REKLAMA

Powiat wyszkowski. Frekwencja wyższa niż w I turze

Wybory

Trwa druga tura wyborów prezydenckich. W prawie wszystkich gminach powiatu wyszkowskiego frekwencja na godz. 12.00 była wyższa niż w pierwszej turze. Wyjątkiem jest gmina Wyszków. Niestety, otrzymujemy sygnały o niepokojących sytuacjach. Wyborcy zgłaszają, że w jednej z komisji w Wyszkowie członkowie pracują bez maseczek, a w Długosiodle ksiądz proboszcz wygłosił słowa, które godzą w młodych wyborców.

REKLAMA

Dziś Polacy wybierają prezydenta. Lokale wyborcze czynne są od godz. 7.00. W niemal całym powiecie wyszkowskim - tak jak w kraju - frekwencja na godz. 12.00 była wyższa niż w pierwszej turze. Wyjątkiem jest gmina Wyszków.

Najwyższą frekwencję odnotowano w gminie Somianka - 26,65%, najniższą w gminie Brańszczyk - 24,5%. Zdecydowanie najbardziej zmobilizowaną gminą w drugiej turze jest z kolei Zabrodzie, gdzie do południa zagłosowało aż o 4,86% wyborców więcej niż 28 czerwca.

Frekwencja w poszczególnych gminach przedstawia się następująco:

- SOMIANKA - 26,65% (w I turze - 25,12%)

- ZABRODZIE - 26,58% (w I turze - 21,72%)

- DŁUGOSIODŁO - 26,26% (w I turze - 24,59%)

- RZĄŚNIK - 25,41% (w I turze - 22,93%)

- WYSZKÓW - 24,99% (w I turze - 25,34%)

- BRAŃSZCZYK - 24,5% (w I turze - 23,29%)

Poważniejszych incydentów na terenie powiatu wyszkowskiego nie odnotowano. Otrzymujemy jednak od naszych Czytelników sygnały o niepokojących ich sytuacjach. Mieszkanka Wyszkowa poinformowała, że członkowie komisji w Szkole Podstawowej nr 4 w Wyszkowie (wejście główne) pracują bez maseczek ochronnych czy przyłbic.

- Podobnie było w pierwszej turze. Gdy zapytałam dziś, dlaczego, usłyszałam, że członkowie komisji są w pracy i nie muszą. No ale wyborcy przecież muszą... - skarży się Czytelniczka.

Sprawę zgłosiliśmy komisarzowi wyborczemu w gminie Wyszków.

- Wszystkie komisje zostały wyposażone w elementy ochronne. Chodzi o bezpieczeństwo nas wszystkich - mówi Anna Gołębiewska, która obiecała interwencję w tej sprawie. 

Młodych wyborców z Długosiodła oburzyły natomiast dzisiejsze wypowiedzi miejscowego proboszcza.

- "Idźmy na wybory, bo jeśli my nie pójdziemy, to pójdą nasze dzieci i wnuki i nam świat urządzą. Wiemy co mamy robić" - to dziś usłyszałam w ogłoszeniach na porannej Eucharystii. Jako przedstawicielka tego młodszego pokolenia, które wrzuca co miesiąc do wspólnej skarbonki państwa, poczułam się jak totalne zero. Długosiodło, wstyd - mówi jedna z parafianek, oburzona przekazem, z jakim zwrócił się do wiernych kapłan.

O komentarz poprosiliśmy proboszcza ks. kan. Zygfryda Żebrowskiego.

- To było tylko na jednej mszy i płynęło z serca. Nic więcej nie mam do dodania - usłyszeliśmy.

Przypominamy, że lokale wyborcze czynne są do godz. 21.00. Pamiętajmy o zabraniu na głosowanie dowodu osobistetgo oraz maseczki ochronnej a także najlepiej własnego długopisu. 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

obserwator
z pewnością wypowiedż proboszcza "umocni" wiarę młodych ludzi i wpłynie na złagodzenie mowy nienawiści. A czymże jest ta wypowiedź? Mową zgody? Łączy pokolenia? Łączy ludzi? Buduje kościół?

Zostaw komentarz


REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

FB FANPAGE

REKLAMA

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

1
Poniedziałek
Marzec 2021
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Albina, Antoniny, Radosławy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA