REKLAMA

"Idźmy zagłosować"

Wybory

Posłowie i ministrowie PiS Andrzej Adamczyk i Marek Zagórski oraz poseł Teresa Wargocka odwiedzili Wyszków 9 lipca. Zachęcali do udziału w niedzielnych wyborach prezydenckich i oddania głosu na Andrzeja Dudę ubiegającego się o reelekcję.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Zostało jeszcze kilkadziesiąt godzin do tego, żeby zmobilizować się, żeby potwierdzić to, co Polacy robią już od 5 lat - mówił podczas wiecu na placu Miejskim minister cyfryzacji Marek Zagórski. - Polacy od 5 lat głosują za dobrą zmianą, głosują za dobrymi zmianami, które miały miejsce w Polsce od momentu wyboru prezydenta Andrzeja Dudy na najważniejszy urząd w państwie. Te 5 lat to był czas, kiedy można było zrealizować wiele projektów. Zmieniliśmy podejście także do tego, jak wygląda Polska poza dużymi miastami, zmieniliśmy podejście, pokazując, że można zadbać o infrastrukturę, że można zadbać o sprawy społeczne, że można zadbać o "kieszenie obywateli". Te kieszenie obywateli jest to także symboliczne podejście do tego, jak traktujemy rodzinę, Polaków jako uczestników tej wielkiej społeczności jaką jest naród, jaką jest polskie społeczeństwo. Czasami mówimy o wielkich kwotach, ale trzeba pamiętać, że te wielkie kwoty przekładają się na funkcjonowanie małych społeczności. Co roku tylko z programu 500+ do kieszeni mieszkańców Wyszkowa trafia 4,5 mln zł. Mamy świadomość tego, jak to wpływa na funkcjonowanie lokalnej społeczności i gospodarki. Te pięć lat to był kierunek zmian, który przybliża nas do Polski wspólnotowej, Polski wszystkich obywateli niezależnie od tego, gdzie mieszkają, czym się zajmują. To był dobry czas, czas dobrej zmiany i chcemy, by był kontynuowany. Przez te 5 lat udowodniliśmy, że można prowadzić odpowiedzialną, prorozwojową gospodarkę, pamiętając o najsłabszych, pamiętając o polskich rodzinach. Miasto Wyszków otrzyma ponad 2 mln zł dzięki Funduszowi Inicjatyw Lokalnych. To są środki na inwestycje lokalne, po to, żeby zrekompensować straty, które wynikły z powodu koronawirusa, ale także, żeby pobudzić rozwój lokalny w tym trudnym czasie. Są to środki, żeby zabezpieczyć miejsca pracy w Wyszkowie, ponad 80 mln zł, które trafiło do przedsiębiorców z Wyszkowa to jest blisko 4 tysiące miejsc pracy, które dzięki temu nie zostaną utracone i to się dzieję w całej Polsce. Według prognoz Komisji Europejskiej, mamy najlepsze wskaźniki, jeśli chodzi o potencjalny spadek PKB, spadek, ale najniższy w Europie to jest także efekt tej dobrej współpracy, którą realizowaliśmy w ostatnim czasie wspólnie z parlamentem, przede wszystkim z Sejmem, ale to co najważniejsze z prezydentem Andrzejem Dudą. Pozostało jeszcze kilkadziesiąt godzin, aby powiedzieć wszystkim niezdecydowanym, zachęcić, aby poszli na wybory, zagłosowali za Polską, potwierdzili, że te 5 minionych lat to był dobry czas dla Polski. Uruchomiliśmy wielki program inwestycyjny, to dobra podstawa do rozwoju Polski, ale potrzebujemy spokoju, współpracy, trzech lat konstruktywnej współpracy. Chcemy się skoncentrować na pracy, a nie na awanturze. Dlatego po raz kolejny warto wybrać dobrze, zagłosować na PiS, Zjednoczoną Prawicę, na Andrzeja Dudę - mówił minister.

- Jestem po raz pierwszy u was w mieście, jestem w centrum kolejnej małej ojczyzny. Dzięki dobrej współpracy rządu i prezydenta, mogliśmy i możemy realizować wiele potrzebnych programów, których oczekują Polacy, wśród nich to m.in. program dróg samorządowych. W ubiegłym roku przeznaczyliśmy 6 mld zł na wsparcie inwestycji na drogach samorządowych. Polacy chcą, aby Polska była jedna, aby rozwijała się zgodnie z programem zrównoważonego rozwoju. Polacy chcą, aby gwarantem realizowanych programów był prezydent Andrzej Duda. Ja jestem do tego gorąco przekonany. Zróbmy wszystko, aby w niedzielę został wybrany prezydentem. Namówmy przyjaciół, znajomych, sąsiadów, idźmy zagłosować - mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Głos zabrał także przewodniczący wyszkowskich struktur PiS Waldemar Sobczak.

- Zobaczcie, że w ostatnich latach pięknieje Wyszków, każda ulica, droga jest ze ścieżką dla pieszych, rowerzystów.  To są właśnie te inwestycje wynikają z funduszy, o których mówił pan minister. Gmina Wyszków nigdy nie otrzymywała takich środków jak w ostatnich 3 - 4 latach. Są to miliony, 5 mln zł, 6mln zł ,7 mln zł. Jako powiat wyszkowski również otrzymaliśmy wsparcie. To dzięki naszemu rządowi, dzięki naszemu prezydentowi  Andrzejowi Dudzie - mówił, zagrzewając zebranych do poparcia kandydatury obecnego prezydenta.

Wśród gości była również poseł Teresa Wargocka, która przybliżyła temat ochrony rodziny i rozwoju edukacji. 

"Andrzej Duda prezydentem”, „Zwyciężymy, zwyciężymy” - takie hasła skandowali uczestnicy wiecu poparcia dla Andrzeja Dudy, zorganizowanego na placu Miejskim. Wśród zebranych było też kilku zwolenników kontrkandydata - Rafała Trzaskowskiego, którzy sprowokowali gości z PiS do krytyki Platformy Obywatelskiej. 

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówwyboryAndrzej DudaPrawo i Sprawiedliwośćkampania prezydenckaMarek ZagórskiAndrzej Adamczykwiec wyborczy

Komentarze

Gość
Nie ma opcjii. Na pewno NIE DUDA!!!!
Paweł
Trza iść na wybory
rafik
szkoda że nie było info wcześniej, to na pewno było by więcej przeciwników. WYBIERAM RAFAŁA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lepiej wybrać tak żeby w przyszłości móc wybierać
Duda podpisze wszystko, nawet kota Kaczyńskiego jak mu dadzą potrzymać. Co to za prezydent co własnego zdania nie ma tylko się musi prezesa partii słuchać. Jak jakieś popychadło.
Owszem
Nie ubliżajmy sobie. Jest groźnie, ponieważ stronnictwo niemieckie, zwane także pruskim, jest skrajnie niebezpieczne dla Polski.
O czym tu debatować
Zobaczylibyście jak Niemiec pracuje, też byście tak chcieli. I takie same pieniądze brać. Do dobrobytu dochodzi się pracą i myśleniem, a nie rozdawnictwem i wymachiwaniem dziadkową szabelką, bo coś kiedyś. :)
Owszem
Już ten "Niemiec" przypilnuje, żebyśmy się zanadto nie rozwinęli. A co do socjalistycznych rozwiązań - oczywiście, są szkodliwe. Ale lepszy socjalizm patriotyczny, niż lewacko-niemiecki.
Już my się na tym socjalizmie przejechaliśmy, jak
Żaden socjalizm nie jest dobry. A co do Niemców, to się ich nie bać tylko robić swoje. Z ich pomocą czy bez, tak żeby nie być stratnym. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje.

Zostaw komentarz


REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

FB FANPAGE

REKLAMA

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Czwartek
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA