REKLAMA

Jest nowy wójt i Rada Gminy Zabrodzie

Wybory

38-letni Krzysztof Jezierski z Dębinek został nowym wójtem gminy Zabrodzie. W pierwszej turze wygrał przewagą 52% głosów.

REKLAMA

Według nieoficjalnych danych, Krzysztofa Jezierskiego poparło 1545 osób, drugi wynik osiągnął Waldemar Maniecki z 490 głosami. Trzecia w tym wyścigu była kandydatka PiS, Elżbieta Oleksiak - 443 głosy. Komitet Krzysztofa Jezierskego, Wspólnie dla Zabrodzia, uzyskał siedem mandatów w Radzie Gminy.

- Nie spodziewałem się takiego wyniku, jestem bardzo zaskoczony. Nigdy bym takiego wyniku nie obstawił - przyznaje nowo wybrany wójt. - Prowadziłem spokojną kampanię, dziekuję wszystkim, którzy oddali na mnie głos. 

Krzysztof Jezierski obecnie jest sekretarzem w gminie Strachówka, ale wcześniej przez siedem lat pracował w Urzędzie Gminy Zabrodzie.

- Jeszcze wszystkiego nie zapomnialem, znam bardzo dobrze problemy gminy, będzie mi z pewnością łatwiej podjąć nowe obowiązki - mówi. 

Wyniki kandydatów na wójta:

.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 BABAŃCZYK Tomasz 36 wyższe Młynarze, 112 3.81 Nie
2 GIZA Kamil 32 wyższe Obrąb, 351 11.93 Nie
3 JEZIERSKI Krzysztof 38 wyższe Dębinki, 1 545 52.53 Tak
4 MANIECKI Waldemar Kazimierz 36 wyższe Zabrodzie, 490 16.66 Nie
5 OLEKSIAK Elżbieta Zofia 56 wyższe Zabrodzie, 443 15.06 Nie

 

Skład nowej Rady Gminy Zabrodzie:

1. KAMIŃSKI Paweł Jan – 47 głosów

2. PODOLAK Maria Iwona – 87 głosów

3. MARCISZEWSKA Sylwia Maria – 50 głosów

4. SUCHENEK Tadeusz – 52 głosy

5. OSOWIECKI Grzegorz - 78 głosów

6. KWIATKOWSKA Agnieszka – 52 głosy

7. GIZA Wiesław Kazimierz – 106 głosów

8. MIĄŚKIEWICZ Arleta Dominika – 91 głosów

9. JAKUBOWSKI Wiesław – 89 głosów

10. WIELGOLASKA Bogusława – 70 głosów

11. GARBARCZYK Andrzej - 68 głosów

12. PAKUŁA Janusz Marian – 139 głosów

13. STRĄGOWSKI Andrzej - 63 głosy

14. WAWRYŁO Leszek – 71 głosów

15. TEODORCZYK Alina Urszula – 126 głosów

 

Podział mandatów w Radzie Gminy Zabrodzie:

- PiS - 2 mandaty

- KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ DOM GMINA ZABRODZIE - 0 mandatów

- KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA ZABRODZIA - 7 mandatów

- KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WYBIERZMY PRZYSZŁOŚĆ DLA ZABRODZIA - 4 mandaty

- KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA PRZYSZŁOŚĆ ZABRODZIE - 2 mandaty

 

Głosy oddane na poszczególnych kandydatów do Rady Gminy Zabrodzie:

KAMIŃSKI Paweł Jan 47

KUR Krzysztof Sławomir 33         

DOMAŃSKA Małgorzata Izabela 27         

NISIO Danuta    35          

MAŁACHOWSKI Dariusz Waldemar 40   

SYKULSKI Adam 14

STERNIK Arkadiusz Sylwester 42              

PODOLAK Maria Iwona 87          

SOŁOWIEJ Edward           50                          

KURZĄTEK Katarzyna     39                          

BABAŃCZYK Tomasz       9                            

MARCISZEWSKA Sylwia Maria    50

AUGUSTYNIAK Mariusz 43          

KARMIŁOWICZ Grzegorz              31                          

CZUBA Monika 50          

DĄBROWSKA Justyna Anna         3            

SUCHENEK Tadeusz        52          

PIERŚCIENIAK Kamilla    27          

NIDA Piotr Krzysztof       44

MANIECKI Piotr Kazimierz            60

HOFFMANN Maciej Edward        47

OSOWIECKI Grzegorz     78          

LASKOWSKI Krzysztof    70

WÓJCIK Marzena             25

KWIATKOWSKA Agnieszka          52          

ŚLENDAK Jan     50          

POWIERŻA-KRAUZ Magdalena  71          

KULIK Stefan Leon           1            

BRZOZOWSKA Elżbieta Jadwiga 32          

GIZA Wiesław Kazimierz               106        

ELIMER Monika Antonina            87          

KULIK Alicja Zdzisława   3

MIĄŚKIEWICZ Arleta Dominika  91          

BUCZNA Monika              43          

JAKUBOWSKI Wiesław  89          

RYDZEWSKI Sebastian    0            

RANIEWICZ Jadwiga Pelagia        23

MĘDRZYCKI Maciej         24

GMUR Małgorzata          42

KATNER Tomasz Hubert 50         

WÓJCIK Sławomir            19          

KRZECZKOWSKA Ewa     43

WIELGOLASKA Bogusława           70

DĄBROWSKI Rafał           24

PIEŃCZUK Daniel             36

GARBARCZYK Andrzej   68          

NIEDŹWIEDZKI Jarosław               28

WALCZYŃSKA Anna Jolanta         55          

RUSZCZAK Katarzyna     108        

PAKUŁA Janusz Marian  139        

MARKUSZEWSKA Ewa Renata    43          

BORKOWSKI Bogdan Kazimierz  2            

STRĄGOWSKI Andrzej   63          

TOPOLEWSKA Anna Katarzyna   40          

SIKORA Barbara Marzena            20          

WAWRYŁO Leszek           71          

CHMIEL Justyna 33         

GIEREK Emilia    33          

TEODORCZYK Alina Urszula         126        

GOTOWIEC Wojciech Piotr          125        

 

 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


wybory samorządowesamorządburmistrz WyszkowaWyszkówpowiat wyszkowskikampania wyborczagmina ZabrodziewójtKrzysztof Jezierski

Komentarze

Wyborca
Chcieliście to macie. Obudzicie się za cztery lata w tym samym miejscu.
Darek
W tym samym miejscu co 4 lata temu to jesteśmy dziś, wójt przez całą kadencję zrobił kilka progów zwalniających, co roku festyn ,na szczęście jego kadencja się kończy, Krzysztof to jedyny kandydat który ma pojęcie o prowadzeniu gminy to za Czasów pana Śp Adama z którym Krzysztof współpracował gmina się rozwijała , coś się działo, niestety ostatni wójt zaprzepaścił cały dorobek, na szczęście teraz wszystko się zmieni
Wyborczyni
Stało się! Wygrał najlepszy!
Cuba
A pisiorom nawet Matołusz nie pomógł Brawo Zabrodzie
Zalamana
Pisiorom jak Pisiorom ale co teraz biedny Maniecki pocznie...tyle kasy, tyle artykułów, tyle plakatów, banerów... I na co to wszystko?Jak widać potwierdziły się słowa i nie wszystko dalo się kupić za pieniądze! Wstyd w oczy ludziom spojrzeć kiedy tak pewnie opowiadał że nikt z nim nie ma szans. Gratuluję Panie Krzysztofie! Gratuluję Mieszkańcy Zabrodzia!
Aneta
Ciekawy artykuł z wypowiedziami kandydatów na burmistrzów. Ciekawe jakby taki artykuł powstał o Zabrodziu. Maniecki nawet słowa by nie powiedział bo dalej nie może uwierzyć w swoją porażkę.
Ela
Zapraszamy wszystkich do gminy Zabrodzie! P. Jezierski, p. Sosnowska i p. Oldak gwarantują nam ponownie imprezy, kursy i wycieczki. Będzie jak dawniej! Będzie się działo!
Monika
Zal mi tego jak was czytam, Zazdroscicie ludziom? widocznie byliscie ta mniejszoscia a wiekszosc nie dala sie nabrac na kampanie Manieckiego. Czyzby juz przebudzila sie konkurencka ktora przegrala? PO co te spekulacje o p. Sosnowskiej? Ludzie zaufali zarówno p. Jezierskiemu, który jest nareszcie na własciwym miejscu, jak i p. Oldak, która miala w gminie wiecej oddanych glosow niz ten caly smieszny Maniecki. Gratulacje i wielu sukcesow! Osoby ktore pisza takie komentarze probuja wbic kij w mrowisko i daza do klotni, ktora nic nie osiagniecie. Mozecie macic ale CI ludzie pokazali ze ani w kampanii ani teraz nie spadna na niziny spoleczne, ktore zaprezentowala konkurencja.
Kasia
Może dopiero ludzie uświadamiają sobie czego dokonali i co się bedziedzialo?
Czarna
Gratulujemy P. Jezierskiemu, nowemu wójtowi- figurantowi.
Mariusz
Nie macie co robić ludzie? Już po wyborach, pora wrócić do codzienności i zaakceptować rzeczywistość. Pan Jezierski to idealna osoba na to stanowisko a nie żaden figurant. Wygrał sam bez żadnej kampanii. Nikt za nim nie stoi czy tak trudno to zrozumieć. Chyba macie za dużo czasu siedząc tu i pisząc te złośliwości.
Mieszkanka Gminy
Człowiek wygrywa w I turze, z taką ilością kandydatów-to chyba o czymś świadczy... O klasie samej w sobie, bez banerów na każdym płocie, bez ogłoszeń w każdej gazecie... Gratuluję
Piotr
Bo trzeba mieć klasę a nie kase
Gratulacje Panie Wójcie! :)
Śmieszne są te wszystkie nasiąknięte jadem komentarze, chociaż to już chyba jedyne co mogą zrobić zwolennicy pokonanych kandydatów. Bo okazało się komu tak na prawdę zaufała i uwierzyła większość mieszkańców. Pan Jezierski zmiażdżył kontrkandydatów, w szczególności Pana Manieckiego, który był tak pewien wygranej, bo podobno #wiedział jak to zrobić. No chyba jednak nie wiedział... i nie pomogły w tym żadne pieniądze. Skromność, wiedza i doświadczenie wygrały z wielkimi obietnicami bez pokrycia i zbytnią pewnością siebie. Brawo wyborcy!
Mieszkanka zabrodzia
A co Was to interesuje? Czy ta kobieta miała jakikolwiek wpływ na to w jakiej rodzinie się urodziła i na to jaka drogę wybrali inni?Chwała Jej za to że swoją ciężka praca doszła do tego co ma i tak wiele osiągnęła. Zapewne chcesz wyprowadzić ta osobę z równowagi i liczysz na to że właczy się w te idiotyczne komentarze. Ona nie jest taka głupia jak myślisz i nie da się sprowokować. A ty "mieszkańcu Zabrodzia" i "do mieszkańca Zabrodzia" jesteś tak pusty i naprawdę nie masz swojego życia? Lepiej żyć życiem innych? Zazdrościsz sukcesu? Za 5 lat kolejne wybory możesz startować na ciebie też się coś znajdzie!
Iza
Ludzie, niech każdy zajmie się sobą. To nie miejsce do obrażania innych... A może brak odwagi? Kompleksy? W twarz to nikt nic nie powie a w anonimowości siła? Czemu nie startowaliscie na Radnych, Wójta? Przecież wszyscy wiedzą jak rządzić, jak wygrywać?
Kasia
Do wszystkich krytykujacych a najbardziej do gkly. Taki madry jestes? Podpisales sie nie wiadomo jak i mozesz chlapac jezorem?i co z tego ze ktos ma rodzine z problemami? Ty taki idealny jesteś? U Ciebie w rodzinie jest wszystko ladnie pieknie i kazdy zyje jak paczek w masle? To w takim razie gratulacje i wielkie brawa da Twojej rodziny tylko chyba cos poszło nie tak skoro taka idealna rodzinka wychowala takiego buraka jak Ty, ktory rozpowiada takie czyjes problemy które ida w świat. I jeszcze jedno.. Kazdy oddal by wszystko co ma, zeby pomoc osobom w rodzinie ktore maja problem, i nie patrzmy na to co bylo kiedys, idzmy do przodu i pomagajmy. Panie Wojcie- gratulacje. A i Pani Agnieszko, prosze nie przejmowac sie slowami ludzi ktorzy sa madrzy jak ich nie widac. Pozdrawiam;)
Zozol
Wszystkich się nie zadowoli ale tak działa demokracja. Mieszkańcy wybrali więc ma 5 lat na wykazanie się i tyle.
Wsciekly
Precz z progami zwalniajacymi!! Czy wogole takie pagórki są dopuszczone do ruchu? Kto wgl miał taki popieprzony pomysł nastawić tyle pagorkow? Mam nadzieję że nowy Wójt zajmie się ta sprawa bo to chore by wszędzie one były a jak już mają być to niech takie będą jak są normy przejechania przez ten pagorek 20 na godzinę bo po tych przy takiej prędkości to tydzień i po zawieszeniu.
Stanisław
Super, Tadzio związane ręce nie przeszedł do powiatu.... geniusz na skale całej Gminy
Do Stanisław
Tadzio związane ręce to geniusz - w załatwianiu posad dla swojej rodziny.
Olek
O tak, gminę zrujnował prawie, ale żonę emerytkę na stanowisku dyrektora utrzymał. Zdolne dzieci karierę w Warszawie zrobiły, ze zaradny tatuś zrobił wszystko aby powsadzać ich w starostwie i szpitalu.
Mieszkaniec
Michalik. Przejął gminę w takim stanie, że trudno było ją zrujnować. Była wydrenowana, zadłużona, obarczona rozdętymi wydatkami na bieżące, rozbudowane przez poprzednią kadencję potrzeby i bez żadnych projektów na przyszłość. Ze studium zagospodarowania przy trasie poradził sobie najlepiej ze wszystkich. To sprawa załatwiona. Jeszcze teraz trwa kontynuacja spłaty starych długów, które zastał Michalik i dla tego nowo wybrany wójt się zastrzega że zrobi co możliwe czy co będzie mógł. Trzeba jednak powiedzieć, że to jego długi z kredytów branych na byle co przed Michalikiem były przez ostatnie lata spłacane i spłacane są nadal. Teraz trzeba czekać jak sobie z tą sytuacją poradzi. Na pewno brak środków finansowych na projekty nie może być w tym wypadku tłumaczeniem.
Michal
Taaaa, Pan Michalik przejął gminę zasłużoną, bez perspektyw i w ramach oszczędności i rozwoju corocznie organizował jagodobranie za 100. 000. A co? A ile pozyskał dla gminy?? Może zorientowany Mieszkaniec wie? Ile Pan Michalik zadluzyl gminę żeby kawałek wodociągu zrobić?
Do Ryszarda
Ten Michalik to nieudacznik? A my stado baranów wybraliśmy go na dwie kadencje? Zastanów się Ryszard co piszesz? Sam pamiętam, że Michalik tak jak teraz Jezierski to była opcja jedyna z możliwych do przyjęcia. Na bezrybiu i rak ryba. Tak było i jest teraz. Doświadczenie wskazuje, że ci co dostają się przebojem też nic nie mogą zrobić. Tylko coś dla oka, kieszeni i same długi.
Mieszkaniec
Teraz będzie inaczej. Pan Jezierski będzie robił inwestycje u nas tak jak robił w Strachowce. Będzie przekształcał tereny wzdłuż S18 i przyciągał inwestorów, tak jak robi to Dąbrówka.My mieszkańcy będziemy mieć prace na miejscu, a gmina będzie miała ogromne dochody z podatków. Będzie nam się dobrze żyło w naszej gminie i to juz niebawem.
Mam już dość
Kampania się skończyła i rozpoczęlo się obrzucanie błotem... Żałosne jak się tego wszystkiego czyta. Zdecydowała większość i to w bardzo znaczący sposób więc widocznie ludzie im zaufali. A ci którzy tu piszą to niezadowolona konkurencja która nie może pogodzić się z porażka! Dajcie sobie spokój nic wam po tym! Czy nie widzicie że ci ludzie nawet tu nie wchodzą i nie czytają tych głupot. Są od was o tyle mądrzejsi. Znajdzie inny sposób żeby wyprowadzić ich z równowagi bo to wam nie wychodzi. Nikt normalny czytając takie głupoty nie uwierzy w te brednie! Jesteście żałośni....
zając
a kysz
J23
Skoro taka riposta to znaczy że wszyscy tu siedzą. Bo gdzie mają być? Są ciekawi co ludzie o nich myślą. A tu rodziny i znajomi jako tako a reszta nie specjalnie.
xyz
Wszyscy tu siedza, a szczególnie nowo wybrana wladza,która usuwa niewygodne komentarze. Szybko działają. Mam nadzieje, iż równie szybcy będą w wykonywaniu inwestycji w naszej gminie.
Y
Jakie inwestycje? Ktoś coś obiecywał? Po raz kolejny nic. Administracja, przyjazny urząd , brak środków i w koło Macieju.
Wiesław
Porażka. Strachówka dwa razy mniejsza, same bezludne pola. Stąd te szamba. Pewnie i pensja była znacznie mniejsza. Co za los? Nic z tej gminy nie będzie.
Stanislaw
Teraz kochana rodzinka Tadzia związane ręce będzie musiała się pożegnać z wyszkowem. Zero klasy, zero szacunku do ludzi... dno
Do Stanisława
Drogi Stanisławie. Jeszcze zatęsknisz za klasą Tadzia. Ten nie zabierał pracy miejscowym. Zobaczysz co będzie teraz.
Do Stanislawa
Pewnie rodzinka jeszcze posiedzi w Wyszkowie. Tadzio zdradził i okłamał PSL sprzedając się PO i P. Jezierskiemu zatem liczy za pewne na wsparcie w podtrzymaniu stanowisk. Ciekawe, co P. Jezierski obiecał Michalikowi za agitację i poparcie...???

Zostaw komentarz


REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

FB FANPAGE

REKLAMA

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Poniedziałek
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Celiny, Hilarego, Janusza

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org