REKLAMA

"Nie możemy się zatrzymać"

Wybory

- Jeżdżę po Polsce, jeżdżą nasi parlamentarzyści, ministrowie, ale to wszystko mało. Żadnych wyborów nie wygrywa się w pojedynkę, ani w małych grupach. Potrzebujemy państwa, żeby wygrać. Potrzebujemy was więcej niż w 2015 roku. Frekwencja w naszym elektoracie jest najważniejsza. Jeśli będzie wysoka 28 czerwca, możemy mieć prezydenta wybranego w pierwszej turze - z kampanijną agitacją na rzecz Andrzeja Dudy 20 czerwca do Wyszkowa przyjechała marszałek Sejmu Elżbieta Witek oraz pięcioro posłów Prawa i Sprawiedliwości. Z uwagi na niepewną pogodę, spotkanie zamiast na placu Miejskim odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Jesteśmy na ostatniej prostej najważniejszych wyborów. Od wyborów 28 czerwca zależeć będzie przyszłość Polski, nasza, naszych dzieci i wnuków - mówiła Elżbieta Witek. - Raz na 5 lat jest taka jedna niedziela, kiedy wszystko leży w rękach wyborców. Jeśli chcecie państwo poczuć smak władzy, to idźcie do lokali wyborczych.

Jak podkreślała, stawka w tych wyborach jest olbrzymia. Ważne, żeby prezydent był z tego samego obozu co rząd - przekonywała.

- W senacie niestety nie mamy większości i już widać, jak pracuje sejm, a jak senat. Gdyby w Pałacu Prezydenckim nie było Andrzeja Dudy, gdybyśmy chcieli wprowadzać zmiany ważne systemowe, bo przecież z sądami to się nie skończyło, ustawy będą wetowane. A nie mamy takiej większości w sejmie, żeby weto prezydenckie odrzucić - mówiła.

To zupełnie inny świat

Elżbieta Witek przekonywała wyborców:

- Rozmawiajcie ze znajomymi, sąsiadami. Przekonujcie ich, że walczymy o to, jaka będzie Polska. Czy chcą postawić na człowieka, dzięki któremu Polska będzie nowoczesna, która stawia na polską rodzinę, czy też na człowieka, który chce wprowadzić rozwiązania kompletnie obce, które nie są naszą tradycją, które są przez nas odrzucane. Widzę, że nam i naszym wyborcom odmawia się prawa do naszych poglądów. Każde moje spotkanie spotyka się od razu z hejtem, cięte są z nienawiścią banery Andrzeja Dudy, agresja słowna i fizyczna. Andrzej Duda i my nie mamy w sobie agresji, my przekonujemy przykładami. Możemy się sprzeczać, wyrażać poglądy, ale gdy nie uda się nikogo przekonać, rozejdźmy się bez nienawiści, jaką obserwuje się wokół - mówiła.

O rodzinie Elżbieta Witek mówiła bardzo dużo, jako o podstawowej komórce społecznej. Jednak rodzina jest utożsamiana przez nią, podobnie jak przez Andrzeja Dudę, z małżeństwem kobiety i mężczyzny. 

- Warto sprawdzić, jakie stanowisko w ważnych kwestiach prezentują kontrkandydaci Andrzeja Dudy. Czy rodzina, czy LGBT? - pytała - Wczoraj do Sejmu wpłynęły dwa projekty Lewicy o uznaniu małżeństw homoseksualnych. Słyszeliśmy, co mówią niektórzy politycy Platformy: spokojnie, najpierw zalegalizujmy związki partnerskie, potem małżeństwa homoseksulane, a potem adopcję dzieci przez te pary. To jest zupełnie inny świat. My się na to nie zgadzamy. Tutaj próbuje się od najmłodszych lat mieszać dzieciom w głowie. A przecież polska konstytucja wyraźnie mówi, że to rodzice decydują, według jakich wartości będą wychowywać swoje dzieci i nikt nie ma prawa rodzicom odebrać tego podstawowego uprawnienia. Konstytucja w sposób szczególny chroni polską rodzinę i małżeństwo uznawane jako związek mężczyzny i kobiety. 

Nawiązała także do tematu LGBT, który jest mocno akcentowany w kampanii Andrzeja Dudy.

- My jesteśmy bardzo tolerancyjni, ale jednocześnie pielęgnujemy wartości, których nie damy sobie odebrać, bo na tym zbudowana jest cywilizacja europejska i nasz naród: wiara, honor, państwo, uczciwość, pracowitość, rodzina. My nie jesteśmy maleńkim państewkiem, które dopiero co powstało. Nasze tradycje są fantastyczne. Powinniśmy wnosić te wartości do Unii Europejskiej, ale Unia tego nie chce. Pan prezydent Andrzej Duda ostatnio głośno powiedział: "jestem katolikiem, rodzina jest dla mnie wielką wartością, nie dam skrzywdzić dzieci". A dziś ideologia LGBT wdziera się w nasze życie, ale najgorsze, że wcina się w życie najmłodszych, przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych. I my mówimy: nie! Każdy człowiek ma prawo do własnych przekonań, preferencji, jest Polakiem i ma takie same prawa, jak my, ale nie może być tak, że mniejszość narzuca tę ideologię nam wszystkim. Nie pozwólmy krzywdzić naszych dzieci, a to się już dzieje. Karta LGBT była jedną z pierwszych inicjatyw prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Od kiedy zaczął się taki atak na PiS i na Andrzeja Dudę? Kiedy ogłosił piękną Kartę Rodziny. Polska rodzina zawsze będzie pod ochroną, dopóki będzie rządziło PiS i dopóki prezydentem będzie Andrzej Duda - mówiła Elżbieta Witek.

Trzaskowski zabierze

Elżbieta Witek podkreślała, że programy społeczne jak 500+, 300+, trzynasta emerytura zostały wprowadzone przez PiS. Wbrew publicznym deklaracjom Rafała Trzaskowskiego, że zostaną one utrzymane, przestrzegała uczestników spotkania:

- Te programy nie są dane raz na zawsze. One są dane przez nas, bo my chcieliśmy podzielić się tym dobrem, jakim był wzrost gospodarczy, żeby oddać te pieniądze Polakom. Ale ludzie mają krótką pamięć. Ludziom się wydaje, że skoro nam to dali, to tego nie zabiorą. Nic bardziej mylnego. Zabiorą, bo o tym mówią. Rafał Trzaskowski publicznie powiedział wprost, że jeśli zostałby prezydentem Polski, wypali żelazem wszystko to, co wprowadziło PiS - powiedziała przedstawicielka PiS. - Cofniemy się z powrotem do tego, co było przez rokiem 2015, bo nagle okaże się, że nie ma pieniędzy, że program 500+ trzeba zmodyfikować. A pamiętacie państwo, jak to wprowadzaliśmy, jakie były komentarze? Dzieci im przeszkdzały, elitom dzieci przeszkadzały wypoczywać. Każdy z nas może być elitą, jeśli czuje po polsku, myśli po polsku, i dla którego Polska jest ojczyzną, najważniejszą treścią jego życia. Kiedyś dla ojczyzny się umierało, dziś możemy iść do lokalu wyborczego i poprzeć człowieka, który spełnił swoje obietnice, jest wiarygodny, znamy go, wiemy, że chce rozwijać razem z rządem Polskę nadal, który stawia na wielkie inwestycje.

Odpowiadając na krytykę opozycji, Elżbieta Witek mówiła:

- My nie musimy kupować wyborców, bo przez 5 lat udowadniamy, że dajemy ciągle, nawet wtedy, kiedy nie było kampanii wyborczej. Nie potrzebujemy kiełbasy wyborczej. Z tych pieniędzy, tak bardzo krytykowanych przez opozycję, przecież oni wszyscy korzystają. To są programy powszechne. Rząd nie pyta, czy ktoś jest zwolennikiem Platformy, PiS, Konfederacji czy PSL. Cel wdrożenia tych programów był taki, żeby polskie rodziny wreszcie poczuły się godnie, szczególnie wielodzietne. Grozi nam, że za kilkadziesiąt lat zabraknie nam całego jednego pokolenia, ponieważ tak wielki był niż demograficzny od lat 90. Tego się nie da naprawić w ciągu kilku lat. I po to te pieniądze poszły do polskich rodzin. 

Na to pan prezydent postawił...

Elżbieta Witek przypominała co przez 5 lat kadencji zrobił Andrzej Duda. 

- Rodzina, bezpieczeństwo, rozwój i dialog - na to pan prezydent postawił - mówiła. - Wszystkie najważniejsze obietnice, które złożył Andrzej Duda, zostały spełnione. Także dzięki dobrej współpracy z PiS. Mamy prezydenta, który nigdy nas nie zawiódł, którego nie musieliśmy się wstydzić, który godnie reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej. Od lat 90., kiedy Polskę wysprzedawano, kiedy znikały zakłady pracy i rosło bezrobocie, wydawało się, że przed nami nie ma już żadnej szansy. A przecież jesteśmy krajem z wielowiekową tradycją, wspaniałą historią, mamy wszelkie dobra i ludzi niezwykle pracowitych, mądrych, którzy mają wiele inicjatyw. To jest nasza siła. To, co przez te 5 lat zrobiliśmy to nie koniec. Nie możemy się zatrzymać. Stawiamy sobie nowe cele - zapowiedziała.

Sukcesy widzi także w polityce zagranicznej:

Nareszcie możemy bez wiz jeździć do Stanów Zjednoczonych. Postawiliśmy na silne sojusze, ważne ze względu na nasze mało korzystne położenie geograficzne - dodała Elżbieta Witek. 

 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


wyboryprezydentWyskzów'Elzbieta WitekPiSAndrzej Dudawybory prezydenckie 2020

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

FB FANPAGE

REKLAMA

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

10
Piątek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Filipa, Sylwany, Witalisa

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA