek może uchronić nas przed utratą oszczędności - mówi nadkom Damian Wroczyński z KPP w Wyszkowie.

Źródło: KPP Wyszków

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Dziecko
Żłobek Jadwinia

ul. Jana Kochanowskiego 70C 07-201 Lucynów Duży

[email protected]

506 873 194

www.jadwinia.edu.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

REKLAMA

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA