REKLAMA

Chcą pilnować uczciwości w wyborach

Wybory

Posłowie i działacze Koalicji Obywatelskiej 4 lipca zachęcali wyszkowian do włączenia się w akcję obywatelską "Pilnuję wyborów".

Galeria zdjęć


REKLAMA

Celem akcji jest zachęcenie obywateli do aktywnego udziału w społecznym pilnowaniu przebiegu głosowania w jesiennych wyborach parlamentarnych poprzez pracę w komisjach jako mężowie zaufania. 4 lipca w Wyszkowie posłanka Gasiuk-Pihowicz zaznaczała, że każdy może przyłączyć się do akcji kontrolowania wyborów:

- Wszystkim nam zależy na tym, aby zbliżające się tak ważne wybory zostały przeprowadzone zgodnie z literą prawa, uczciwie. Wszyscy działamy z miłością do Polski w sercu, z miłością do naszych dzieci. I dlatego chcemy wziąć odpowiedzialność za uczciwe przeprowadzenie nadchodzących wyborów - mówiła.

- Te wybory będą się decydować nie tylko w wielkich miastach, ale również w mniejszych ośrodkach, miastach powiatowych i gminach - dodał poseł Czesław Mroczek. - Wszędzie tam jest ważne, by te wybory odbyły się uczciwie, ale to samo się nie zdarzy. Potrzebujemy osób, które będą tej uczciwości pilnować. Zachęcamy wszystkich z Wyszkowa i ze wszystkich gmin Powiatu Wyszkowskiego do tej aktywności, do tego, by zadbać o dobrą przyszłość naszego kraju i wszystkich nas. Chodzi o dobrą przyszłość i waszą aktywność.

- My potrzebujemy 64 osób, co najmniej, bo tyle mamy tutaj komisji obwodowych. W tej chwili do kontroli wyborów zapisało się nam w całej Polsce ponad 22 tysiące osób, a w Powiecie Wyszkowskim - 32 osoby, więc prośba do wszystkich mieszkańców powiatu o pomoc i zaangażowanie, do tego, aby wybory kontrolować. W państwach o ustabilizowanym systemie demokratycznym to, że obywalete nie ograniczają się tylko do głosowania, ale że uczestniczą również w procesie liczenia głosów, jest rzeczą naturalną. My się musimy tego nauczyć. Angażujmy się w pracę z kontroli wyborów, nie zostawiajmy tego innym. Warto dodać, że praca w komisji wyborczej rzeczywiście zajmuje cały dzień, ale myślę, że warto poświęcić ten dzień. Można też wiele się nauczyć, poznać ciekawych ludzi i dodatowo jest to płatne. Ten dzień pracy jest to około 600 zł wynagrodzenia. Myślę, że to też może być element zachęcający - mówił poseł Sławomir Nitras.

Do udziału w akcji zachęcali także lokalni działacze PO:

- Zachęcam wszystkich przede wszystkim do udziau w wyborach, pójdźmy wszyscy zagłosujmy. Zachęcam także do kontroli wyborów, żeby przebiegły one w sposób właścimy, bo te wybory zadecydują o przyszłości naszego kraju. Mi przede wszystkim na sercu leży to, żeby lekarze w tym kraju nie bali się leczyć pacjentów, żeby mogli ratować ludzkie życia, nie mając za sobą prokuratora, żeby za podejmowanie odważnych decyzji nie groził prokurator w tym kraju. Chcę żyć w kraju, w którym szanuje się każdego człowieka i szanuje się prawa kobiet. I dlatego wezmę udział w wyborach i przypilnuję wyborów. Ja przypilnuję wyborów tobie, a ty przypilnuj mnie wyborów - mówiła Katarzyna Wysocka.

- Każdy ma swój motyw. Dla mnie najistotniejsze jest przywrócenie normalności. Musimy przywrócić normalność w edukacji, ale i w całej sferze budżetowej. Zachęcam wszystkich, aby przypilnowali wyborów i zagłosowali, bo na tym nam szczególnie zależy - mówił Maciej Wójcik.

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszków"Pilnuję wyborów"Koalicja ObywatelskaKamila Gasiuk-Pihowiczwybory

Komentarze

Okoj
***** ***
Ania
Frekwencja dopisała
Strażnik
Tłumów nie było, ale najważniejsi przedstawiciele Platformy Obywatelskiej byli obecni. Są to potencjalni kandydaci na radnych do rady miejskiej i powiatowej. Mają silne poparcie w swoich środowiskach i ogromne szanse na wygraną. Warto ich zapamiętać i na nich głosować.
nikolas
Andrzej co Ty tu robisz????
wyszkowiak
Jeżeli ludzie z PO mówią o przywróceniu uczciwości i normalności w naszym kraju, to jest sygnał, żeby zacząć się bać. Wystarczy zobaczyć jak "normalnie"zachowuje się Nitras czy Gasiuk-Pihowicz, oraz ich guru Tusk i jego "język miłości".
ola
Kasia, nie rób siary.
Obecny
Rączka rączkę trzyma i prowadzą się jak dzieci we mgle.
Czytelnik
Uczciwości niech szukają u siebie.
Czytelnik
Na wiecach ze strony PO słychać było tylko wulgaryzmy.
PO = DNO
Że Chodkowski Wojciech z synem, mecenasem Marcinem Chodkowskim się nie zgłosili do tego pilnowania.
Zniesmaczony
Do PO=DNO - jakie to słabe obrażanie ludzi jak nie wpisem to tytułem
Ania
Lider wrócił z podkulonym ogonem i tu szuka władzy.
Genia
Tak, z dziada-pradziada Niemiec do Polski ... Jak było znamy z historii.
Obywatel
Przypilnowac wyborow czy swoich interesow?
hiPOkryzja
Gdzie jest świętojebliwy Marcin Chodkowski? Pilnuje akcji Będzina?
liPska
ZNP PO stronie dziadostwa!
Gość
Jak widać po komentarzach indoktrynacja kanałami TVPis i radiowymi działa doskonale. Mózgi dobrze wyprane.
Pytanka do Kowalczyka
Jutro będzie Kowalczyk z PIS. Zapytajcie gdzie są i kiedy będą pieniądze z UE. To pieniądze na rozwój miast i Polski. Zapytajcie jak zamierza zapłacić kary do UE i z czyich pieniędzy. Przypomnę, że kary są naliczane są tylko przez głupotę rządu. Kiedy zwrócą pieniądze rozdane swoim na stanowiskach? Kiedy wyjaśnią te setki afer, w których występują w roli głównej? Czy w następnej kadencji ogłoszono się bogami i trzeba będzie składać im ofiary? Próbkę odstawili w Częstochowie. Kiedy skończą z nepotyzmem, kiedy sekretarki przestaną być dyrektorami a nauczycielki plastyki prezesami? Kiedy skończy się ten nawrót komuny gdzie po wojnie chłop na stanowisku, najgłupszy we wsi rządził wszystkimi bo było nim najłatwiej sterować? Po co przywrócili te czasy? Kiedy zabiorą swoje rodziny od koryta i zwrócą pieniądze, które pobrały?
Okolice Wyszkowa
@Pytanka do Kowalczyka Doinformuj się człowieku i nie rób smrodu w komentarzach. Smrodu? Tak, bo nieprawdę piszesz aż oczy bolą. Naśmiecił Ci Tusk w łebku.

Zostaw komentarz


REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

FB FANPAGE

REKLAMA

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Wrzesień 2023
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA