REKLAMA

Poczta spotkała się z odmową

Wybory

Burmistrz nie udostępni Poczcie Polskiej spisu wyborców z gminy Wyszków. Nie widzi ku temu podstaw prawnych. Decyzję podjął po konsultacjach z kancelarią prawną.

REKLAMA

"Poczta Polska" zwrócił się do samorządów w całej Polsce z prośbą o przekazanie danych osobowych dorosłych mieszkańców mających prawo wyborcze. Poczta przygotowuje się w ten sposób do przeprowadzenia w maju wyborów korespondencyjnych. Wniosek budzi jednak szereg wątpliwości prawnych, gdyż ustawa o takiej formie wyłaniania prezydenta RP jeszcze nie weszła w życie - trafiła dopiero do Senatu. 

Burmistrz Wyszkowa między innymi z tego powodu odmówił wydania danych wyborców z gminy Wyszków Poczcie Polskiej.

- Brak jest podstawy prawnej - mówi sekretarz gminy Anna Gołębiewska. 

Ponadto - jak zauważa - do 5 maja wyborcy mają czas na dopisywanie się i wykreślanie ze spisu wyborców danej gminy, a zatem wykaz ten na dziś nie jest kompletny. Dopiero po 5 maja będzie można go za taki uznać. Trzecim argumentem za odmową jest fakt, że dane, o które wystąpiła Poczta Polska są inne niż w spisie wyborczym.

Zwracał na to uwagę także wójt Somianki, który wystąpił do Poczty Polskiej o uzupełnienie jej wniosku. Przypomnijmy, że tak samo postąpili wójtowie Brańszczyka, Zabrodzia, Rząśnika. Wójt Długosiodła odmówił udostępnienia spisu. O stanowisku samorządowców z powiatu wyszkowskiego szeroko pisaliśmy TUTAJ. 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Wojciech
Jak prawo i sprawiedliwość to prawo i sprawiedliwość. Nic nie może być wbrew prawu.
klaker
wreszcie stary kawaler pokazał że ma jaja!!!żadnych danych naszych nie udostępniać!!!skoro mają dane z ministerstwa cyfryzacji to ich sprawa! niech samorządy się nie ugną!!! i zawiadomić prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa!!! Proszę zagłosować zgodnie ze sumieniem na prezydenta! Niech was nie przekupi żadna 13 emerytura czy 500plus. dajcie ludziom normalnie ŻYĆ i sami sobie poradzimy bez głupich przepisów i głupich wymagań! lepiej umrzeć na stojąco z podniesioną głową niż służyć na kolanach obcym gospodarkom!!! " GOSPODARKA, GŁUPCZE ";-)

Zostaw komentarz


REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

FB FANPAGE

REKLAMA

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Środa
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Amandy, Jana, Juliana

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

pl.jooble.org