REKLAMA

Kandydaci "Trzeciej Drogi"

Wybory

Stanisław Jastrzębski z PSL i Paweł Turek z Polski 2050 - to kolejni "wyszkowscy" kandydaci do sejmu w październikowych wyborach parlamentarnych. Mają wystartować z jednej listy w ramach porozumienia ugrupowań zwanego "Trzecią Drogą".

REKLAMA

Stanisław Jastrzębski jest doświadczony w polityce i w samorządzie, z którym związany jest od ponad 25 lat, najpierw z samorządem zawodowym - przez dwie kadencje jako wiceprezes Warszawskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej, a potem jako pierwszy starosta powiatu wyszkowskiego. Od 2002 roku do dzisiaj wójt gminy Długosiodło. W wyborach do Sejmu startował już dwukrotnie: w 2015 roku uzyskał 1688 głosów, natomiast w 2019 roku zebrał 3 401 głosów (z czego ponad 2750 w powiecie wyszkowskim). Stanisław Jastrzębski jest członkiem i kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Na wspólnej z Polską 2050 Szymona Hołowni liście do Sejmu w wyborach, które odbędą się 15 października, ma zajmować trzecią pozycję.  

Czwarte miejsce na liście wyborczej "Trzeciej Drogi" prawdopodobnie przypaść ma drugiemu przedstawicielowi powiatu wyszkowskiego - Pawłowi Turkowi z Polski 2050. To radny Rady Miejskiej w Wyszkowie od 2018 roku (początkowo opozycyjny, aktualnie w koalicji z radnymi burmistrza Grzegorza Nowosielskiego, z którym razem działają w partii Polska 2050). Paweł Turek to także sołtys Rybienka Nowego (od 2015 roku). Dawniej związany z PSL, po odejściu z partii przystąpił do ruchu Szymona Hołowni. Start w tegorocznych wyborach parlamentarnych będzie jego debiutem w ogólnopolskiej polityce.       

W wyborach do sejmu powiat wyszkowski należy do okręgu wyborczego nr 18, który obejmuje także: miasta na prawach powiatu Ostrołękę, Siedlce, powiaty garwoliński, łosicki, makowski, miński, ostrołęcki, ostrowski, pułtuski, siedlecki, sokołowski, węgrowski. Jak wiemy nieoficjalnie, listę wyborczą "Trzeciej Drogi" otwierać ma Marek Sawicki z PSL, drugie miejsce na liście przypadło Żanecie Cwalinie-Śliwowskiej z Polski 2050, a kolejne Stanisławowi Jastrzębskiemu i Pawłowi Turkowi.

To kolejne nazwiska kandydatów do parlamentu z powiatu wyszkowskiego, które poznaliśmy w ostatnich dniach. Przypomnijmy, że kandydatem Koalicji Obywatelskiej do sejmu ma być Maciej Wójcik, a kandydatem opozycji do senatu, w ramach Paktu Senackiego, Grzegorz Nowosielski. Kilka tygodni temu PiS zapowiedziało, że powiat wyszkowski na jego listach do sejmu reprezentować będą Renata Rębała i Jerzy Żukowski, ale partia rządząca nie odkryła jeszcze oficjalnie swoich wyborczych kart. Start do parlamentu kandydata z powiatu wyszkowskiego zapowiedziała również Konfederacja. Na zgłoszenie kandydatów na posłów i senatorów komitety mają czas do 6 września.    

Czytaj także: Jest wyszkowski kandydat KO do Sejmu

Czytaj także: Teraz mierzy w Senat     

 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


"Trzecia Droga"PSLPolska 2050Paweł TurekStanisław Jastrzębskiwyborysejmwybory parlamentarnekandydat

Komentarze

wyborca
Miało być wielkie łał, trzecia droga, a jest kupa śmiechu. Te wszystkie kandydatury totalnej opozycji, z KO, trzeciej drogi czy Lewicy to wielki śmiech. Do trzeciej drogi, z PSL i partii Hołowni wybrano, Jastrzębskiego, który w poprzedniej kampanii nawet plakatów nie rozwiesił bo mu było szkoda kasy wzięli na 3 a podrzędnego radnego miejskiego, który pewnie żadnego pomysłu na radzie nie przedstawił a pewnie i głosu to nie zabrał ma być z tej listy na 4, albo te wszystkie głosy pójdą na Sawickiego albo w ogóle ta lista nie przekroczy 8% i nikt z niej nie wejdzie do Sejmu. Potwierdziło się, że Nowos i jego tłuste koty z postkomuny zabarykadowały samorząd i mają resztę w wielkim poważaniu.
kurpianka
Panowie z "Trzeciej Drogi" wieczorem 15 października będzie płacz i zgrzytanie zębów. Ta koalicja może nie przekroczyć progu 8,0% i po ptokach. Jeśli przekroczy to pewne miejsce ma tylko Sawicki. Panie Jastrzębski mógłby pan zaktualizować swoje zdjęcie. Wyglądasz na dużo młodszego niż w rzeczywistości. Masz pan już 60 ++++ lat !!. Starość nie radość.
Ostrożny
Oj "kurpianka" nie Przesadzaj. Photoshop czyni cuda, a Pan Puścian naprawdę potrafi na nim pracować. Ten obok ponad 20 lat młodszy wygląda w tym zestawieniu na sfatygowanego staruszka. Panie Turek proszę pójść do fotografa. Wyjdzie pan ze zdjęciem 20 lat młodszy. :):):)
Ostrożny
Niech Pan weźmie przykład ze starszego kolegi. W polityce nie ważne fakty. Ważny marketing. Jak powiedział Jacek Kurski "... bo ciemny lud to kupi"
Zawiedziony panami
Skoro zapisała się do PSL to powinna zostać kandydatką do sejmu, Ewa Bartosiewicz.
PSL
Pan Turek jak nie wejdzie do sejmu to powinien kandydować na burmistrza Wyszkowa. W Wyszkowie mamy dobrych kandydatów, nie musimy pożyczać z Tłuszcza.
Walonki
Sieroty z masz wybór nie wystawiają kandydata?
do Walonki
To nie sieroty, ale cwaniaki. Pewnie znowu będą biegać z ulotkami Milewskiego, jak poprzednio, a ten im zapłaci wycieczką do Brukseli.
Do Walonki
A kiedy to niby Masz Wybór angażował się w wybory ogólnopolskie? Z tego co pamiętam to zawsze ten komitet skupiał się i skupia na sprawach lokalnych, bliskich mieszkańcom i zawsze był z daleka od "wielkiej" polityki, więc po co robić tu zamieszanie takimi wpisami!
Święta Lipka
To się angażowali w Milewskiego, a w nagrodę za swoją pracę dostali wycieczkę do Brukseli, czy ktoś robi dezinformację i zamieszanie?
Jaka Lipka???
No to jest właśnie dezinformacja, bo ja nie przypominam sobie, żebym gdzieś widziała oficjalną informację o tym, żeby Klub Masz Wybór popierał kogoś w wyborach ogólnopolskich, a tu ktoś próbuje to ludziom wmówić. Lepiej skup się na obecnych kandydatach i na tym co przedstawiają, a nie na Masz Wybór, które z tą szopka nie ma nic wspólnego.
Wasz Wybiór
Komitet nie angażował się w kampanię parlamentarną PiS. Szczerba, Osik i Bieżuńska zaangażowali sie w Milewskiego prywatnie i na ochotnika. W nagrodę za zaangażowanie Milewski ufundował członkom masz wybór wyjazd do Brukseli. Tylko tyle wspólnego.
ubaw po pafy
...nie przypominam sobie, żebym gdzieś widziała oficjalną informację o tym... to się nazywa demencja starcza ;) ubaw po pafy
Z ciekawości pytam
Kto ufundował wycieczkę do Brukseli w kwietniu 2019 radnemu Glince i innym i za co?
Walonki
A czy Glinka i inni wypierają się swojego zaangażowania, jak wypiera się masz wybór swojego w Milewskiego? Nie.
kupiec
glinka to koniunkturalny Gniot
Stop manipulacji
Nikogo nie powinno interesowac, kto co robi prywatnie, a Masz Wybor jako klub nigdy nie angazowal sie w ogólnopolska politykę. Wiem, bo znam osobiście Adama Szczerba i wiem, że nie angażował się w żadne kampanie ogólnopolskie, a tym bardziej, nie był na żadnych wycieczkach do Brukseli w związku z jakimkolwiek popraciem. Wiem również, że był w Brukseli parę lat wcześniej na prywatnej wycieczce, więc to co jest napisane powyżej jest czystym kłamstwem i manipulacją.
ubaw po pafy
Skoro poparcie Milewskiego w wyborach ogólnopolskich to prywatna sprawa Szczerby i Osika, to i wycieczkę w prezencie należy uważać za prywatną!
Walonki
Dlaczego swoje zaangażowanie nazywają prywatnym? Bo im teraz głupio, że frukty wypracowane przez wszystkich jeleni przypadają jedynie im. Zwykły jeleń nie dostał kawałka soli do oblizania.
Stop manipulacji
Proszę czytać ze zrozumieniem. Jasno napisałem, że Pan Adam Szczerba był na prywatnej wycieczce pewnie jakieś 5 czy 6 lat przed wspomnianymi wyborami, w których startował poseł Milewski, więc łączenie tych faktów to czysta manipulacja.
Rada
Proponuję roztrzygnąć kwestię tego zaangażowania w sądzie w trybie wyborczym!
W doborowym towarzystwie
W nagrodę za zaangażowanie Osik i Bieżuńska z Milewskim w Delirium Café Amsterdam 6 marca 2019. W Brukseli będziemy jutro. W doborowym towarzystwie. Czarno na białym.
Ból d....
Nie ma nic złego w partnerstwie ludzi będących na prawicy. Poseł Milewski to jeden z wyróżniających się młodych wilków. Nie przyłapaliście radnych na konszachtach z lewactwem i to was boli.
mieszkaniec
Tłuste koty z dworu Nowosa nie rwą się do wyborów do Sejmu. Dlaczego nie Piórkowska, Marszał czy wice Anetka ? Turek chciał być pełnomocnikiem Hołowni to zrobili nim Kasię, żeby dobrze było na zdjęciu. Wypchnęli Turka na kandydata na posła to przeleci swój okręg około wyszkowski, jako rozgrzewka przed wyborami samorządowymi, zdobędzie z 400 głosów. Tak ekipa Nowosiela (Hołowni i PSL) kompromituje ideę wyborów bo w samorządzie maja wszystkiego pod dostatkiem.
Trąbalscy
Pan Milewski doskonale wie o co w tym wszystkim chodzi. Wspaniale podziękował dwójce radnym Masz Wybór za wsparcie w 2019 r. Szkoda, że MW nie nauczyło się grać zespołowo z własnym środowiskiem. Przez całą kadencję radni się okopali i zajęli się sami sobą.
Politykę panie trzeba potrafić stosować.
Radny Szczerba to mądry radny, potrafi przeczytać z zrozumieniem, zauważyć co w trawie piszczy , zna szczegóły i o co biega. Ma jednak wadę, nie jest żadnym przywódcą, nie wystartuje na burmistrza, nie stworzy silnej paki, nie zadziała w przewidzianej perspektywie, nie stanie na czele skutecznego protestu. Gburmistrz to wie, hasa sobie więc z innymi zuziami i markami i robi niekorzystne dla miasta biznesy i deale. Dobry przywódca już dawno powinien na stronie pogadać z gburmistrzem, postawić warunki a jak nie to już od roku powinno tu działać abc i śba, odpowiednio instruowane, bezpośrednio lub anonimowo. Tak to zgnilinizna postępuje, w Wyszkowie coraz bardziej drogo się żyje czy odpoczywa a młodzi uciekają do Warszawy i okolic. Radna też się postarzała ale może to skutek ciemnej opalenizny. Czas na męskie decyzje a nie takie ciamciaramcia.
zwolennik PiS
Są dobrzy kandydaci do Sejmu z listy PiS. "Jedynką" jest bardzo aktywna i pracowita, obecna senator i była wicemarszałek Senatu, Pani Maria Koc. To będzie nowa jakość w naszym okręgu wyborczym. Nadal swoich zwolenników będzie miał były wicepremier i minister rolnictwa, Henryk Kowalczyk.
P
Nie ma paki, nie zadziała, nie jest przywódcą i nic nie zrobi. Czyli, aby kasa mu się zgadzała. Masz Wybór to rozczarowanie. Był czas na stworzenie paki, wykazania inicjatywy poza sesjami, ale państwo zajęli się sobą.
KRUS
Dobrą kandydatką będzie Bala zamiast Żukowskiego?
Młodość!
Żukowski niech siedzi, gdzie siedzi, bo ledwo łazi. Kandydat na posła.
Panie Turek to nie ta kategoria
Cienkie bolki z tej listy. Justyna Garbarczyk z Bezpartyjnych was załatwi na miękko.
Lucia
To TW Michał rozgrzeszony przez PSL?
Lucia
A czy sprawa Pani Bali o prywatę w mazowieckim KRUSie miała finał sądowy?
Mucia do Luci
To była taka prywata z tańcem, muzyką i laserami. A rura też była?
Ibiza
No Lucia się na rurach zna. Na tańcu z laserami też.

Zostaw komentarz


REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

FB FANPAGE

REKLAMA

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Wrzesień 2023
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA