REKLAMA

Dziś wybieramy prezydenta

Wybory

Trwa pierwsza tura wyborów prezydenckich. Lokale wyborcze będą czynne do godz. 21.00. Pamiętajmy o zabraniu dowodu osobistego i - tym razem wyjątkowo - maseczki.

REKLAMA

Polacy wybierają dziś (28 czerwca) swojego prezydenta na najbliższych pięć lat. O nasze głosy ubiega się jedenastu kandydatów: Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Andrzej Duda, Szymon Hołownia, Marek Jakubiak, Władysław Kosiniak-Kamysz, Mirosław Piotrowski, Paweł Tanajno, Rafał Trzaskowski, Waldemar Witkowski, Stanisław Żółtek. Lokale wyborcze czynne są od godz. 7.00 i będą pracowały do godz. 21.00. Z uwagi na obowiązujące reżimy sanitarne w lokalu może przebywać ograniczona liczba osób - jednocześnie nie więcej niż jedna osoba na cztery metry kwadratowe na jego ogólnodostępnej powierzchni, z wyłączeniem członków obwodowej komisji wyborczej. Uspokajamy jednak, każdy będzie miał możliwość oddania głosu. Jeżeli przed godziną zamknięcia lokali nadal będą oczekujący w kolejce - komisja da im szansę zagłosowania także, gdy minie godz. 21.00. Szefowa Krajowego Biura Wyborczego  poinformowała, że w przypadku zebrania się kolejki przed lokalem wyborczym o godz. 21 jeden z członków obwodowej komisji wyborczej stanie na końcu kolejki, zamykając tym samym grupę osób, które będą mogły zagłosować. W tych wyborach dopuszczono także możliwość głosowania korespondencyjnego. 

Przed wyszkowskimi lokalami nie ma tłumów, najwięcej wyborców stawiło się do swoich komisji około godz. 7.00. Praca przebiega płynnie. Podczas tegorocznych wyborów obowiązują wyjątkowe zasady bezpieczeństwa związane z pandemią. Każdy wchodzący do lokalu wyborczego musi zdezynfekować ręce płynem, który jest na wyposażeniu komisji wyborczych (przy wejściu do lokalu). Wyborcy muszą też mieć zasłonięte usta i nos. To samo dotyczy członków komisji.  

Aby oddać ważny głos, należy postawić znak X w kratce znajdującej się po lewej stronie nazwiska wybranego kandydata. Za nieważny uznaje się głos, gdy wyborca w żadnej z kratek nie postawi znaku X lub zagłosuje na więcej niż jedną osobę.

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

FB FANPAGE

REKLAMA

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

10
Piątek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Filipa, Sylwany, Witalisa

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA