REKLAMA

Bezpieczeństwo, zdrowie, pomoc społeczna według Krzysztofa Ogrodzińskiego

Wybory

Prezentacji kolejnego bloku programu wyborczego poświęcona była konferencja prasowa kandydata na burmistrza Wyszkowa, Krzysztofa Ogrodzińskiego, która odbyła się w lasach Deskurowa. Na konferencji gościli też kandydaci do Rady Powiatu z komitetu "Przymierze Samorządowe Gmin i Powiatu".

Galeria zdjęć


REKLAMA

Gmina Wyszków

Konferencja odbyła się w takim otoczeniu, aby podkreślić walory przyrodnicze okolic Wyszkowa, ale także dlatego, że kandydat mówił m.in. o kwestiach zdrowia. Jego pomysłem jest powołanie „Szkoły zdrowia” skupionej na profilaktyce zdrowego odżywiania, nowotworowej, uzależnień od urządzeń elektronicznych i środków psychoaktywnych. Miałaby ona być finansowana z opłaty "kapslowej", czyli za zezwolenia na sprzedaz alkoholu. Kandydat chce wprowadzić w szkołach cykliczne badania uczniów z zakresu stomatologii i wad postawy. Chce też promować profilaktykę wśród seniorów. 

Widzi potrzebę usprawnienia działalności straży miejskiej przy współpracy z CEZiU Kopernik, gdzie funkcjonuje klasa policyjna, gdzie można by prowadzać praktyki.

- Należy poprawić mobilność straży miejskiej poprzez zakup rowerów, skuterów, szczególnie latem, co by fajnie wyglądało  i ułatwiło dotarcie do różnych miejsc - mówi Krzysztof Ogrodziński.

Zapowiada także kontrole prywatnych posesji pod kątem utrzymania na nich porządku oraz palenia w piecach.

- Chodzi o kontrolę koszenia traw, wycinki krzewów, sprzątania. Są takie tereny, prywatne, ale można by było zmusić, żeby to fajnie wyglądało. I oczywiście kontrola smogu, bo już się zaczął sezon grzewczy i parę budynków zanieczyściło nam powietrze w Wyszkowie - mówił kandydat na burmistrza.

Ma też pomysł na wprowadzenie systemu powiadamiania i krótkiego numeru telefonu alarmowego, aby informować w sprawie bezpieczeństwa, porządku komunalnego. Chciałby także doposażyć i zwiększyć rolę Ochotniczych Straży Pożarnych na terenach wiejskich.

Bezpieczeństwo mieszkańców mają poprawić kontrole i stanowcze reakcje na przypadki sprzedaży alkoholu nieletnim i w miejscach publicznych. 

- Są takie miejsca, nawet przy szkołach, gdzie dużo jest bałaganu, młodzież się tam spotyka, zostawia butelki, nieraz sprzątamy przy SP nr 4, bo nie ma wcześniej reakcji odpowiednich służb na sygnały mieszkańców - mówi.

Krzysztof Ogrodziński chciałby usprawnić funkcjonowanie pomocy społecznej w Wyszkowie poprzez ulokowanie OPS w jednym budynku.

- Teraz jest on w kilku miejscach, a mamy nieużytkowany w połowie budynek WOSiR, który mozna by przekształcić, pobudować mieszkania socjalne a na dole zorganizować Ośrodek Pomocy Społecznej - uważa Krzysztof Ogrodziński.

Zapowiada wsparcie finansowe i organizacyjne dla dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji materialnej i wspieranie rodzin z osobami niepełnosprawnymi, nie tylko z gminy Wyszków, ale też z całej Polski poprzez bezpłatne kino, wejścia basen, darmowe lekcje pływania, co byłoby - jego zdaniem - elementem przyciągającym mieszkańców z zewnątrz. 

Powiat

W konferencji brali też udział przedstawiciele komitetu "Przymierze Samorządowe Gmin i Powiatu", który popiera Krzysztofa Ogrodzińskiego w wyborach burmistrza. Liderka komitetu, Justyna Garbarczyk, przedstawiła kandydatów do Rady Powiatu. 

- Jako "Przymierze dla Wyszkowa" (dawna nazwa) wystawiliśmy kandydatów do Rady Powiatu, natomiast naszym kandydatem na burmistrza jest Krzysztof Ogrodziński, który przygotował program dla gminy Wyszków. My skupiliśmy się na programie dla powiatu. To nasze Przymierze aktywnie uczestniczy w życiu samorządowym już od 24 lat. Komitet "Przymierze dla Wyszkowa", taka była pierwotna nazwa, założyliśmy w 1994 r. To dzięki naszym ludziom w tym komitecie w minionych latach powstały bardzo duże i ważne obiekty w powiecie wyszkowskim (pływalnia, Biblioteka MIejska, hala sportowa przy I LO, Szpitalny Oddział Ratunkowy w szpitalu). Nie jest to chwalenie się, ale trzeba o tym przypominać - mówiła Justyna Garbarczyk. Podkreśliła, że w jej komitecie jest wielu doświadczonych samorządowców, ale też nowe osoby, reprezentujące różne środowiska: przedsiębiorcy, samorządowcy, rolnicy, architekt, nauczyciele.  

- W tej kadencji, którą wygramy, chcemy skupić się na zadaniach dotyczących powiatu. Do nich należą inwestycje w rozwój drogownictwa, realizowane wspólnie z gminami, ale nasi kandydaci zwrócili uwagę, że nie są równomiernie rozdzielane środki na terenie powiatu na budowę dróg. Mamy kandydatów z gmin Rząśnik, Zabrodzie, którzy uważają, że są pomijani w tych inwestycjach. Zadbamy, żeby na terenie wszystkich gmin były budowane chodniki, przystanki.

W dziedzinie edukacji komitet chce rozwijać bazę oświatową powiatu wyszkowskiego, wspierać talenty uczniowskie, szkolić kadrę pedagogiczną, zadbać o uzawodowienie kształcenie odpowiadając na potrzeby rynku pracy. 

W programie komitetu znajduje się również kompleksowe zagospodarowanie nadbrzeża rzek Bug i - nieco zapomnianej - Narew.

- Od wielu lat kandydaci o tym mówią i kończy się to tylko na obiecankach. Myśmy udowodnili wieloletnim działaniem i rządzeniem  na terenie powiatu, że nasze obietnice nie są czcze, że jeśli obiecamy, to zrealizujemy i na pewno w tej kadencji zajmiemy się zagospodarowaniem tych dwóch rzek, by zyskiwać na arakcyjności tych miejsc w powiecie wyszkowskim - zapowiada Justyna Garbarczyk. 

W programie wyborczym komitetu znajduje się również m.in.: poprawa bazy lokalowej szkół, dalsza pomoc szpitalowi poprzez zakup sprzętu medycznego, poprawa funkcjonownaia i obniżenie kosztów lokalnej komunikacji, profesjonalna oferta inwestycyjna dla inwestorów, lokalnych i zewnętrznych, kompetennta i przyjazna administacja powiatowa, obniżenie kosztów zarządzania majątkiem powiatowym, promocja powiatu jako miejsca rodzinnego wypoczynku, realizacja postulatów mieszkańców wyłonionych w ramach budżetu obywatelskiego.  

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


wybory samorządowesamorządburmistrz WyszkowaWyszkówpowiat wyszkowskikampania wyborczaKrzysztof OgrodzińskiForum Samorządowe

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

FB FANPAGE

REKLAMA

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Sobota
Luty 2019
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Damiana, Romana, Romany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Pracuj.pl